پاکسازی جنگل‌های انزلی

  • 4 سال پیش
  • ۲ ديدگاه

g37kppa6o23mjtbd3pl[1]

انزلی کوهستان ندارد و به همین دلیل اراضی جنگلی انزلی در روز کوهستان پاکسازی شد.

به گزارش انزلی کلاب، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی با همکاری فرمانداری و برخی اداره‌های شهرستان، در روز کوهستان برنامه پاکسازی اراضی جنگلی را در انزلی انجام داده است.

میغی، رییس اداره محیط زیست انزلی گفت: در روز جهانی کوهستان و از آنجا که شهرستان بندرانزلی فاقد اراضی کوهستانی است، اداره حفاظت محیط زیست انزلی با همکاری فرمانداری، بخشداری، شهرداری، منطقه آزاد انزلی، اداره ورزش و جوانان و هیات کوهنوردی شهرستان، برنامه پاکسازی اراضی جنگلی را اجرا کرده است.

در این مراسم، مسئولین محلی و علاقمندان در آن حضور داشتند و نسبت به پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های به‌جای مانده در منطقه جنگلی طالب آباد اقدام شد.

شهر انزلی در غرب استان گیلان قرار داشته و به واسطه سواحل خزر و تالاب بین‌المللی بندر انزلی از چند جزیره و شبه جزیره تشکیل شده که به واسطه پل به هم مرتبط هستند. شهرستان بندرانزلی در ناحیه‌ای کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای معتدل مرطوب است.

منبع: شفقنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد ( فعال محیط زیست )

۲۷ آذر ۱۳۹۳

ای کاش روزی برسه که واقعا جنگلی هم در این شهر داشته باشیم. حتما قرار نیست یک شهر کوهستانی باشه تا چنگل داشته باشه. مثلا میشد همون پارک طالب آباد رو با کاشت درختان تنومند در ۱۰ یا ۱۵ سال آینده به پارکی جنگلی به معنای واقعی کلمه تبدیل کرد
و اون پارکی که بعنوان پارک جنگلی شهرداری اسم گذاری شده بنظرم فقط یک اسم رو یدک میکشه و جذابیتی برای گردشگر نداره چون هیچ حرفی برای گفتن و ایده ای برای جلب نظر گردشگر نداره… امیدوارم برای اینگونه طرح ها فقط به مناسبت های تقویم نگاه نشه و اداره محیط زیست یکم فعالتر بشه. چون ما فقط اسم این اداره رو میشنویم…

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۲:

:yes: :yes: :yes: بعضی وقتها هم با کمک مردم زباله ها را جمع آوری میکنند.