ccc sandali sepid2

با سلام خدمت همراهان خوب انزلی کلاب، همانطور که وعده کرده بودیم با بخش دوم از پاسخ های صندلی سپید انزلی کلاب در خدمت شما عزیزان خواهیم بود، لازم به ذکر است میهمان اولین صندلی سپید انزلی کلاب فرماندار محترم شهرستان انزلی، جناب آقای سعادتمند داوودی بودند که به پاسخ های کاربران انزلی کلاب پاسخ گفتند که مجددا صمیمانه از ایشان سپاسگذاریم.

قبل از مشاهده بخش دوم پاسخ ها برای مشاهده بخش اول میتوانید:  اینجا کلیک کنید

  • میهمان: فرماندار محترم شهرستان انزلی جناب آقای سعادتمند داوودی  
  • پاسخ سوالات صندلی سپید انزلی کلاب شماره یک بخش دوم :

سوال هفتم:  نام کاربری Abay

با سلام مجدد

۱. چرا راه آهن قزوین -رشت – انزلی تنها در سه ایستگاه رشت، رستم‌آباد و لوشان ایستگاه مسافربری دارد در حالی که شهرستان انزلی و منطقه آزاد و علاوه بر جنبه های اقتصادی دارای جاذبه های گردشگری هستند و ایستگاه مسافر بری به توسعه گردشگری کمک زیادی میکند.

۲. محیط زیست استان گیلان تنها در طرح هایی که موجب توسعه انزلی است سنگ اندازی میکند اما در عمل اقدام شایسته ای برای جلوگیری از آلودگی مرداب و طبیعت منطقه انجام نمیدهد. طرح استادیوم جدید انزلی و کنار گذر و کلیه ی طرحهایی که موجب باز شدن گره توسعه شهر انزلیست برایشان به بهانه محیط زیست سنگ اندازی میشود در حالی که عوامل اصلی آلودگی مرداب که رودخانه های آلوده ایست که از بین شهرها گذشته و به مرداب میرسند را به حال خود رها کرده اند، هیچ هزینه ای برای رسوب برداری از مرداب صورت نمیگیرد و گیاه آزولا را به بهانه نجات مرداب به جان این تالاب انداختند و زندگی زیست محیطی تالاب را به خطر انداخته اند.

۳. خواهشن در خصوص وضعیت شهرک صنعتی حسن رود و استفاده از امتیازات منطقه آزاد انزلی هم توضیحاتی ارائه کنید.

  • پاسخ فرماندار به سوال هفتم:

آبای عزیز مجددا”عرض سلام دارم:

۱-مطمئن باشیدایستگاه مسافربری برای راه آهن هم درانزلی و هم در منطقه آزاد دایرخواهد شد.

۲- ما هم به دیدگاه و عملکرد محیط زیست نسبت به پروژه های عمرانی شهرستان انتقاد داریم، یکی از علل اصلی تاخیر در اجرای کنارگذر، ساخت استادیوم چراغ پشتان، اتصال آبکنار به سیاه درویشان و پیربازار عدم همکاری آقایان می باشد. البته این مسئله را در  جلسات متعدد دنبال کرده ایم و باز هم پیگیری می کنیم .

۳-شهرک صنعتی حسن رود طبق ابلاغ دولت در محدوده منطقه آزاد قرار دارد اما شرکت شهرکهای صنعتی تاکنون زیربار این مسئله  نرفته است. جلساتی در این مورد در استانداری برگزار کرده ایم و امیدواریم که این مسئله هر چه سریعتر حل و فصل گردد. البته واحدهای تولیدی شهرک صنعتی حسن رود از امتیازات منطقه آزاد و معافیت های گمرکی ومالیاتی برخوردار هستند.

