MG_1872

اداره کل هواشناسی گیلان از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته آینده برای این استان را بارش باران، برف و وزش باد شدید پیش بینی کرد.

این اداره کل روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده نفوذ توده هوای سرد و بارش زا از اواخر وقت روز چهارشنبه، از عرض های بالاتر به ساحل جنوبی دریای خزر است.

بر اساس این گزارش، این نفوذ به همراه ناپایداری سطوح فوقانی جو، شرایط استان را برای بارندگی در جلگه و بارش برف در ارتفاعات، کاهش شدید دما و وزش باد شدید از روز پنجشنبه تا روز شنبه هفته آینده در استان گیلان فراهم می کند.

بر اساس این پیش بینی ها گیلان تا ظهر روز پنجشنبه بارش باران برای جلگه و بارش برف برای ارتفاعات و از غروب و شب پنجشنبه در برخی نقاط جلگه ای بارش برف است و انتظار می رود از صبح روز جمعه تا ظهر روز شنبه هفته آینده بارش ها برای جلگه نیز به شکل برف باشد.

طبق این اطلاعیه دمای هوای گیلان در این مدت بین ۱۵ تا ۲۰درجه سلسیوس کاهش یافته و بیشینه دما نیز در این مدت بین پنج تا منفی هشت درجه در نوسان خواهد بود که این تغییرات در جلگه تا منفی یک می رسد.

براساس این پیش بینی در این مدت بادی با بیشینه سرعت ۲۰ تا ۵۰کیلومتر بر ساعت در گیلان وزیدن می گیرد و دریا مواج و توفانی بوده و برای صیادی و دیگر فعالیت های دریانوردی مناسب نخواهد بود.

این هواشناسی هوای گیلان را از صبح تا ظهر روز سه شنبه هفته جاری: صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر، در بعضی ساعات وزش بادگرم، بعد از ظهر تا شب: صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر، در بعضی ساعات وزش بادگرم و صبح تا ظهر روز چهارشنبه: کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات وزش بادگرم، بعداز ظهر: نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات وزش باد گرم و در اواخر وقت در بعضی نقاط بارندگی پیش بینی کرده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

3eyed Ali

۱۵ دی ۱۳۹۳

باز داریم به بهمن این ماه کوفتی نزدیک میشیم باز هم برف
دی و بهمن ۸۶ برف
بهمن ۹۲ برف
امسال هم برف

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۱۴:

:-(

گیلک پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۹:

سیدجان البته ریزش بیش از حد برف مشکلاتی بهمراه دارد اما مقصر زمستانهای پر برف دیار ما نیست.مقصر ما هستیم که نمی توانیم این نعمت الهی را بخوبی مدیریت کنیم و از آن بهره بهینه ببریم.امیدوارم امسال مشکلی برای مردم ما بوجود نیاید.

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۲۸:

گیلک عزیز من از برف اونم توی ماههای دی و بهمن متنفرم چون خاطراتی رو یادم می اره که سعی می کنم فراموششون کنم اما نمیشه

narima

narima

۱۵ دی ۱۳۹۳

خدارو شکر ، درسته که بارش برف برای خیلی ها باعث شادی و خوشحالیه و برای خیلیها عذاب و درد سر داره ولی بازم نعمت خدایه و اگه نباشه مشکلات زیادی که مهمترین آن کم آبی برای کشاورزی رو به همراه داره پس باید گفت خدارو شکر واسه نعمتاش….. زمستونو برفش قشنگه :snicker:

پاسخ

خدابنده پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۳۰:

:yes: :yes:

گیلک پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۳:

:yes: :yes: :yes:

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰:

آفرین به شما نریما خانم قشنگترین کلمه رو گفتید.خدارو باید به خاطر این نعمتش شکر کرد. به قول گیلک عزیز باید مدیریت بشه این نعمت خدادادی.

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷:

بله زمستون و برفش و تا حد استاندارد که اونم تا مچ پاست :-D :-D :-D

احسان

۱۵ دی ۱۳۹۳

من این اخبار رو براتون شنبه فرستادم ولی خبرش رو در سایت نزاشتید که الان خود هواشناسی اطلاعیه زد و به حرف بنده رسیدید

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۶:

همراه گرامی از اطلاع رسانی شما بسیار متشکریم وبا نشر کامنت ارسالی شما مراتب آگاهی برای بسیاری از همراهان سایت فراهم شد.
از احساس مسئولیت شما دوست گرامی در خصوص وظایف شهروندی بی نهایت سپاسگذاریم.
موفق وپیروز باشید.

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۸:

قبل از شما هم تو قسمت نظرات درباره بارش برف گفتن
هواشناسی پیش بینی کرده که میزان بارش برف خیلی کمه
برای اطلاع رسانی دیر نیست…

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۱:

امیدوارم یه دونه هم نیاد

مهران

۱۵ دی ۱۳۹۳

دوستان عزیزم ما درباره نعمت خداوند داریم حرف میزنیم یکی از دوستان حرف خوبی زدن مشکل مدیریت عزیزان نه بارش برف روسیه هم هر سال چنین برفهای داره ایا مثل ما میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟ همه نعمت های خدا رو شکر … ما طبیعت رو به هم زدیم تشریف ببرید کنار ساحل … مرداب … کوه و غیره مقصر کیه دوستان ….
موفق باشید و شکر نعمت هارو کنینن

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۵ دی ۱۳۹۳

امیدوارم مثل برف پارسال نباشد خدایی اینقدر برف پارو کرده بودم دیگه نا نداشتم سر پاوایسم

پاسخ

۱۵ دی ۱۳۹۳

باسلام دوستان هیچ ماهی کوفتی نیست این جهل وناتوانی وتنبلی ماست که شرایط وایام رو براماکوفتی میکنه تغییرات اب وهوائی ریزش برف وباران طوفان حتی زلزله در جوامع باتدبیر وبرنامه زندگی وشادی مضاعف بدنبال دارد ودر جوامعی نظیر ما اظطراب ونگرانی ومرگ

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰:

:-D :-D :-D
حتی زلزله در جوامع باتدبیر وبرنامه زندگی وشادی مضاعف بدنبال دارد
با مزه بود

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲:

بذار اتفاقی که برای من افتاد برای شما هم بیفته اون وقت بیا ببینم چی میگی

آیا بازم پای جهل و نادانی و تنبلی می ذاری یا نه

leila

leila

۱۵ دی ۱۳۹۳

من قبول دارم که همه ی ماهها قشنگه همه ی فصلها یک جذابیتی داره ولی یک موقع میبینیم در این قشنگیها یک خاطرات بدی رقم میخوره که تمام اون زیباییها رو زشت میکنه دیدین کسانی که عزیزانشون طعمه امواج خروشان دریا شده اند وبرای همیشه از دریا متنفر میشن.
حالا ما نمیدونیم واسه آقاسید دوست عزیزمون چه اتفاقی افتاده که این پدیده رو درنظرشون زشت نشون میده و توجیهات ما برای این عزیز بی معناست چون ما در اون موقعیت نبودیم و نمیتوانیم درک کنیم.
حالا فقط میتونم یه آرزو بکنم برای همه ی دوستان وهمراهان این سایت وهمه ی همشهریان عزیز مخصوصا برادر خوبمون آقا سید همیشه همراه ،امیدوارم تمامی گذران روزگار به هرشکلی برایتان زیبا باشد وامیدوارم عقربه های ساعت زندگیتان بر وفق مرادتان بچرخد.
سید بزرگوار امیدوارم خاطره ای بسیار زیبا در زندگیتان رقم بخورد که تلخی آن خاطره را برای همیشه پاک کند.((آمین)) :-))

پاسخ

3eyed Ali پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵:

هر وقت روز اشغال فلسطین توسط اسراییل ها از یاد فلسطینی ها رفت منم یادم میره

برای من ۸۶/۱۱/۱۱ روز نکبته حالا اگه ۱۰۰ سال هم از آسمون طلا ببار

leila پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۲:

متاسفم سید عزیز :-(( :-(( :-((
ولی باز هم برای شما برادر خوبمان طلب روزهای زیبا در زندگیتان از خالق مهربان میکنم.

