IMG_6651

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، دو ناوگروه نیروی دریایی ارتش روسیه  «داغستان» و ناو «گراد سویاژسک» Grad Sviyazhsk صبح امروز با استقبال فرماندهان نظامی منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با حضور سفیر روسیه در ایران و سرکنسول روسیه در رشت وارد اسکله بنادر و دریانوردی انزلی شدند.

بعد از مراسم استقبال، فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به ایران در جمع خبرنگاران در حاشیه ورود ناوگروه روسی به ایران، اظهار کرد: هدف اصلی سفر ناوگروه‌های روسی به ایران صلح و دوستی است.

ناخدا یکم والری اسپرینوف مبارزه با تروریسم بین المللی و دزدان دریایی را نیز از دیگر اهداف سفر ناوگروه های روسی به ایران دانست و افزود: ما به دنبال افزایش روابط هستیم و می‌‌توانیم در آینده رزمایش‌های مشترک برگزار کنیم.

IMG_6751

وی در ادامه گفت: ناوگان دریایی روسیه به تمام کشورهای ساحلی دریای خزر کمک می‌کند و در اقیانوس شمالی، آرام و آتلانتیس با سایر کشورها ارتباط و دوستی دارد.

والری اسپرینوف تصریح کرد: فکر می‌کنیم نیروی دریایی ایران پرقدرت و جدید است و توان نیروی دریایی ایران بسیار بالاست.

فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به ایران تأکید کرد: فدراسیون روسیه از منافع خود و منافع کشورهای دوست و هوادارش با راه‌های دیپلماتیک دفاع می‌کند.

در ادامه نیز فرمانده ناوتیپ منطقه چهارم دریایی ارتش جهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران، گفت: همکاری‌های دریایی ایران و روسیه گسترش می‌یابد.

ناخدایکم عبدالحسین ظفری در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور دو ناو روسی در انزلی، اظهار کرد: این ناوها حامل پیام صلح و دوستی هستند.

وی با بیان اینکه این رفت و آمدها سبب افزایش دوستی‌ها و هماهنگی‌ها می‌شود، افزود: دریای خزر یکی از امن‌ترین دریاها بوده و ۵ کشور ساحلی نقش مهمی در امنیت آن دارند.

IMG_6819

فرمانده ناوتیپ منطقه چهارم دریایی ارتش، گفت: در سفرناوهای روسی به ایران هماهنگی‌ها در اجرای برنامه‌های پیش بینی شده برای دریای خزر ایجاد می‌شود و همکاری‌های دریایی ایران و روسیه گسترش می‌یابد.

ظفری با تاکید بر تقویت همکاری‌های دوجانبه، تصریح کرد: این برای دومین بار است که ناوهایی از روسیه به ایران سفر می‌کنند.

هدف از سفر این ناوگروه رساندن پیام صلح و دوستی و در پاسخ به سفر قبلی ناوگروه ایرانی به روسیه است.

گفتی است نشست مشترک فرماندهان ناوتیپ ناوگان شمال با فرمانده و اعضای ناوهای اعزامی روسیه به ایران به میزبانی ناو داغستان برگزار شد و عبدالحسین ظفری فرمانده ناوتیپ ناوگان شمال نیروی دریایی با ناخدایکم والری اسپرینوف فرمانده ناوهای اعزامی روسیه به ایران دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

شایان ذکر است ناو گروه روسیه متشکل از ناو های موشک انداز داغستان و ناو موشک انداز «گراد سویاژسک» Grad Sviyazhsk  از ناوگان خزر روسیه به همراه ناو های جنگی قزاقستان، رزمایش مشترکی را با هدف حفاظت از تاسیسات اقتصادی دریایی برگزار کرده و پس از این رزمایش به ایران سفر کرده‌اند.

خبرنگار : علیرضا بابایی

3

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۱ مهر ۱۳۹۳

زنده باد صلح و دوستی.از دیدن عکس این هواپیمای شناسایی و تجسسی ایرانی بر فراز دریای کاسپین خیلی خوشحال شدم.درود بر شرف مردان بی ادعای نیروی هوایی ارتش و نیروی دریایی کشورمان.

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۲۱ مهر ۱۳۹۳

عاشق ابهت نیروی دریاییم.
لباسشون فوق العادست.

پاسخ

احمدجعفری......فرزندشهید

۲۱ مهر ۱۳۹۳

درودبردلاورمردان ارتش ایران که افتخار ماست

پاسخ

fraction پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۳۶:

درود بر فرزند شهید

fraction

۲۱ مهر ۱۳۹۳

سلام گرگ بی طمع نیست!همکاری با روسیه کشور عقب مانده دنیا افتخار نیست
مخصوصا که روسیه تاپیشاپیش چیزی از کشور عزیزمون نکنده باشه دست همکاری بسوی ما دراز نمی کند,همینطور رفته رفته خود را صاحب دریای کاسپین می داند!
((ناخدا یکم والری اسپرینوف مبارزه با تروریسم بین المللی و دزدان دریایی را نیز از دیگر اهداف سفر ناوگروه های روسی به ایران دانست و افزود: ما به دنبال افزایش روابط هستیم و می‌‌توانیم در آینده رزمایش‌های مشترک برگزار کنیم.))
آقای اسپرینف! ما در آبهای آزاد و اقیانوسها حافظ ثروت های کشورمون هستیم و اونجاها با دزدان دریایی مقابله می کنیم,دریای کاسپین که یک حوضچه است!
چرا آقای پوتین اونجا دست همکاری دراز نمی کند؟
انزلی کلاب!ممکن بفرمائید چند درصد دریای کاسپین سهم سرزمین ماست؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵:

با سلام fraction عزیز روسیه چه از نظر اقتصادی و چه نظامی هنوز هم جزء قدرت های برتر جهان محسوب میشه و در مباحث نظامی هم ایران رو مورد ساپورت قرار میده. قانونا ۵۰ درصد از دریای خزر بعد از فروپاشی شوروی سابق باید در اختیار ایران باشه. امیدوارم که این دریا همواره امن بمونه چه بسا که گسترش همکاری ایران و روسیه به خصوص در ابعاد اقتصادی با اتمام خط اهن تهران انزلی و انتقال اجناس و کالا ها به واسطه کشتی به روسیه زمینه ساز رشد و پیشرفت همه جانبه کشور ایران خواهد بود.

fraction پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶:

۵۰%
بیشتر مطالعه بفرمائید

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵:

fraction عزیز اتفاقا توی فیس بوک هم چنین بحثی درگرفته بود که ایران حتی اجازه استفاده از تجهیزات نظامی توی دریای خزر رو نداره در حالی که نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا ناو جماران دو رو در بندرانزلی به آب انداخته.
شاید مبادلات و تفاهمات پشت پرده ای بر سر منافع دریای خزر صورت گرفته باشه اما مطمئنا این تفاهمات بسان گذشته نیست و در پی منافع متقابل صورت میگیره که در صورت نقض منافع یکی از طرفین بر هم میخوره.
نگاه ایران به نیروی دریایی به عنوان یک یگان راهبردی در حال حاضر این نیرو رو در صدر نیروهای نظامی کشور قرار داده و پیشرفت های چشمگیری در صنایع و تجهیزات دریایی داشتیم که غیر قابل انکاره.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵:

در کل چیزی که بهش اطمینان دارم عهدنامه ای در کار نیست و به جز سواحل کشورهای حاشیه ۵۰ درصد از دریای خزر برای ایران محسوب میشه.

علیرضا اسدی

۲۱ مهر ۱۳۹۳

ورودشان را خیر مقدم عرض می کنیم
حرف ازدزدان دریایی ما رو یاد سومالی و خلیج عدن می اندازه. توی خزر هم مگه اومدن؟

پاسخ

majid

MAJID

۲۱ مهر ۱۳۹۳

آره والا
انزلی دروازه اروپا *** *****

پاسخ

majid

MAJID

۲۱ مهر ۱۳۹۳

ناخدا یکم والری اسپرینوف
چه اسم با مسمایی .آدمو یاد چیزای باحالی میندازه :-D

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷:

:-D :yes:

sinaclub

sinaclub

۲۱ مهر ۱۳۹۳

انزلی هم چنان دروازه اروپا.خدا قوت به نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا که یکی از نمادهای انزلیه.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷:

دروازه اروپاییم و داغش به دل رشتیا مونده :-D