ویژگی‌های ناوشکن جماران ۲

  • 4 سال پیش
  • ۳ ديدگاه

hemat khahi-1

ناوشکن جماران ۲ پیشرفته که امروز در بندر انزلی به آب انداخته شد، به دست متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و از جدیدترین تجهیزات ناوبری و سیستم‌های پیچیده دفاعی بومی برخوردار و در رده پیشرفته است.

 

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مراسم به آب انداختن ناوشکن جماران ۲ در دریای خزر، همزمان با میلاد حضرت زینب(س) و با حضور محمود احمدی‌نژاد رییسجمهور، سرلشکر فیروزآبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور داشتند.

 

ناوشکن جماران ۲ پس از به آب انداختن، با انجام عملیات تکمیلی و گذراندن تست‌های نهایی در نیمه اول سال ۹۲ به طور رسمی به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق خواهد شد.

 

جماران ۲ پیشرفته دومین نمونه از کشتی‌های جنگی کلاس موج ساخت ایران است. این شناور با قابلیت تدافع، تهاجم و رهگیری همزمان اهداف هوایی، سطحی و زیرسطحی، مسلح به سیستم موشک ضدهوایی، سامانه موشکی کروز، سامانه اژدرافکن، سامانه‌های توپ ۷۶ و ۴۰ میلیمتری، سامانه‌های پردازش راداری، رادارهای تاکتیکی سطحی و هوایی است.

 

این ناوشکن مجهز به سامانه جامع مدیریت نبرد و سامانه جنگال بوده و قابلیت حمل بالگرد را داراست. بکارگیری شَفت و پروانه گام متغیر که مانورپذیری شناور را افزایش می‌دهد، بکارگیری رادار کنترل آتش با قابلیت ردیابی جنگنده و موشک‌های کروز، نبرد همزمان با اهداف سطحی، زیرسطحی و هوایی، بکارگیری سامانه جامع مدیریت نبرد از طریق ایجاد شبکه‌ای از حسگرها، رادارها و سلاح‌ها به منظور ردگیری، تشخیص و انتخاب هدف و انتخاب سلاح بهینه و کمک به فرمانده جهت تصمیم‌گیری و تخصیص سلاح برای هدف مورد نظر، بکارگیری سامانه کنترل مانیتورینگ به منظور کنترل و هماهنگی عملیاتی فی‌مابین موتور، شافت، پروانه و ناوبری و بکارگیری سیستم رانش با توان بالا جهت تامین سرعت بهینه شناور از نقاط برجسته این شناور است که نسبت به پروژه مشابه قبلی ارتقا یافته و بهینه‌سازی شده است.

 

بومی‌سازی تجهیزاتی مانند اپترونیک، رادار هوایی، کنسول‌های سامانه کنترل آتش، سونار فعال و غیرفعال، رادار کنترل آتش، سامانه‌های مخابرات داخلی، بی‌سیم‌ها و رادار ناوبری است که عموما در سازمان‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده است.

 

۹۴/۴۹ متر طول،۱۱/۰۷ متر عرض، ۷/۶۲ متر ارتفاع و ۳/۲ متر آبخور، ابعاد و مشخصات کلی ناوشکن جماران ۲ است.

 

موشک‌های سطح به سطح، سطح به هوا، توپ ۷۶ میلی‌متری، توپ ۴۰ میلی‌متری و اژدر والفجر، راکت‌انداز، تیربار و سلاح‌ انفرادی از سلاح‌هایی است که بر روی این ناوشکن تعبیه شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

خوب مالیه :-D
هرچی ما میسازیم ، اصلا جلوه رسانه ای خوبی نداره و گزارشگرهای درپیت میفرستند برای گذارش نمونه اش همین واحد مرکزی خبر
سرزمین میرزا کوچک چه ربطی به ناوشکن جماران داره؟ هرچی ما میسازیم باید بنام دیگران بشن؟! ، در عرصه ورزش هم همینطور است وقتی یک انزلی چی به مقامی دست پیدا میکند می گویند یک گیلانی ولی وقتی یک رشتی یک مقامی میرسد بارها و بار ها نام شهرشون رو به زبان میارن البته ما ناراحت نیستیم چون خیلی وقته انزلی افتخار گیلان و ایران شده

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۴۹:

دقیقا باهات موافقم :-)

guilak

گیلک

۲۷ اسفند ۱۳۹۱

نباید بیش از حد به این مسائل حساس باشیم.چون باعث سواستفاده فرصت طلبان مغرض خواهد شدو از این نقطه به ما ضربه خواهند زد.مخصوصا به موضوعات وساخت تجهیزاتی که جنبه مهم ملی و میهنی دارند مثل ساخت یک ناو جنگی و هواپیما و غیره که حاصل زحمات متخصصانی از شهرهای مختلف کشور است و به لحاظ فنی هیچ شهری به تنهایی قادر به انجام ان نیست.مهم این است که کار مهمی در انزلی و یا احیانا توسط انزلیچی ها انجام شود. بگذارید بنام گیلان قلمداد کنند.البته در سطح کشورهم مطرح میشود.تنها دلیلش این است که همه ایرانیان به ان افتخار میکنند. چه رسد به مردمان شریف و هم استانی ما .مگر ما از افتخار افرینیهای جوانان برومند ایران زمین که اهل شهرها و استانهای دیگر هستند خوشحال نمیشویم و افتخار نمیکنیم؟ بیایید این فرصت را به دیگران هم بدهیم تا بیش از پیش و در کمال تواضع مایه فخر و مباهاتشان باشیم و برادر همدیگر باشیم. نوروزتان پیروز.

پاسخ