  • سوال هشتم: توسط مهرداد 

با سلام خدمت فرماندار عزیز
۱- در مورد کنار گذر انزلی لطفاً توضیح بدهیدکه کی تمام میشه ؟
۲- در مورد پل انزلی لطفاً توضیح بدهید که کی به بهره برداری می رسه؟
۳- در مورد برگزار نشدن علنی جلسات شورای شهر لطفاً توضیح دهید ؟
۴- در مورد دروازه ماهی که این همه از مردم این شهر از طرح و مکان نصبش مخالف هستند توضیح دهید که حرف مردم و کارشناسان اهل این کار برایتان مهم نیست لطفاً توضیح دهید ؟
۵- در مورد جدا شدن مناطقی از انزلی لطفاً توضیح دهید مثل جفرود . زیبا کنار قسمتی از آبکنار ؟
۶- لطفاً در مورد در مورد جعل نام و سوء استفاده از تاریخ انزلی لطفاً توضیح دهید که تا به الان چه اقداماتی را انجام داده اید ؟
۷- شما به عنوان یکی از اعضا هیئت مدیره ملوان سال بعد چه اقداماتی رو انجام می خواهید بدهید تا مشکلات این فصل دیگه پیش نیاد و بدهی سالهای گذشته چی میشه ؟

  • پاسخ فرماندار به سوال هشتم: 

مهرداد عزیز سلام

۱- کنارگذر بندرانزلی یکی از پرهزینه ترین کنارگذرهای کشور محسوب میشود، زیرا بخش اعظمی از مسافت آن پلهایی است که روی رودخانه هایی که از تالاب به دریا می ریزد ساخته می شود. البته عموم مردم ما یقینا” پس از تکمیل به عظمت این کار پی خواهند برد. فراموش نمی کنم که یکی از معاونین وزیر راه  می گفت ما در باتلاقی بنام  کنارگذر انزلی گیر کرده ایم و انصافا” هم کار بزرگی است .مثلا”درنظر بگیرید یکی دو تا از پلها حدود ۶۰۰ مورد شمع کوبی با عمق ۴۵ متر میباشد که این خود به چه زمانی نیاز دارد و در مجموع کار در حال انجام است و امیدواریم امسال سرعت بیشتری پیدا کند .

۲-درمورد پل انزلی قبلا” توضیح داده ام .

۳-درمورد جلسات علنی در شورای شهر نیز قبلا” توضیح داده ام .

۴-در مورد دروازه ماهی قبلا”توضیح داده ام  اما باور بفرمائید بیشتر از آن تعدادی  که اظهار مخالفت می کنند افرادی به بنده مراجعه و اظهار موافقت کرده اند. بنابراین باید بپذیرید که هر مسئله ای  می تواند هم موافق داشته باشد هم مخالف. البته مسئله مهم این است که شورای  اسلامی شهر طبق قانون، اختیاراتی از سوی مردم دارد که می تواند آن را در شهرداری اعمال کند و فرماندار بدون دلیل قانونی، حق ندارد جلوی اجرای مصوبات شورای شهر را بگیرد.

۵-دوست عزیز بخشی از جفرود، زیباکنار و یا قسمتی از آبکنار اگر از شهرستان بندر انزلی در گذشته جدا شده اند در زمان فرمانداری بنده نبوده، بنابراین الان کاری از دست من  بر نمی آید. اما مطمئن باشید تا زمانی که بنده فرماندار بندر انزلی هستم اجازه نخواهم داد بخشی از این شهرستان جدا شود و یا اسمی از این شهرستان تغییر کند. البته مطمئن هستیم  هیچ اراده ای برای این مسئله در استان وجود ندارد بنده با فرمانداران  شهرستان های همجوار (صومعه سرا و رشت ) صحبت کرده ام  و نسبت به استفاده جعلی بعضی از افراد  و سایت ها  از تالاب بندر انزلی، ساحل زیبای جفرود بندر انزلی و منطقه آزاد متذکر شده ام.

