82168809-70901124[1]

در شب شهادت بنیانگذار مذهب تشیع، مردم شهید پرور و قدرشناس شهرستان انزلی در مسجد امام حسین(ع)روستای طالب آباد این شهرستان طی مراسم با شکوهی، با یکی دیگر از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس وداع کردند.
رخلال برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) و سوگواری ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت با ورود تابوت یکی دیگر از شهدای گلگون کفن گمنام هشت سال دفاع مقدس به مسجد امام حسین(ع) طالب آباد، فریادهای یا حسین به آسمان رفت و اشک های بر روی گونه مردم شهید پرور حال و هوای خاصی به مجلس داد.
هنوز چند دقیقه ای از حضور تابوت شهید در بین برادران معنوی نگذشته بود که خواهران دینی درخواست زیارت تابوت برادر خود را کردند و تابوت برروی دوش خواهران مومن و انقلابی و پیرو راه شهدا قرار گرفت.
بانوان سوگوار تابوت شهید گمنام را در میان گرفته و یا زهرا گویان سر بر تابوت گذاشته و در میان نوحه مداح و ذاکر اهل بیت به راز و نیاز پرداختند.
ندای یا حسین و یازهرا همراه با گریه و ضجه عزاداران از گوشه و کنار مسجد به گوش می رسید و زیارت شهید و متبرک کردن لباس و چفیه با تابوت این عزیز تازه از سفر برگشته بود که اشک را برگونه هربیننده ای جاری می کرد.
حاضران در مجلس سپس با ندای ذاکر و مداح اهل بیت دست های خود را با سینه آشنا کرده و به عزاداری پرداختند.
مراسم تشییع هفتمین شهید گمنام شهرستان انزلی ساعت ۹صبح روز شنبه نهم مرداد از محل حوزه مقاومت امام رضا(ع) روستای لیجارکی به آرامگاه ابدی این شهید والامقام در فرماندهی مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم در حسن رود برگزار می شود.
بندرانزلی ۴۰۸شهید والامقام ، دو شهید مدافع حرم و شش شهید گمنام را در دل خود جای داده است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *