426557_4619064914464_756761715_n

این شخصیت سبز کوچولو چند روز پیش توی زندان بود، هم سلولی اش “محمد جواد” است. این یکی از ده ها موجود رنگارنگ کوچک دیگر است که توسط “محمد جواد” در سلول زندان خلق میشوند. زنگالو نامی است که بر روی این عروسکها گذاشته شده است. تعداد زنگالو هایی که محمد جواد خلق کرده و از زندان آزاد کرده خیلی بیشتر از این است که میبینید خوشحال روی آیینه ماشین در حال تاب بازی است.

اینها سفیران آزادی “محمد جواد” هستند، زنگالو ها قیمت بالایی ندارند اما بخشی از بدهی “محمد جواد” را که سند آزادیش از زندان است را جبران میکنند.

65508_4614245393979_777355749_n

یک خبر خوب دیگر، زنگالو ها نه تنها از زندان آزاد شده و در گوشه و کنار شهر حضور پیدا کرده اند بلکه این سفیران آزادی “محمد جواد” رهسپار فرنگ نیز خواهند شد. به همت علیرضا زنگالو ها عازم لیدز انگلستان هم شده اند. امین یکی از بچه های خوب بندر اینچنین مینویسد:

حوالیِ سه و نیم صبحی که گذشت «علی رضا» زنگ زد از یک جای دور. به گمانم «لیدزِ انگلستان». اوّل گفت: «چرا بیداری آقا؟!» خب! من «علی رضا» را نمی شناختم. این اصلن مهم هم نیست! که رفاقت بهانه نمی خواهد. حالا امّا انگار او قصّه ی «زنگالوها» را می دانست و از همین جا دنبالشان هم می کرد. «علی رضا» گفت؛ می خواهد همراه شود با ما و کسانی که توی «زندان» زنگالوها را می سازند. و هم می خواهد نماینده ی ما باشد برای فروش «زنگالوها» توی آن جایی که زندگی می کند. تازه می خواهد قصّه ی شان را برای آن هایی که هیچ شاید زبان ما را هم نمی دانند تعریف کند. این خیلی خوب بود. خیلی خیلی خوب….
پس قرارمان شد هر چه سریع تر یک دسته از زنگالوها را بفرستیم آن طرفها. که یک جور بشوند اولّین دسته ی لژیونر از بین خانواده ی زنگالو ها!
من و «محّمدجواد» همین ظهر شنبه ای، یک گروهِ کوچک از زنگالوها را از «زندان» آماده کردیم و رساندیم به نماینده ی «علی رضا» که واسطه ی ترانسفر شود. از همین امروز هم همین جور منتظر می مانیم تا کی به مقصد برسند و عکسهاشان را از خانه ی تازه برای ما و رفقای پشت دیوار بفرستند.
ما می دانیم! زنگالوها بلاخره یک روز قلب ایران را که نه فقط، قلب دنیا را فتح می کنند. فقط باید کمی زبان خارجی یاد بگیرند
انزلی کلاب: این فعالیت های خوب توسط بچه های پیج عیدی برای بچه ها صورت میپذیرد، برای همه بچه های خوب و مهربان شهرمان آرزوی موفقیت داریم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۴ اسفند ۱۳۹۱

از همه دوستان خواهشمندم برای کمک به فروش بیشتر و هر چه بهتر این زنگالو ها با انتشار این مطلب و معرفی و خرید از آن کمک حال محمد جواد عزیز باشند. :rose:

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۴ اسفند ۱۳۹۱

چه باحالن این زنگالوها :) ایشالله محمد جواد زودتر آزاد شه :) حتما میگیریم…

پاسخ

a.n.z

۱۴ اسفند ۱۳۹۱

از کجا باید بخریم؟ ?:-)
یخورده بیشتر درباره زنگالوها توضیح میدادین ، زنگالو یعنی چی؟ ?:-)
ایا یکی از نمادهای شهرمان است ؟ ?:-)

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۴ اسفند ۱۳۹۱

زنگالو برگرفته از یکی از اشعار حسن خوشدل است. نامی که بر یک مرد ماهیگیر گذاشته شده بود.

پاسخ

بابایی

۱۴ اسفند ۱۳۹۱

بسیار مطلب زیبا و کار ارزشمندی است . امید که موفق باشید . ای کاش می نوشتید مردم از کجا می توانند این زنگالوها را خریداری کنند.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷:

انشاا… به زودی مراکز فروش زنگالو ها معرفی خواهد شد. انشاا… با حمایت اهالی شهرمان بتوانیم حماسه ای از مهر و محبت خلق کنیم.