۱۵ دی ۱۳۹۳

بله حتی زلزله درزاپن باعث شادی وخنده مردم است مادردنیا تور زلزله داریم بدانید انچه تلخی ومصیبت به بار می اورد جهل است جهل است که سازه های مان بسیار بسیار غیر اصولی ونابخردانه سودجویانه ساخته میشود درروستاها اوار وسنگ بالای سرشان میگذارند زمین زنده ودرحرکت است جوش وخروش زمین درجوامع باتدبیر شادی ونشاط ودرجوامعی از جنس مامرگ وغم وانده هراتفاقی هم که برا مابیفته خوب اتفاقه وریشه اش در جای دیگری است براماهم افتاده انهایی که منو میشناسند میدونند دنیا رو که نباید خصوصی دید یکی از شاخصه های هموطنانم اینه که وقتی پنچر میکنند میخوان سر به تن دنیا نباشه اقا توپنچر کردی دنیا چیکار کنه کوتاه کنیم

پاسخ

۱۵ دی ۱۳۹۳

((((((( زمانی می توانیم ازمشکلات رهای ویا به نعمت های این شهر دستیابی داشته باشیم که مسئولین شهر ما مثل یک خانواده درکنار هم باشند واز راه اش وارد گردند.)))))))) خدائی نعمتی خداوند به این استان وبخصوص انزلی داده ولی همه ماها ارز اش را نمی دانیم.
حال ساحل وتالاب وجنگل ورودخانه کوه ها را کاری ندارم.
به همین باران برف اشاره می نمایم که باران وبرف را بعضی از ماها چیزی بدویا به نوعی دردسر می دانیم.
انزلی وبعضی از شهرهای استان پر باران ترین منطقه می باشند.آن هم باران های وحشت ناک.وسخت. هر چند نمی توان گفت که این نعمت با نعمت های الهی فرقی ندارد .وخیلی راحت وآسان نسیب مان می شود. خیر . ولی همانند روزهاکه تلاش می کنیم تا لغمه نانی حلال به دست مان بیاریم شباهت دارد .
باید برای به چنک آوردن این نعمت الهی هم اندکی تلاش وزحمت وهمفکری وو انجام دهیم تابه یک نعمت بزرگ ومفید و همراه با کار وشغل ویا به نوعی اشتغالزایی
تبدیل گردد.
مثال .امروزه اگر خوب توجه کرده باشید بسیاری از کشورها وشهرها بخصوص کشور خود ما ایران از کم ابی وخشکسالی رنج می برند ومدتی است که خشکسالی آینده ذهن بساری از مسئولین محیط زیست را در گیر نموده. که همانطور که آنها بیان کردنند در آینده خشکسالی همه جا را فرا می گیرد.
نمونه اش را امروزه در جنوب کشور ویا حتی در اصفهان که کسی انتظار اش را ندارد ..سی سه پل که زیبا ترین اثرات دیدنی کشور ما به حساب می آید . همیشه مشکل کم آبی دارد…حتی خیلی شهرها دیگر هم بدتر از این می باشند.
ولی برعکس ما انقدر باران وبرف فراوان داریم . که بخاطر نداشن نظم وبرنامه برای ما مشکل ساز شده .
مثال اگر هرجای از زمین های این استان وبخصوص انزلی را ۶ الی ۷ متر بکنید به سالم ترین آب وگوارا ترین آب خواهید رسید. یعنی در اصل آب معدنی
که خیلی از کشورها ویا حتی شهرهای کشورما حزینه های ترلیونی ویا میلیاردی حزینه می کنندانجام تا به آینکونه آب ها دسترسی داشته باشند. حال نه به اینگونه اب .آبی که حداقل۰ ۵ در صد همانند این آب باشد..
مثال دیگر . حال به گرگان اشاره می کنم که اگر کسانی به این شهر سفر کرده باشند .این شهر را می توان همانند رشت تصور نمائیم. که حدود ۴۰ الی ۶۰ کیلومتر با ساحل فاصله دارد . گرگان هم ۶۰ ای ۷۰ کیلومتر با ساحل فاصله دارد که در این مسیر روستا هی همانند آق قلا . تنکلی ویا اینجه برون قرار دارند که نوار مرزی ایران هم به حساب می ایند. که به ترکمنستان روسیه نزدیک می باشد.