۶-در خصوص باشگاه ملوان در فصل گذشته همین موقع که چند بازی به پایان فصل باقی بود همه نگران حذف ملوان از لیگ برتر و تنزل آن به لیگ یک بودیم. البته نمی خواهم بر مشکلات سر پوش بگذارم. ولی انصافا” شرایط کنونی به مراتب از شرایط  فصل گذشته بهتر است. ضمنا” اگر پذیرفته ایم تا عده ای بنام بخش خصوصی در این باشگاه حضور داشته باشند و سرمایه گذاری بکنند. باید فرصت لازم را قائل باشیم تا انشاالله  بتوانند در فصل آینده جبران مافات بکنند. مطمئنا” از باشگاه ملوان حمایت می کنیم  و اجازه سوء استفاده به کسی نخواهیم داد .

  • سوال نهم توسط کاریزما

با سلام خدمت فرماندار محترم شهرستان
در ابتدا لازم است از تمام دوستان عزیز انزلی کلاب بابت این حرکت تاریخی در شهرستان بندرانزلی تقدیر و تشکر کنیم و امیدواریم راه صحیح را انتخاب کنید .
خدمت فرماندار محترم و ارزشی شهرستان عرض شود با توجه به نبود فرصت کافی جهت برشمردن نقاط قوت بسیار و اقدامات مثبت حضرتعالی در شهرستان متاسفانه فقط به نقاط ضعف می پردازیم :
۱. آیا حضرتعالی قبل از قبول پست فرمانداری شهرستان بندرانزلی ، شناخت کافی از این پست و قوانین و مقررات و وظایف کاری خود داشتید ؟
۲. می دانید طبق قانون حضرتعالی مسئول تقسیم اراضی کشوری هستید ، چرا در مورد جعل نام و تغییر در تقسیمات کشوری که در بندرانزلی رخ می دهد هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهید ؟ به طور مثال تالاب بین المللی بندرانزلی ، منطقه آزاد تجاری بندرانزلی ، زیباکنار بندرانزلی ، ساحل جفرود بندرانزلی و بندرانزلی شهر باران و …
۳. پروژه تاریخی دروازه ماهی دارای اشکالات بسیار زیادی است که به فرمانداری محترم نیز برمی گردد از جمله ترک تشریفات و برگزار نشدن مناقصه ، آیا در مورد این فساد اقدامی کرده اید ؟
۴. قطعاً در جریان هستید که ساخت دروازه برای یک شهر بار حقوقی و روانی زیادی در آن بخش از جامعه ایجاد می کند و قطعا می دانید که بعد از ساخت آن پروژه ، اراضی بعد از دروازه مربوط به شهرستان است ؟ آیا این سبب کوچک شدن شهر بندرانزلی نمی شود ؟
۵. در مورد ستاد تسهیلات نوروزی سوالاتی از حضرتعالی پرسیدیم مبنی بر اینکه آیا شهرستان بندرانزلی آمادگی پذیرایی از مهمانان نوروزی را دارد ؟ مردم از عملکرد این ستاد راضی هستند ؟ آیا آمار و ارقام و اقدامات انجام شده تکراری و کلیشه ای نبود ؟
۶. آیا اطلاعاتی در مورد « پدیده دور کردن زمین » در بخش جنوبی جاده کنار گذر بندرانزلی دارید ؟ آیا این کار که توسط افراد معلوم الحال وابسته به قدرت هستند مشروع و قانونی ایست ؟
۷. وضعیت اشتغال در شهرستان چگونه است ؟ آیا سیستم حاکم بر اشتغال در شهرستان اسلامی و همراه با عدالت است ؟
۸. آیا جنابعالی در انتساب و انتخاب مدیران شهرستان نقش دارید ؟
در انتها بار دیگر بر خود واجب می دانیم از فرماندار بندرانزلی اولاً در مورد پاسخگویی و ثانیاً در مورد سوابق درخشانشان تقدیر و تشکر نماییم.
با تشکر اهالی کاریزما

  • پاسخ فرماندار به سوال نهم:

وبلاگ محترم کاریزما سلام 

۱-اشاره به نقاط ضعف مدیران از سر دلسوزی و نقادی جای تاسف ندارد و قرار نیست ما وقت خود را به تعریف و تمجید سپری کنیم. بنابراین باید از همه کسانی که برای اصلاح امور و بهبود شرایط انتقاد سازنده می کنند تشکر و قدردانی بشود .

هر کسی که برای پست فرمانداری انتخاب می شود حتما” باید از اطلاعات کافی وشناخت لازم نسبت به قوانین و مقررات و وظایف و اختیارات  برخوردار باشد و مراحل مختلف تحقیقات و مصاحبه را پشت سر بگذارد، انشاالله که ما هم اینگونه باشیم.

۲- یکی از وظایف فرمانداران در تقسیمات کشوری ارائه پیشنهاد برای ایجاد روستا، شهر و بخش در محدوده  شهرستان مربوطه می باشد که در طی یکسال ونیم  فرمانداری بنده  پیشنهاد تفکیک سنگاچین بالا و پائین به دو  روستای جداگانه  همچنین تبدیل روستای کپورچال به بخش و ارتقای روستای آبکنار  به شهر را داده ام. اما تائید آن به عهده استان و در نهایت وزارت کشور است. در این مدت یکسال و نیم  هیچ بحثی در تغییر محدوده شهرستان مطرح نشده است.

در مورد جعل نام  و استفاده از اسمی مجعول در سوال آقای مهرداد پاسخ دادم. البته یکبار دیگر تاکید می کنم اگر روزی اسم استان گیلان عوض شود باور کنید، ولی اسم تالاب بندر انزلی تغییر نخواهد کرد. هر چند عدهای تازه به دوران رسیده در شهرهای همسایه آب در هاون بکوبند!

۳- درمورد طرح دروازه ماهی قبلا” پاسخ داده ام. اما در مورد عدم برگزاری مناقصه به عرض می رسانم این مسئله با پیشنهاد شهرداری و تصویب اعضای محترم شورای اسلامی شهر بوده و دلیل آقایان این است که بخش اعظمی از پروژه به خاطر صرفه جویی در هزینه به صورت امانی توسط شهرداری اجرا می گردد و بخشی دیگر که شامل ساخت ماهی است به تنها شرکتی که در انزلی برای این کار وجود دارد و دارای توانمندی فنی و امکاناتی می باشد یعنی شرکت “خزر منبع” سپرده شده است. که این ترک تشریفات به تائید اکثریت قاطع شورا نیز رسیده است، بنابراین کلیه مراحل بصورت قانونی انجام شده، حال شما بفرمائید فرمانداری باید با چه فسادی مقابله کند؟

۴- ساخت دروازه یا نمادی به نام دروازه ماهی در نقطه ای از شهر هیچ دلیلی بر اینکه محدوده شهر از آنجا آغاز بشود نیست. محدوده هر شهری در طرح جامع و تفضیلی آن شهر تعیین می گردد. که بر اساس آخرین طرح جامع ابتدای شهر بندر انزلی  پل طالب آباد و انتهای شهر نیز محدوده مهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی در ابتدای روستای بشمن است. بنابراین شما بر چه اساسی به این نتیجه رسیده اید  که هر جا دروازه ساختند محدوده بعد از آن جزء شهر نیست ؟ و موجب کوچک شدن شهر می شود ؟ مگر دوران سلجوقیان است  که محدوده شهر را با دروازه تعیین بکنند ؟ الان دروازه قرآن در شیراز در کجای شهر قرار دارد ؟ آیا مناطق قبل از دروازه قرآن جزء محدوده شهری نیستند ؟

۵-درمورد دور کردن زمین در بخش جنوبی کنار گذر به عرض می رسانم که متاسفانه  در شهرستان بندر انزلی این معضل خیلی بیشتر از شهرستان های دیگر مشاهده می گردد که باید چاره اندیشی کرد  و با متجاوزین به منابع ملی  مقابله شود.

در مدت فرمانداری بنده در موارد متعددی این مقابله انجام شده و ادامه دارد. ولی بخشی از این موارد که اشاره گردیده املاک شخصی و یا در گذشته مزارع شالیزاری بوده که مالک خصوصی دارند و بواسطه بالا و پائین آمدن آب تالاب از وضعیت کشاورزی خارج شده اند که باید برای هر کدام از این موارد به پرونده و اسناد مالکیت در اداره ثبت مراجعه گردد.

۶- تامین اشتغال برای همه شهروندان انزلی به جهت مهاجر پذیر بودنش بسیار کار سخت و دشواری است. هر چقدر تلاش برای کاهش میزان نرخ بیکاری انجام می شود با مهاجرت عده ای از استان ها و شهرهای همجوار مجددا” افراد بیکار جایگرین می شوند. به همین خاطر اغلب سال ها نرخ بیکاری در انزلی از میانگین نرخ بیکاری استان بالاتر است. با این حال انشاالله با تکمیل ظرفیت منطقه آزاد، طرح های آبزی پروری و صید و صیادی، توسعه بنادر و بهره برداری اقتصادی از تالاب بین المللی بندر انزلی و ایجاد شهرک های صنعتی جدید و موارد متعدد دیگر بر مشکل بیکاری فائق آئیم.

۷- در یکسال ونیم گذشته ۲۲ نفر از مدیران شهرستان به دلیل مختلف جابجا شده اند که از جمله دلایل آن می توان به ارتقای مدیریت ، استعفاء ، بازنشستگی و برکناری اشاره کرد . مسلما” این روال ادامه خواهد داشت و ملاک برای بنده توانمندی و مسئولیت پذیری توام با نگرش اعتقادی و ارزشی است . البته در شرایط مساوی بومی بودن جزء اولویت ها خواهد بود . کما اینکه در این ۲۲ مورد سنگینی کفه ترازو بسوی مدیران بومی بوده است .

ادامه دارد …

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

جناب آقای داوودی با وجود تمام مشغله های کاری هرگز از علاقه قلبی خود به شهرم کم نکردم و سعی کردم زمانی رو به شهرم اختصاص بدم، بخصوص طی چند سال اخیر و جنگ رسانه ای که علیه شهر انزلی ساماندهی شده به جرات اولین باری است که از خواندن مطلبی مرتبط با شهرم این چنین احساس رضایت میکنم. از شما متشکرم برای پاسخگویی به مردم.
====
ضمنا خدمت دوستان عزیز عارضم، انشاا… اینبار هر روز یک بخش از پاسخ ها را در سایت قرار خواهیم داد.
====
به زودی انزلی کلاب رسما حقوق حقه اهالی شهر بندر انزلی برای گشایش و علنی شدن همه جلسات شورای شهر و رسانه ای شدن ریز عملکرد این نهاد مردمی را پیگیری و اطلاع رسانی خواهد کرد تا انشاا… قبل از آغاز دوره جدید این شورا این اتفاق مثبت به سرانجام برسد و در دوره بعدی نیز متداول گردد.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶:

منظورت از متداول گردد ، همون تداوم داشته باشد است؟ :laugh:

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵:

تداول معنی رایج شدن میده، تداوم هم ادامه داشتن خیلی تفاوقتی نداره. :blush:

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۴۶:

گل گفتی آی گل گفتی ، جواب عالی دادی غنچه بودی شکفتی!
یادش بخیر :-D

عرفان نوروزی

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

سوال منو هنوز جواب ندادن؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۶:

چرا ما فرصت نکردیم تایپ کنیم دوستان، سعی میکنیم هر روز یک بخش ارائه بدیم.

مژگان

mojshekan

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

جواب سوال ما کو پَ؟؟؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۶:

به زودی انشاا…

همشهری

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

جلسه ای که قرار بود با فرماندار داشته باشید به کجا رسید؟
اگر بخواهیم در جلسات حضور داشته باشیم چگونه باید هماهنگ کنیم؟

پاسخ

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

ممنون از انزلی کلاب بخصوص از آقا رضای گل و شاهین عزیز
منتظر نفر بعدی صندلی سپید هستیم فقط لطفاً یکم سریعتر هماهنگی انجام بشه :-)

پاسخ

carisma

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

ضمن تشکر مجدد از فرماندار محترم و پاسخگوی شهرستان بندرانزلی و همچنین دوستان عزیز انزلی کلاب ، ان شاء الله به زودی نقد و بررسی جوابیه فرماندار محترم بندرانزلی را منتشر خواهیم کرد تا ان شاء الله این سوال و جواب ها ، بابی در جهت شکوفایی و توسعه شهرستان بندرانزلی باشد.

