mantaghe azad anzali

حضور دکتر محمدعلی نجفی در سمت استانداری گیلان را باید به فال نیک گرفت، فردی که سابقه ی زیادی که در امور مناطق آزاد کشور دارد و هم اینک نیز از مشاوران دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (اکبر ترکان) است و میتواند گره گشای مشکلات منطقه آزاد انزلی باشد. مطمئنا استاندار جدید گیلان به خوبی میداند که انتظار بسیار بالایی از ایشان برای تحقق اهداف منطقه آزاد انزلی وجود دارد و این منطقه نباید همچون دوره های گذشته درگیر بازیهای پشت پرده سیاسیون استانی باشد.

منطقه آزاد انزلی از موقعیتی ممتاز و استراتژیک بهره مند است که میتواند به محرکی قدرتمند برای به حرکت درآمدن چرخ دنده های اقتصاد ایران تبدیل شود، ایشان که مطمئنا در انتخاب مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی نقش ایفا خواهند کرد باید در نظر داشته باشند که این منطقه نیازمند استفاده از گزینه ای است که بتواند فارغ از بازیهای صورت گرفته و کشمکش های فعلی که با هدف تسلط بیشتر بر سرمایه های این منطقه در استان صورت میپذیرد، با هدف اصلاح روند و تامین زیر ساختها پای در میان بگذارد.

این اتفاق تنها با عظمی یکپارچه با هدف رشد و توسعه اقتصادی گیلان امکان پذیر است و میتواند بستری را فراهم سازد تا این منطقه در گام های بعدی بسیار قدرتمند تر و شایسته تر گام بردارد.جلوگیری از بده بستان های سیاسی در قبال گرفتن امتیازات خاص حزبی و گروهی و گرو کشی پیشرفت این منطقه از عواملی است که چون سرعت گیر های بیش از حد، تنها موجبات درجا زدن این منطقه را فراهم آورده است و نباید فراموش کرد که این مهم صورت نخواهد پذیرفت مگر با دقت نظر جنابعالی به عنوان استاندار و نقش شما در آینده این منطقه، که میتوان تاثیری حیاتی در آینده اقتصادی و معیشتی اهالی این استان ایفا کند.

معتقدیم فارغ از همه مشکلات و به روز نبودن قوانین  و سیاست گذاری های غلط برای پیشبرد اهداف مناطق آزاد (به خصوص طی چند سال اخیر که این مناطق به جای کمک به اقتصاد کشور به عناصری نا کار آمد و خود از معضلات اقتصاد کشوربدل شده اند) ضعف مدیریتی عاملی است که نباید از آن چشم پوشی شود. امیدوارم شما که عاملی تاثیرگذار در انتخاب مدیرعامل آینده منطقه آزاد انزلی هستید همه شرایط و جوانب را در نظر گرفته و فردی را رهسپار این منطقه نفرمائید که کل آشنایان و نفرات خویش را به این منطقه بیاورد و باز هم این منطقه آزاد زبان بسته بماند و هزاران اما و اگر…

اگر بتوانید مسئولین و فعالین استانی را همدل و یکصدا برای موفقیت این منطقه در کنار هم نه رو در روی هم بگذارید مطمئنا آینده روشنی به واسطه منطقه آزاد انزلی برای استان فراهم خواهد گردید. پس امیدوارم در دولت تدبیر و امید که شما در آن به عنوان استاندار گیلان مشغول خدمت خواهید شد، شاهد تغییراتی شگرف در سیاستگذاری ها و عملکرد استانداری باشیم. برای شما در مسیر پیش رو آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

mahdi m

۲۳ مهر ۱۳۹۲

من ایشون رو میشناسم. اهل پارتی بازی نیست. امیدوارم مثل قبلی ها انزلی رو فراموش نکنه.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۳ مهر ۱۳۹۲

اگه مسئولین استانی به جای اینکه فقط به فکر این باشن تا با لابی و … رشت و توسعه بدن و توریستسی تر بکننش و چشم به داشته های شهرهای دیگه داشته باشن به فکر توسعه یکپارچه و عادلانه کل استان باشن مطمئناً بیشتر سود میبرند.وقتی توازن به هم بخوره مشکلات بیشتری به وجود میاد.همین تهران رو ببینید هرچی کارخونه بود تو تهران ساختن. فقط تهران توسعه دادن.نتیجش چی شد؟همه واسه کار و پیشرفت رفتن تهران.شلوغ شد,الوده شد و…تا جایی که با دادن تسهیلات میخواستن خلوتش کنند.الان تو استان ما هم همین کار و انجام میدن تا چند سال بعد پشیمون بشن.این درست نیست که از داشته های شهر ما واسه مرکز استان استفاده کنن.هر شهری باید از داشته های خودش استفاده کنه.ما جوونای انزلی از اقای نجفی فقط تقاضا داریم که شهر مارو هم ببینن.تو این چند وقته که خیلی حق ما رو خوردن.امیدواریم که ایشون با درایت خود استان و شهرهای استان با داشته های خودشون بسوی پیشرفت پیش ببره تا حقی از هیچ یک پایمال نشه.به امید روزی که همه در کنار هم باشیم نه روبروی هم

پاسخ

رهسپار

۲۳ مهر ۱۳۹۲

امیدوارم جناب قربانی با ایشون خوب تا کنن…

پاسخ

Milad

۲۳ مهر ۱۳۹۲

استاندار خوبیه ، لااقل توو این مدت کم که همه-ش یا بخاطر منطقه آزاد اومده انزلی یا نیروی دریایی
امیدوارم تداوم داشته باشه و همچنین منتج به نتیجه بشه

جانم انزلی

پاسخ