80848035-4972637

به گزارش ایرنا، این ورزشگاه قدیمی با گنجایش ۱۵ هزار تماشاگر با وجود پیری، همچنان فرزندان خود در تیم های مختلف باشگاه محبوب و ریشه دار ملوان بندرانزلی را پذیراست.
با این همه عواملی چون قدیمی بودن و فقدان امکانات و تاسیسات جانبی به روز، واقع شدن این ورزشگاه در مرکز شهر بندرانزلی که متراکم و پرتردد است و همچنین فعالیت تیم های مختلف باشگاه ملوان، افزایش جمعیت شهر و استقبال مردم از فوتبال، ساخت ورزشگاه جدیدی در شهرستان بندرانزلی را الزامی ساخته است.
سرانجام با فعالیت های صورت گرفته از سوی دوستداران فوتبال و مسوولان شهرستان، ایجاد ورزشگاه جدید بندرانزلی به عنوان یک طرح ملی در دور نخست سفرهای استانی ریاست جمهوری سابق (محمود احمدی نژاد) به تصویب رسید.
ورزشگاه جدید شهرستان بندرانزلی ابتدا قرار بود در غرب این شهرستان و در منطقه بشمن ساخته شود اما به دلایلی این مکان لغو و قرار شد این ورزشگاه را در منطقه چراغ پشتان بندر انزلی احداث کنند که اداره کل محیط زیست با اجرای این طرح به دلیل مسایل زیست محیطی تالاب بندرانزلی موافقت نکرد.
با این وصف، ورزشگاه قدیمی تختی بندرانزلی با همه قدمت و به تبع آن نواقص موجود برای برگزاری مسابقات و بهره مندی مردم از یک ورزشگاه خانگی حداقل در چند سال آینده، نیاز به بهسازی دارد.
گرچه این ورزشگاه در فصل ۹۰ – ۸۹ لیگ برتر فوتبال ایران با نصب صندلی های جدید و بازسازی زمین چمن تا حدودی ارتقاء یافت اما به اذعان رییس هیات فوتبال شهرستان بندرانزلی هنوز نیاز به بهینه سازی دارد.
رییس هیات فوتبال بندرانزلی در آستانه دیدار نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه های ایران در مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا گفت: از ۲۰ مورد مدنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ۱۵ مورد با تلاش مسوولان ذیربط به انجام رسیده است.
محمود رمضانی خاطرنشان کرد: ظرف دو سال اخیر حدود شش میلیارد ریال برای بازسازی ورزشگاه تختی بندرانزلی هزینه شده است.
وی، اقدامات انجام شده را شامل ساخت و تجهیز اتاق های کنفرانس، آزمایش دوپینگ، رسانه، کنترل امنیت، پزشکی، داوران ، میکس زون، افزودن نورافکن و ارتقای نور از ۸۰۰ لوکس به یکهزار و ۲۰۰ لوکس، ایجاد مسیر ورودی اختصاصی ورزشکاران و داوران و بهسازی چمن ورزشگاه عنوان کرد.
رمضانی اذعان کرد: برخی کارها مانند افزایش سرویس های بهداشتی، تعویض صندلی های تخریبی و ورودی اختصاصی میهمان های ویژه، باقی مانده که درصدد انجام آن هستیم.
وی با اشاره به این که هر سال چمن ورزشگاه در این فصل نیاز به ترمیم پیدا می کند، خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال اصلاح چمن و تهیه بذر مناسب هستیم و تا ۲۰ روز دیگر وضعیت چمن بهبود خواهد یافت.
رمضانی در مورد ساخت ورزشگاه جدید تصریح کرد: چند منطقه برای ساخت ورزشگاه جانمایی شده ولی از آنجا که باید تایید اداره کل محیط زیست را دریافت کند، هنوز بلاتکلیف است و انتظار داریم با تلاش مسوولان به نتیجه بایسته ای برسد.
مردم بندرانزلی با عشقی که به فوتبال و تیم محبوبشان ملوان دارند، همچنان با علاقه در ورزشگاه قدیمی شان حضور می یابند تا از نزدیک دیدارهای ملوان را به تماشا بنشینند. ورزشگاهی که با توجه به گذشت بیش از ۵۰ سال از عمرش می توان آن را یک بنای تاریخی به حساب آورد.
بر مسوولان است نسبت به تعمیر و تجهیز ورزشگاه به منظور امکان برگزاری مناسب مسابقات و استفاده مردم همت گمارند.
نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز قطعا با درک همه جانبه از موضوع علاقه مردم این دیار به فوتبال و تیم ملوان و استعدادهای کم نظیر در این رشته در بین جوانان بندرانزلی و نبود تفریحات دیگر برای مردم منطقه، در مورد این ورزشگاه قدیمی اما استوار تصمیم خواهند گرفت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *