پرواز بانوان در گیلان

  • 1 سال پیش
  • بدون ديدگاه

56399t.jpg

 

مسئول کمیته ورزش های هوایی گیلان از برگزاری دوره های آموزشی پرواز خبر داد و گفت: این دوره های آموزشی ویژه آقایان و بانوان است و هیچگونه محدودیتی برای حضور بانوان در این دوره های آموزشی وجود ندارد.

محسن همتی از برگزاری دوره های آموزشی پرواز به همت کمیته ورزش های هوایی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: متقاضیان می توانند برای شرکت در این دوره های آموزشی به همراه یک برگ فتوکپی شناسنامه به کمیته ورزش های هوایی گیلان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه افزاد بالای ۱۵ سال که از سلامت و آمادگی جسمانی برخوردارند می توانند در این دوره های آموزشی شرکت کنند، اضافه کرد: این دوره های آموزشی ویژه آقایان و بانوان است و هیچگونه محدودیتی برای حضور بانوان در این دوره های آموزشی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این دوره ها، اصول آموزشی رشته  پاراگلایدر را زیر نظر اساتید متخصص آموزش می بینند، افزود: در آینده نزدیک باتوجه به استقبال شرکت کنندگان دوره های آموزشی سایر رشته های ورزش های هوایی همچون پاراموتور، سقوط آزاد و مدل را نیز برگزار خواهیم کرد.

مسئول کمیته ورزش های هوایی گیلان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان این دوره های آموزشی در یک دوره شش ماهه اصول اولیه پرواز پارگلایدر را خواهند آموخت، ادامه داد: بی شک ورزش های هوایی نیز مانند سایر رشته های ورزشی با خطراتی همراه خواهد بود، افرادی که مشتاق به پرواز هستند باید با هماهنگی هیات انجمن های ورزشی و کمیته ورزش‌های هوایی گیلان آموزش های لازم را ببینند و در سایت های مجاز پرواز کنند.

همتی با بیان اینکه هم اکنون پنج سایت پروازی در استان گیلان شناسایی شده است، تصریح کرد: افراد علاقه مند مجاز هستند از سایت های پروازی موجود شامل سایت سیاهکل، سایت لنگرود، سایت پروازی بخش لشت نشای رشت، سایت سد سنگر در روستای خرارود و سایت سواحل مروارید خزر رشت استفاده کنند.

وی با اشاره به مشکلات ورزش  های هوایی،گفت: وسایل پروازی بسیار گران هستند و آموزش متقاضیان شرایط خاص خودش را دارد، لذا در این راستا باید از تمام ظرفیت های موجود در استان گیلان استفاده کنیم تا بتوانیم برغم مشکلاتی که این رشته ورزشی دارد، در گیلان رونق بیشتری یابد‌.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *