به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، پارک جنگلی ۵ هکتاری روستای اشبلای انزلی دارای درختانی تنومند «آزاد» می باشد.
این روستا از شمال به تالاب انزلی، از شرق به تربه بر، از غرب به معاف و از جنوب به جیر سر بهمبر محدود است. به گفته کارشناسان عمر اکثر درختان این پارک به ۴۰۰ سال و طول آنها به ۷۰ متر می رسد.این منطقه هر ساله در ایام مختلف گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.
در ادامه تصاویری زیبا از این روستا در اواخر فصل بهار را مشاهده خواهید نمود.

photo_2016-06-15_13-28-53 photo_2016-06-15_13-28-27 photo_2016-06-15_13-28-30 photo_2016-06-15_13-28-33 photo_2016-06-15_13-28-24 photo_2016-06-15_13-28-21 photo_2016-06-15_13-29-01 photo_2016-06-15_13-28-18 photo_2016-06-15_13-28-14 photo_2016-06-15_13-27-34 photo_2016-06-15_13-28-36 photo_2016-06-15_13-28-45 photo_2016-06-15_13-28-39  photo_2016-06-15_13-28-57

photo_2016-06-15_13-28-49

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

زرخه پوتال

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

حیف که این طبیعت زیبا رو با زباله هایی که در گوشه و کنار ریختند زشت و آلوده کردند
کاش که یاد بگیریم از این سرمایه های خدادادی درست استفاده کنیم
حداقل ۲۰۰ یا ۳۰۰ سال طول میکشد تا بخواهیم یک چنین پارکی را باز آفرینی کنیم
ای کاش به خودمان بیاییم و با زباله ها خودمان را و طبیعت زیبایمان را نابود نکنیم…

پاسخ

امینی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۵ ۱۹:۰۵:

احسنت !!
جانا سخن از زبان ما میگویی !
فقط کو گوش شنوا ؟!

sari

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

نسبت به اینگونه تصاویر ویا اینگونه مناطق افرادی بی احساس وبی تفاوت ونا بود گر هستند که چیزی بنام انسان بودن در انها یافت نشود.
..زیرا با دیدن چنین تصاویری روح انسان به آرامش می رسد. امروز همه ما بر سر یک کلمه پافشاری می نمائیم منطقه ازاد انزلی به احداف اش نرسیده است .اگر اندکی به بعضی نقاط سفر کرده باشید متوجه خواهید شد بدون اینکه منطقه ازاد باشند ده ها قدم از ما که منطقه ازاد هستیم جلوتر هستند .زیرا اصولی حساب شده پیشروی می نمایند ویامبالغی که در دسترس هر ارگانی قرار می گیرد بدرستی حزینه می گردد .مثال اگر یک خیابان را دو الی سه بار اشتبا کاری انجام دهند تاثیر گذار نمی باشد .حال تصور نمایند چند حرکت همین گونه .با اشتباه جلو برود .یعنی کار بجای واگذاری به افراد لایق به دوست اشنایان واگذار گردد که چیزی بارشان نشود .۱۰۰ در ۱۰۰ نابودی را به همراه خواهد داشت..حال تصور نمائید هر کدام از ارگانهای شهر ما در کار خود اشتباه ویا کم کاری نمایند چه بحال این شهر خواهد گذشت. همانطور که این دوست عزیزمان در مطلب بالا ذکر نمودنند اگر بخواهیم چنین پارکی بسازیم ۲۰۰ الی ۳۰۰ سال طول می کشد.اندکی درست بیندیشیم متوجه خواهیم شد .یعنی چه .زیرا دیگر کافی نیست چیزی ذکر نمائیم. چون چیزی که این دوست ما گفتند همه چیز در میان اش بود. آیا چنین مکان های دیدنی را در این منطقه کم داریم .مثل تالاب وساحل وجزیره وجنگل ودشت .ایا مسئولین شهر ما تا به العان برای یکبار تصمیم گرفته اند .تفکراتی که در جوانان واسطوره ونخبه های این شهر برای نجات این شهر در تفکرشان می گذرد دست یابی داشته باشند .تفکرات وایده های درست ومنطقی.حتی برای گذراندن وقت شان ویا حتی برای شنیدن نه برای عمل .ایده ای را جستجو کنند. زیرا اگر اندکی دورتر گذر نمائید داشته های که ما داریم .یک سوم اش را دیگران ندارند ولی بیشتر از ما موفق تر ودر آرامش تر وبی نیاز تر هستند . آیا امروز اندکی تلاش نمائیم این داشته های مان را با همدیکر نزدیک نمائیم وبه همدیکر به طوری وصل نمائیم آن هم از راه درست واصولی آیا انزلی پیشرفت وطرقی نخواهد نمود .ایا سیل توریست وگردشگر سراسیر نخواهند شد.
اگر تالب را با اندکی رسیدگی زیبا سازی نمائیم واین دشت را که ارتباط نزدیکی به تالاب دارد به تالاب وجزیره وشهرمتصل نمائیم آیا تاثیر گذار نخواهد شد ..بسیاری از شهرها با داشتن یک کوه در امد فراوانی راکسب نمودهاند مثل همین تله کابین رامسر وغیره .
ایا ما نمی توانیم چنین حرکتهای در این منطقه انجام دهیم. حرکتی که حتی روستاها ودهستان مرده ما هم نجات یابند.
آیا اطراف تالاب را که جزء فضاهای مرده وبی ارزش به حساب می ایند .قبل از اینکه زمینخواران تصاحب اش کنند وآباد اش نمایند شهرداری ویا مسئولین ارگانهای دیگر مثل محیط زیست .ووو.فضا سازی وپارک وباغ وحش درختان سر سبز برای نشتن وتفریح وقدم زدن ویا حتی جدولبندی وخیابان بندی وغیر انجام دهیم نمی توانیم زیبایی این شهر را چندین برابر نمائیم. در صورتی که تالاب هم حفظ وزیبای اش برای همیشه ماندگار گردد وهمچنین جایگاه وارزش اش هم حفظ شود. . آری منطقه آزاد در این صورت می تواند پیشرفت وطرقی داشته باشد . منطقه آزاد را با این حرکت ها ویا مشابه حرکتهای دیگر باید وسعت دهیم . باید همه برای رسیدن به منطقه آزاد ایدهال تلاش نمائیم .باید منطقه ازاد را با حرکت های درست واصولی به انزلی متصل کنیم تا در آینده مشکلی ایجاد نگردد .زیرا با یک حرکت اشتباه ضربه بزرگی به انزلی خواهیم زد. باید تلاش نمائیم افراد لایق ومفید را حفظ وجذب نمائیم.. آری بایدهمه برای نجات انزلی تلاش کنیم .وقتی چند چراغ وچند درخت وگل وگیاه زیبایی ودر آمد یک منطقه را دو چندان می نماید .آن هم با حزینه های اندک .چرا یا علی نمی گوئیم.
تا به امروز ما نتوانسته ایم از جزیره زیبای شهر ما بدرستی بهره مند گردیم .یا زیر آب است ویا ویرانه و خراب .با ساختمانهای فرسوده.جزیره انزلی می تواند کمک بزرگی در. در امد زائی شهر ما داشته باشد .زیرا هزاران حرکت می توان در آن انجام داد .. آیا منطقه آزاد نمی تواند زمینهای اطراف این شهر را در اختیارعزیزانی بگذارد که بتوانند در جای دیگر سکونت نمایند و از این جزیره بدرستی بهره برداری نمود ویا تحویل شهرداری ومنطقه ازاد نمایند ویا حتی به باشگاه ملوان برای در امد زائی واگذار نمایند .تا کمک حال مالی برای این باشگاه شود..مثال بتوانند این جزیره را به سرمایه گذاری واگذار نمایندویا حداقل نمی توانند کار دیگری انجام دهند .فعلا .پارک بزرگ وعظیمی در داخل بزنند .همانند بعضی از پارک های گردشگری وتفزیحی تهران ویا مشهد ویا غیره .
در صورت نیاز نیرو هم از ساکنین سابق همین جزیره بهره مند گردند .تا انها هم از سود بهره مند شوند وهم ساکنین شهری از آن بهرمند گردند .زیرا چنین حرکتی کمک بزرگی به یک شهر می شود. حال لحظه ای تصور نمائید .دو تادور جزیره چراغ وفضای سبز باشد . ان هم با تله کابین های زیبا در اطراف اش از بلوار به سمت جزیره وغیره. . ای کاش همه ما هم به اندازه خالق برای بقائ به این داشته ها بهاء می دادیم. بسیاری از حرکتها را باید مسئولین اجبار نمایند زیرا به نفع مردم خواهد بود وهم به نفع شهر .مثال رنگ امیزی منازل وخانه ها ودرها و دیوارها .زیرا هم به زیبای شهر اضافه خواهد شد وهم به عمر منازل وساختمانها . زیرابسیاری از همشهری های مان میلیونها تومان در داخل منزل حزینه می نمایند ولی توجه ای به ظاهر کار ندارند .زیرا با اندکی توجه ویا رنگ آمیزی عمر ساختمانی دو برابر خواهد شد. .حدف از بیان نمودن چنین کلمات بخاطر این است شهری زیبا وسالم داشته باشیم .زیرا امیدی به نسلهای آینده مان بدهیم. مثال شهرداری شهر ما تلاش می نماید خدمتی برای این شهر انجام دهند .اگر اندکی مصالح ارزان مثل همین رنگ در اختییار ساکنین این شهر بگذارند ویا غیره ویا وسایل های اصولی وضروری مفید ومستحکم در اختیار ساکنین این شهر بگذارند تاثیر گذار نخواهد بود ویا طرح های مفید وسازنده وماندگار که طول عمر هر مکانی رابیشتر نماید یعنی طرح های که همه جوانب در ان در نظر گرفته باشد .اب وهوا وجو وغیره . وآیا اندکی در ساخت وسازها بیشتر توجه داشته باشند .تاثیر گذار نخواهد بود .مثال بسیاری از منازل ویا مکانها وساختمانها ویا ارگانهای را که در گوشه وکنار این شهر احداث می نمایند .طراحی اصولی نشدهاند .یا مسطیل ویا مربع می باشد . اگر اندکی به شهرهای همجوار سفر کرده باشید .ساختمانهای ویا منازلی را مشاهده خواهید نمود که تعجب خواهید نمود . آیا این نگونه نظارت واینگونه ساخت وسازها در زیبایی ویا عمر ساختمانها تاثیر گذار نخواهد بود. شاید مسئولین ما بگویند همه انتظارات از مسئولین می باشد . آیا واقعا چنین انتظار دروغ است . زیرا حرکتهای درست باید قانونی واجباری از طرف مسئولین باشد .مسئولان موفق کسانی هستند که اطرافیانشان از آنها رضایت داشته باشند. نجات شهر ما امروز در دستان کسانی است که امروز در آن زندگی ویا خود را مسئول می دانند. اگر امروز اندکی وارد داستان همین فوتبال شهر مان شوید .متوجه خواهید شد در اطراف مان چه می گذرد. آن وقت متوجه خواهید شد .که بدون اتحاد وهمدلی وحمایت وپشت بودن نمی توانیم به احداف مان برسیم .اگر مدیریت ورهبری درست وهمچنین همه بازیکنان داخل وبرون با هم همدل وهم زبان پشت باشیم .هم در فوتبال وهم در تمام جوانب موفق خواهیم بود ..ای کاش امروز بجای اینکه دیگران با ما رقبات داشته باشند .خود ماها برای پیشرفت وطرقی ووو با همدیگر رقابت ورفاقت می نمودیم تا اینگونه بتوانیم الگو برای خودمان باشیم نه الگو برای دیگران . .زیرا با هر حرکت ما بسیاری تلاش می نمایند از ما پیشقدم تر وجلوتر قرار گیرند.چه در ورزش وچه غیره.

پاسخ

امیر علی فداکار

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

ساری جان, حرفات خیلی دلسوزانه بود,
ولی من دقیقا ارتباط منطقه ازاد و اشبلارو نفهمیدم, چون این دوتا حدوده سی چهل کیلومتر از هم فاصله دارند.
بسیاری از مسایلی که مطرح شد جزو وظایف اولیه شهرداری و نظارت شورای شهره, و از حیطه نظارت, اجرا و محدوده منطقه ازاد خارجه.
البته مشکل از اونجاست که ما انزلیچیها به خاطره ضعف و نا توانی مدیران شهرداری و شورا, فکر میکنیم که منطقه ازاد باید بیاد برامون شهرسازی کنه. ولی اینا اصلا ارتباطی به هم نداره.
مگه الان لاهیجانو منطقه ازاد اباد کرده, یا شهرداریه رشت منطقه ازاد پیاده راه کرده!؟

پاسخ

رحیمی

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

چند وقت پیش مسافرتی به گرگان داشتیم سری به جنگلهای ناهار خوران و النگدره هم زدیم مساله بسیار جالب تمیزی عجیب این دو تفرجگاه از نظر زباله بود و نکته جالب تعداد زیاد سطل زباله درون این دو پارک جنگلی بود که با تابلوهای مناسبی که مردم را تشویق به نریختن زباله میکرد کاملا هماهنگ بود اگر مسئولین شهری ما هم کمی همت کنند با کمی تلاش نتایج خوبی میگیرند

پاسخ