13920511165523622925833

هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان متشکل از ۱۱ خبرنگار و تصویربردار چهار شبکه تلویزیونی و یک خبرگزاری از پروژه راه‌آهن گیلان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودبار، هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان از پروژه راه‌آهن گیلان بازدید کرد، هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان از ۱۱ خبرنگار و تصویربردار چهار شبکه تلویزیونی و یک خبرگزاری تشکیل شده است.

راه آهن گیلان، کشورهای آسیای میانه و اروپا را به اقیانوس هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین شمال کشور را به جنوب وصل می‌کند.

طول این پروژه ۲۰۵ کیلومتر و یکی از شاهکارهای فنی کشور به دلیل وجود تونل‌ها و پل‌های بسیار زیادی که در این مسیر قرار دارند، است.

محور ریلی قزوین ـ رشت ـ انزلی در کریدور ترانزیتی شمال ـ جنوب قرار دارد و محور امیرآباد ـ ساری ـ تهران به موازات این محور، ولی در نیمه شرقی کشور همین نقش را ایفا می‌کند.

با احداث راه ‌آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی، فاصله ریلی بندر انزلی تا تهران به ۳۶۶ کیلومتر می‌‌رسد، درحالی که فاصله بندر امیرآباد تا تهران ۴۱۰ کیلومتر است، علاوه‌ بر آن، محور امیرآباد ـ رستم‌کلا ـ ساری ـ تهران به علت عبور از منطقه فوق‌‌العاده ذوعارضه به طول حدود ۱۰۰ کیلومتر، گلوگاه ارتباط ریلی در کریدور شمال ـ جنوب تلقی می‌شود.

طول مسیر راه‌ آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی حدود ۲۰۵ کیلومتر است که با احداث آن، ارتباط ریلی استان گیلان با شبکه راه‌ آهن کشور برقرار می‌شود.

همچنین از طریق بندر مهم انزلی، ترابری ریلی و ترانزیتی کریدور شمال ـ جنوب که بخش وسیعی از  کشورهای آسیایی و اروپایی را دربر خواهد گرفت، تسهیل و ارتقا می‌‌یابد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *