به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، همزمان به سومین روز از دهه بخشندگی و کرامت، برخی از هیات های ورزشی شهرستان بندرانزلی همراه با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین جمعی از پرسنل هلال احمر با حضور در پایگاه انتقال خون شهرستان بندرانزلی بیش از ۳۲ واحد خون اهدا نمودند.

حمیدرضا قهرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان بندرانزلی در همین رابطه و در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب اظهار کرد: تقویت روح پهلوانی و از خودگذشتگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که ورزشکاران ما باید آن را در خود نهادینه کنند، اهدای خون از سوی جوانان می تواند روحیه کمک به هم نوعان را درجوانان تقویت نماید.
قهرمانی با بیان اینکه یکی از مهم ترین حوزه های فعالیتی ما در اداره ورزش و جوانان انجام امور فرهنگی در سطح شهرستان می باشد، افزود: امروز به همراهی برخی از هیات های ورزشی در پایگاه انتقال خون انزلی حاضر شدیم تا ورزشکاران ما در تثبیت فرهنگ اهدای خون الگویی برای سایر جوانان باشند.
وی گفت: اهدای خون علاوه بر نقشی که بر زندگی بخشی بیماران و مصدومان حوادث دارد، بر سلامت جسم و روح فرد اهدا کننده نیز تاثیر بسزایی داشته و باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و … می شود.
قهرمانی در پایان با اشاره به اینکه در دهه کرامت و بخشندگی سعی کردیم نمونه کوچکی از بخشش و ایثار را به شهروندان یادآور شویم، ابراز امیدواری کرد: مردم در صورت دارا بودن شرایط لازم ، در پایگاه های انتقال خون حضور یابند و با عمل خداپسندانه اهدای خون به بالابردن ضریب سلامت در سطح جامعه کمک نمایند.

عکس: معصومه کاظمی، آیناز هاشمی پور

   

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *