jalaie

 یادواره شهید سرلشکر «سید موسی نامجو» در هفته دفاع مقدس در بندر انزلی با حضور امیر دریادار حکیمی فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش و رسول جلائی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان و خانواده و همرزمان این شهید بزرگوار در بندر انزلی برگزار شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان دراین مراسم با این توضیح که «نامجو» با تمام مسئولیت هایش در دو جبهه فرهنگی و نظامی می جنگید اظهار کرد: این شهید فردی آینده نگر و امیدوار به آینده بود .

رسول جلایی با تاکید بر اینکه شهید نامجو از جمله شهدایی است که مورد غفلت قرار گرفته است، به غربت و مظلومیت شهید نامجو در گیلان اشاره کرد و با توجه به گیلانی بودن این شهید گرانقدر افزود: این بر ما گیلانیان بخشوده نیست زیرا شهید نامجو از فرزندان دریای خزر (شهرستان بندر انزلی) است.

وی با اشاره به ساخته شدن فیلم مستندی با عنوان در «آستان نجابت دریا» در باره زندگی شهید نامجو در سال گذشته افزود: ساخت این فیلم آغازگر آشنایی بیشتر همشهریان و همرزمان این شهید با وی بود.

وی با بیان اینکه شهید نامجو در مسیر اجرای طرح خردمندانه امام در ارتش خدمت می کرد خاطرنشان کرد: نامجو وظیفه یک نظامی در مقابل وطن و دینش را به خوبی درک کرده بود.

جلائی با اشاره به ایجاد پایه های تشکیلاتی منسجم از جوانان توسط شهید نامجو در دانشکده افسری در دوران قبل از انقلاب تصریح کرد : نامجو توانسته بود در دوران خفقان در ارتش پایه گذار یک حرکت انقلابی باشد.

ریئس بنیاد حفظ اثار ونشر ارزش های دفاع مقدس گیلان یادآورشد: امروز گیلانی ها و به ویژه ساکنان انزلی بر خود می بالند که یک چهره فرهیخته، ممتاز و مثال زدنی در دیار و سرزمین آنها متولد شده است.

وی با اشاره به سرمایه های نهفته در گیلان مهم ترین ثروت این سرزمین سرسبز را جوانان انقلابی این دیار دانست.

منبع: رشت پرس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۵ مهر ۱۳۹۲

یادمه انزلی کلاب بحثی رو مطرح کرده بود که بندر گاه منطقه ازاد انزلی رو از اسم جعلی کاسپین به اسم وزین شهید نامجو تغییر بدن
بی صبرانه منتظر این اقدامیم

پاسخ