IMG4318

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، ویدیو کنفرانس استانی جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی که حلقه ی اتصال با ۳۳ شهرستان استان گیلان به حساب می‌آید با حضور امام جمعه، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی و اعضای شورای این نهاد افتتاح شد.

IMG4310

فرماندار انزلی در آیین افتتاح این طرح استانی با اشاره به مزایای آن اظهار کرد: در آینده ای نه چندان دور می توان از این ویدیو کنفرانس استفاده ی بهینه تری نمود و تاکید بنده این است که دیگر نهاد ها نیز در حد توان خود از این وسیله استفاده کنند.

قاسم روحانی فر با توجه به دستورکار جلسه مبنی بر محوریت مراسمات و رفع نواقص در بازگشایی مدارس، به افزایش بودجه ۱۹۷ درصدی آموزش و پرورش اشاره نمود و افزود: با توجه به عنایت دولت تدبیر و امید به مسائل آموزشی می‌توان آینده و چشم انداز خوبی را برای آموزش و پرورش کشور پیش بینی کرد.

وی در رابطه با انتظارات خود از اداره آمورش و پرورش شهرستان انزلی، خاطرنشان کرد: باید نسبت به اصلاح سر و صورت و همچنین نظافت شخصی دانش آموزان در سال جدید توجه بیشتری شود و از علماء در مدارس بیشتری استفاده شود.

نماینده دولت در شهرستان انزلی با اشاره به اینکه افت دانش آموزان در کنکور چند سال اخیر یکی از دغدغه های او در زمینه آموزش و پرورش است، تاکید کرد: استان گیلان پرچم دار رتبه های برتر در سطح کشور بوده است اما شهرستان انزلی به جز چندین رتبه زیر هزار نتوانسته چون سه یا چهار سال گذشته افتخار آفرین باشد و دلیل این موضوع باید با تحقیقی جامع و کارشناسانه بررسی شود.

امام جمعه انزلی در این جلسه با ابراز آمادگی کامل در زمینه همکاری با اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلی، بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای سال جدید تحصیلی تاکید و اظهار کرد: اداره آموزش و پرورش یکی از نهاد های مهم فرهنگ شهری به حساب می آید که برای دانش آموزان شهر و کشور سرنوشت ساز خواهد بود، به همین دلیل انتظار می‌رود نهاد های مربوطه در این امر مهم با جدیت بیشتری فعالیت کرده و کوشاتر از گذشته باشند.

گفتنی‌ست استاندار گیلان و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در اداره کل و همچنین ۳۱اداره دیگر در سطح شهرستان های استان گیلان به وسیله ویدیو کنفرانس شاهد بر روال جلسه بررسی بازگشایی مدارس در شهرستان انزلی بودند.

IMG4312

IMG4320

IMG4303

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *