پایانه مسافربری بندر انزلی

پایانه مسافربری بندر انزلی

بندرانزلی – پایانه مسافربری، اولین و آخرین مکانی است که بسیاری از گردشگران از هر شهر با خود خاطره می برند.
مناسب بودن بنا و محل استراحت رانندگان و مکان انتظار مسافران ، سرویس های بهداشتی ، آبخوری، نمازخانه ، توقفگاه خودروها و فضای سبز ابتدایی ترین امکاناتی است که پایانه هر شهر باید از آن برخوردار باشد.

این در حالی است که شهر گردشگرپذیر بندرانزلی با وجود قدمت و اهمیت و باوجود گزارش های مکرر از وضعیت نابسامان پایانه مسافری همچنان درگیر مشکلات عدیده خود است.

ˈاقبالˈ مسوول یکی از شرکت تعاونی مسافری پایانه انزلی روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مدتی بود که با مشکل قطعی مکرر سیستم ها روبرو می شدیم که پس از بررسی متوجه شدیم موشها سیم ها را می جوند.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که شرکت های مستقر در ترمینال هر ماه حدود ۳۰میلیون ریال به شهرداری پرداخت می کند اما توجهی به این مکان نمی شود.

وی علت اصلی مشکل را انباشت زباله در گوشه ای از پایانه و تجمع دهها موش بر سر این تل آشغال عنوان کرد.

به گفته وی به طور معمول هشت تا ۹ دستگاه اتوبوس از این پایانه به مقاصد مختلف حرکت و روزی ۸۰۰ تا یکهزار نفر را به مقصد شهرهای دیگر جا به جا می کنند.

یکی از مسافران نیز با اشاره به این که ماهی یکی دوبار از این پایانه به تهران سفر می کند از نامناسب بودن سرویس های بهداشتی و نمازخانه انتقاد کرد .

به گفته وی در روزهای بارانی فضای داخل پایانه دچار آب گرفتگی می شود که مسافران مجبورند از میان آب و گل و لای عبور کرده و با کفش های خیس به مقصد خود برسند.

مقصودی افزود : علاوه بر رنج خودم به عنوان یک شهروند انزلی از وضعیت نابسامان ترمینال شهرم در مواجهه با مسافران شهرهای دیگر خجالت زده می شوم .

شهردار انزلی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به قرار داشتن پایانه در داخل شهر در نظر داشتیم مکان فعلی پایانه مسافری را با مقر سابق سپاه در خیابان پاسداران معاوضه کنیم و پایانه را به جای دیگری منتقل کنیم .

ˈ سید تقی موسویان ˈ اضافه کرد: با توجه به عدم موافقت سپاه فعلا از انتقال پایانه منصرف شدیم .

وی یادآور شد: مشکل اساسی پایانه، پایین بودن رقوم ارتفاعی آن است که خیلی از موارد مانند آب گرفتگی از آن ناشی می شود.

به گفته وی تا زمانی که رقوم ارتفاعی پایانه اصلاح نشود که آن هم در فصل پاییز و زمستان مقدور نیست مشکل به صورت اساسی حل نخواهد شد.

موسویان خاطرنشان کرد: با این وجود اقداماتی را برای بهسازی پایانه در نظر داریم که در ابتدا یکی از مغازه های داخل ترمینال را تخلیه و به صورت خوابگاهی برای رانندگان اتوبوس در آورده ایم .

وی بهسازی نمازخانه و سرویس های بهداشتی و همچنین محل دفع زباله را از دیگر برنامه های در دست اجرا عنوان کرد.

شهردار بندرانزلی با تائید درآمد ۳۰میلیون ریالی دریافتی از شرکت های مسافربری داخل ترمینال گفت: این درآمد به مصرف حقوق دو نگهبان و یک نظافتچی پایانه می رسد.

شهرستان بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از مراکز مهم گردشگری در استان و کشور به شمار می رود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *