sayad

” امین صیاد برهانی” ورزشکار اهل انزلی با شرکت در مسابقات جهانی پرورش اندام در کشور امارات عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کرد .

صیاد برهانی که متولد ۱۳۵۴ شهر انزلی است ۲۰ سال است که وزنه می زند . هفت سال است که به صورت حرفه ای به این ورزش پرداخته و ۱۰ مقام استانی ، چهار مقام کشوری از جمله عنوان نخست تیم ملی در این رشته در وزن ۸۵ کیلوگرم را کسب کرده و دو بار به تیم ملی دعوت شده است .

وی در مصاحبه با ایرنا گفت : ابتدا با کمک نشریات و کتابهای مربوط به این رشته شروع به یادگیری کردم ولی پس از علاقمندی بیشتر از مربیانی چون بیت ا.. عباسپور و محرم پناهی قهرمانان جهانی این رشته استفاده کردم .

صیاد در خصوص علاقه برخی جوانان به رسیدن سریع به فرم ایده آل و قوی و عضلانی به نظر رسیدن خاطرنشان کرد : برخی می خواهند به سرعت به شرایط ایده ال برسند در حالی که این ورزش زمان می برد و بدون برنامه تلاش و تمرینات ورزشی مناسب ، تغذیه صحیح و استراحت کافی نمی توانند به آمادگی لازم برسند .

وی متذکر شد: استفاده از داروهای غیرمجاز نه تنها کمکی به کسب شکل ایده ال بدن نمی کند بلکه فرد را با انواع مشکلات و بیماری ها  مواجه می کند .

وی ، تمرینات خود را شامل دویدن ، دوچرخه ثابت و وزنه عنوان و اضافه کرد : عمده مواد غذایی مورد استفاده ورزشکاران این رشته مرغ ، ماهی ، سبزیجات ، میوه جات و ماست است .

وی دارای یک پسر ۱۲ ساله است که در رشته فوتبال فعالیت دارد . پدر وی نیز اخیرا در مسابقات پرس سینه پیشکسوتان گیلان به عنوان قهرمانی دست یافت .

صیاد به جوانان توصیه کرد : با انجام مستمر تمرینات ورزشی علاوه بر کسب سلامتی و نیرو در تمام عمر از  اندامی متناسب برخوردار شوند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۷ تیر ۱۳۹۲

مشاا… آقای صیاد برهانی عزیز، برای شما آرزوی موفقیت دارم.

پاسخ

sarl

۱۷ تیر ۱۳۹۲

آفرین قهرمان گلی به گلهای شهرم اضافه شد…

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۷ تیر ۱۳۹۲

به شما افتخار میکنیم استاد، نائب قهرمانی مسابقات جهانی پرورش اندام کم از قهرمانی نداره، چون بدون شک پرورش اندام سختترین رشته ی ورزشیه ، کاش مسئولین بلد بودن از قهرمان شهرمون اونجوری که شایسته س تقدیر کنن! فعلا که ما فقط بنری بزرگ از تصویر ایشون رو سر میدان انزلی دیدیم که شاید اونم هدیه ای از طرف دوستدارانشون باشه…

پاسخ

مهران

۱۷ تیر ۱۳۹۲

من توی یکی از مسابقات سالن انصاری ایشون رو دیدم، انسان فوق‌العاده خوش برخورد و با شخصیتی هستن.و خیلی خوش خنده.مایه‌ی افتخار شهر و کشورمون هستن.من کمتر کسی رو دیدم با این عناوین و مقامات بالا اینقدر متین و افتاده باشن. خدا پشت و پناهشون باشه. افتخار انزلی… همیشه زنده و سالم باشن

پاسخ