حسن کاوش اظهار کرد : کمیته امداد در شهرستان انزلی پنج هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.
وی خاطرنشان کرد: امسال مبلغ سه میلیارد و ۴۰ میلیون ریال برای بیمه ۴۸۵ زن سرپرست خانوار بالای ۴۵ سال سن و همچنین مجریان طرح اشتغالزایی دارای حق بیمه پرداخت شده است.
وی با اشاره به این که مددجویان روستایی تحت پوشش بیمه روستایی هستند ، یادآور شد: ازابتدای امسال به مددجویان شهری نیز دفترچه بیمه داده می شود .
به گفته وی امسال ۹ نفر از مددجویان شهرستان با پرداخت حق بیمه از سوی کمیته امداد انزلی بازنشسته شدند.
کاوش به حضور ۳۴۷ نفر در دوره های آموزشی اشتغال با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشاره و اظهار کرد: هزینه آموزش این افراد ۴۰۰ میلیون ریال بود و برای هر مددجو تا سقف ۱۰ میلیون ریال نیز کمک هزینه آموزش بصورت بلاعوض در نظر گرفته شد.
*۲۰میلیارد ریال وام قرض الحسنه
وی با اشاره به پرداخت ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال مددجویان خاطرنشان کرد: به مددجویانی که طرح اشتغالزایی با توجیه اقتصادی داشته باشند تا سقف ۴۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه اختصاص داده می شود.
کاوش به خرید ۱۲۰ واحد مسکونی مددجوی شهری در مسکن مهر انزلی اشاره و بیان کرد: به منظور خانه دارشدن مددجویان شهری فاقد مسکن ،کمیته امداد انزلی ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تحویل ۶۵ واحد مسکونی به این مددجویان پرداخت کرد.
رییس کمیته امداد انزلی نوید داد : ۳۰ خانوار تحت پوشش شهرستان نیز در سال ۹۵ خانه دار می شوند.
کاوش به احداث مسکن روستایی مددجویی اشاره و تصریح کرد : ۱۵ واحد مسکونی روستایی در دست احداث است و ۲۰ واحد هم در سال ۹۵ به مرحله اجرا خواهد رسید .
وی میزان اعتبار هزینه شده برای امور عمرانی کمیته شهرستان را چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: ۶۴۰میلیون ریال اعتبارات هزینه شده در امور فرهنگی شامل کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان ،برگزاری اردوهای تربیتی و آموزشی، پرداخت هزینه های مشاوره های تخصصی بوده است.
کاوش به پرداخت کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض به ۳۵ نفر اشاره و تصریح کرد: امسال به ۴۶۱ نفر ، مبلغ شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بصورت قرض الحسنه وام پرداخت شد.
وی با اشاره به ایجاد یک مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان با هدف کمک نیکوکاران به نیازمندان افزود: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه کمیته امداد باید هرچه بیشتر به کمک های مردمی متکی شود ،رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان انزلی نیز ، واگذاری امور خدمت رسانی به مردم و توسعه مراکز نیکوکاری است.
وی حمایت از آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه، ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قضایی بصورت رایگان و حمایت از خانواده زندانیان جرایم غیر عمد را از دیگر فعالیتهای این کمیته برشمرد و خاطرنشان کرد: اکرام ایتام و حمایت ازکودکان بی سرپرست با کمک خیرین از اهداف عالیه کمیته امداد امام خمینی (ره ) از بدو تشکیل این نهاد انقلابی است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *