و اینک لیدر …

  • 6 سال پیش
  • ۷ ديدگاه

یکی از مشکلات اخیر ملوان بحث لیدر تماشاگران ملوان بر روی سکوهاست . مدتی است که لیدرهای قدیمی به شدت کارایی شان را از دست داده اند و نمی توانند نسل جدید هواداران دو آتشه ملوان را به درستی رهبری کنند و این خود ناهماهنگی هایی به وجود می آورد که باعث هرج و مرج بسیاری می شود به طوری که اغلب با شروع بازی تشویق ها کمرنگ می شود یا هر سکویی ساز خود را می نوازد .

ادامه مطلب …

“محمدعلی باغی” پس از استفاده از کلاه گیس سفید والدرامایی و حرکاتی که تماشاگران فهیم ملوان آن را سبک می شمارند و باعث ضربه زدن به پرستیژ هواداری ملوان شد بیش از پیش جایگاه خود را از دست داده است .

“دوستی” هم دیگر نو آوری سالهاست که از بوقش رخت بر بسته و با تنها ملودی آشنایش “دودود دودود ملوّان”(ملوان را با تشدید واو بخوانید!) به شدت خنثی و کسالت آور عمل می کند .

وجود یک لیدر تازه نفس که بتواند ضمن نوآوری در فضای موجود میان هواداران خونی تازه بر دستها و فریادهای تماشاگران جاری کند به شدت احساس می شود . البته ناگفته نماند که لیدرهای قدیمی در کنار این تیم جوانی شان را گذاشتند و پیر شدند و بدون مزد و منت عشقشان را با هواداران تقسیم کردند و ما همیشه زحمت این عزیزان را ارج نهاده در قلبمان جای می دهیم. اما اکنون وقت آن رسیده که در کنار هواداران باشند و بنشینند و از حضور جوانانی که راهشان را ادامه می دهند مسرور شوند .

اکنون تعدادی از عزیزان به عنوان لیدر تلاش های خوبی دارند و محبوبیت خوبی هم کسب کرده اند اما به طور رسمی تلاشی برای کمک به آنها و ایجاد یکپارچگی نمی شود . برای یک لیدر خوب بودن به نظر بنده فاکتورهایی لازم است که هر لیدر فوتبال را می توان با استفاده از این فاکتورها درجه بندی کرد و باکسب نمره در هر بخش تاثیر سنجی نمود . فاکتورهایی مانند:

۱- پیگیری و استمرار و شرکت در همه مسابقات

۲- داشتن کاریزمای مناسب لیدری ملوان

۳- ادبیات و تحصیلات مناسب

۴- وقت شناسی و جلویگیری از ساکت ماندن تماشاچی ها

۵- مقابله با تحریک عده ای قلیل و بیان الفاظ رکیک

۶- تون و قدرت صدا

۷- محبوبیت در میان تماشاگران

۸- خلاقیت برای ایجاد اشعار جدید مناسبتی

۹- هوش و زکاوت

۱۰- سلامت روحی و کنترل بالا بر رفتارهای شخصی در شرایط بحرانی

۱۱- عدم استفاده از بوق و سوت و بلندگو و وسایل ماقبل تاریخی (مانند همه تیمهای اروپایی)

۱۲- عدم تاثیر پذیری و پرهیز از رفتارهای خطی ، ناسیونالیستی و تفرقه افکنانه

چه خوب است معاونت فرهنگی باشگاه ملوان از عزیزانی که اکنون بر روی سکوها به عنوان لیدر فعالیت می کنند با استفاده از همین فاکتورها یک اعتبار سنجی به عمل آورده و برای بالا بردن کیفیت تشویق ها حرکتی مثبت انجام دهد . بدین ترتیب که با انتخاب یک سر لیدر وظیفه هماهنگی لیدرها قبل از بازی را به وی بسپارد . اینکه بر روی سکو ها در هر بازی چه بگوییم و چه نگوییم نکته ای بسیار مهم است که خیلی اوقات بر اثر سهل انگاری و عدم هماهنگی قبل بازی به ضرر ملوان تمام شده است .

به چه دلیل بلندگوی میوه فروشی می آوریم و درآن حرفهای پوچ و سبک میزنیم ؟ به چه دلیل سکوها را تقسیم می کنیم و باتلاش برای ثابت کردن اینکه سکوی کدام محله” باحال تر” است می خواهیم به کجا برسیم ؟ به چه دلیل ما که با خواندن شعر “سیروس قایقران بی تو نمیشه ….” از خود بی خود می شویم و جانانه تشویق می کنیم با شعار های سبک و بی ارزش فضای لذت بخش سکوهای هوادارن ملوان را مسموم کنیم ؟

شما هم اگر نظری دارید در این زمینه خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

شاهین

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

گل گفتی مرتضی جان، باید سکوهای استادیوم یکدست باشه. باید تشویق تنها در راستای حمایت از ملوان باشه. مطمئنا اون موقع ورزشگاه انزلی قتلگاه همه تیم ها میشه.

پاسخ

تالاب انزلی

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

رضا اکبری خوبه ولی خیلی تنهاست. البته کم تجربه هم هست و هنوز ابهت یک لیدر رو پیدا نکرده.

پاسخ

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

[…] ادامه مطلب … […]

m.d

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

بسیااار عالی بود
این نکته بسیار مهم وکلیدیه
یه لیدر با نو اوری در تشویق….
م هماهنگیه سایر لیدرها با اون…

پاسخ

حسين

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

آره یه مدتی هستش که این مشکل رو همه بیان می کنن …و از همه مهمتر اینکه لیدر ها در درجه اول باید با خودشون هماهنگ باشن…دادن بی سیم به لیدر ها هم می تونه کمک کنه

پاسخ

m

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

یک موضوع دیگه
من تو بازی با نفت سمت جایگاه نشسته بودم. خیلی وقتا از روبروی جایگاه صدای یک لیدر با بلندگو میومد ک صداش از تماشاگرا بیشتر بود. شعارشم زیاد جالب نبود. کل شعارو هم به صورت کامل میخوند. میتونست یکم بلندگورو از جلو دهنش برداره تا صدای تماشاگرا بیاد. خیلی مضحک و زشت بود.

پاسخ

Mory-best پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴:

پس چرا کسی بهش چیزی نمیگه ؟ تعارف که نداریم . آقا داری گند میزنی بی خیال شو.