پاسخ

carisma

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

با سلام و تشکر فراوان
جوابیه اهالی کاریزما به صندلی سفید فرماندار محترم در

http://carismaaa.com

بخوانید !!!

پاسخ

Abay

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

آقای فرماندار، از لطف شما به بنده سپاسگذارم. از پاسخگویی شما و احترام به مردم متشکرم. :inlove:
متاسفانه بیشتر پروژه ها عمرانی انزلی توسط سازمان محیط زیست کند برای دوره ای متوقف و یا برای همیشه متوقف میشه در حالی که آقای عبدوس تا حالا چه کاری برای تالاب کردن ؟ این یه جریان منحرف پشت پرده است شک ندارم. آقای نویدی اگر ممکن است پیگیری کنید.

پاسخ

carisma

۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

شاهین خان عزیز سلام ، کاملا با شما موافق هستم ، نمی دانم چرا همیشه نقدهای ما را وحدت شکن ، توهین ، کنایه و … در نظر می گیرند و اگر ما نیز به مانند سایر دوستان فقط از جواب شنیدن لذت می بردیم تبدیل به انسانهای خوب و منتقد واقعی می شدیم اما اینکه جواب را با جواب پاسخ دادیم مرتکب گناه بزرگی شده ایم !!!
شک نکنید این حرکت فرماندار محترم ( یعنی پاسخگویی شفاف ، خودمانی ، دوستانه ) حرکتی تاریخی است و نقطه عطف آینده بندرانزلی ان شاء الله و هرچند در جامعه اسلامی از وظایف مسئولین پاسخگویی می باشد اما به دلیل رویه غلط چند سال گذشته و عدم پاسخگویی درست مسئولین ، انتظار ما از فرماندار محترم شهرستان که به حق مردی متدین و ارزشی می باشد همین بوده ، ایشان دستاوردهای خوبی هم در شهرستان داشته اند که ان شاء الله بزودی در یک پست آنها را به نمایش گذاشته تا از سوء تعبیر ها اجتناب شود.
در هر صورت وظیفه ما نقد کردن است نه برای خود بلکه برای پیشرفت شهرستان

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳:

کاریزمای عزیز، اتفاقا معتقدیم مسئولین و مردم حقوقی بر گردن هم دارند و در نظام اسلامی حق و حقوق طرفین به خوبی تعریف و اهمیت و جایگاه شوراها نیز برگرفته از نگاه نظام اسلامی به جایگاه نظرات مردم است. اتفاقا در بسیاری از موارد باید نقدها بسیار شفاف با مسئولین مطرح گردد و مسئولین هم باید در باب پاسخگویی بر آیند. بعنوان مثال در مقاله تندی که در سایت برای دروازه ماهی نگاشته شد به یکطرفه بودن آن در ابتدای مقاله اشاره کردم و دلیلش هم دوری کردن اعضای شورا از برگزاری علنی جلسات بود و بس. در حالی که ممکن است با برگزاری یک نشست در این خصوص بین صاحب نظران و منتقدین به خوبی از این طرح دفاع و نظر ما نیز در این خصوص تغییر میکرد.
انشاا… با علنی شدن جلسات شورای شهر و با بازگشت به قانون و با حضور و مشارکت صاحب نظران که مطمئنا موجب افزایش کیفیت خدمات نیز خواهد شد در آینده نتایجش افزایش مشارکت و تعامل نزد اهالی انزلی خواهد بود و بس و ماحصلش رشد و توسعه شهرمان و کشور عزیز اسلامی مان خواهد بود.