سر تان را به درد نمی اورم . خلاصه نمایم ما هم شهر ساحلی هستیم آنها هم شهر ساحلی هستند که می توان گفت . تنگلی واینجه برون اخرین نقطه حاشیه دریا خزر می باشد که در همین جا دریای خزر به پایان رسیده .
اینجاست که به نعمت اشاره نموده ام. این است ما در این منطقه به آب شیرین وسالم دسترسی داریم. ولی بر عکی انها به آب شور. وجالب اینجاست که آنها برای بدست آوردن آب شیرین باید زحمت های فراوان بکشند .تا به همان آبی که ۵۰ در صد به آبی که ما داریم برسند.
.یعنی همان .ناودانی که بر روی سقف خانه های مان قرار دارد وآب را به پایین ویا به کوچه ها ویا خیابانها سرازیر می نماید . ولی آنها این آب ناودانی را وارد حوضچه های زمینی که مثل استخر می باشد سرازیر نموده . که در فصول سال از ان برای خوردن وآشامیدن وشست شو استفاده می نمایند.
یعنی زمانی که ته نشین می شود ورسوبات ان به کف می رسد . آن آب را استفاده می نمایند.
ودیگر اینکه این منطقه با اینکه مثل آستارا نوار مرزی می باشد واز ترکمنستان شوری اجناس به سمت ایران می آورند ویا از ایران به آن سمت روانه می کنند . زمین های اش شوره زار می باشد. همانند کویر.
حالا قضاوت با شماست. زیرا فواید دیگر در کنار این فایده ها وجود دارد .که همه باید به آنها توجه اساسی داشته باشیم بخصوص مسئولین.
یعنی شهرداری ها باید با همه ساخت ساز ها نظارت داشته باشند .چه خانه ویا چه کارخانه وچه خیابان ویا پارک ووو . . زیرا جو هر ساله در حال تعقیر می باشد .ما برفهای سنگین هر ۱۰ الی ۲۰ سالدر این منطقه ودر این شهر داشتیم ولی در این چند سال هر ساله وپی در پی بوده. پس ما باید ساخت ساز ها را مثل کشورهای پیشرفته که شباهت زیادی به آب وهوای شهر واستان ما دارنند .ساخت وساز های شبیه به ان کشورها انجام دهیم مثل روسیه ویا خود انگلیس ویا حتی ونیز که از نظر مکانی ویا آب وهوائی شباهت زیادی با این شهر یعنی انزلی دارند. ونیز که به آن اشاره نمودم .مثل انزلی همه جای اش آب فرا گرفته انگلیس که به آن اشاره نمودم باران ورطوبت وسرما وو شبات زیادی به انزلی دارد شوروی ویا روسیه آن هم بسیاری از شهرهای اش مثل مسکو ویا باکو وو شباهت زیادی با انزلی دارد و دیگر اینکه همجوار بودن با این کشور ونزدیک بودن به سیبریی . به ما هم اندکی ازسرما وباران برفهای اش تعلق می گیرد.حال مسئولین وکسانی که در این شهر زندگی می کنند وبرای بقا خود وفرزندان شان باید توجه ویژه ای به این شهر داشته باشند که در آینده به مشکل بر نخورند.
زیرا امروزه مشکلات را خودشان بیشتر احساس می کنند تا مسئولین بالاها ویا پایتخت نشینان .پس نباید منتظر خدمت آنها باشند.
ودیگر اینکه بخاطر مشکلات کاری وهمچنین مشکلات مالی .ساخت ساز های این شهر باید به گونه ای باشد که حداقل این ساخت وسازه طولانی باشد تا به ساکنین این منطقه فشار وارد نشود.زیرا حتی برای زیبایی ویا رنگ آمیزی منازل کلی حزینه می شود.که اینگونه حزینه ها در زیبایی شهر هم تاثیر گذار می باشد.
ودیگر اینکه این ساخت وساز ها طوری باشد که آرامش شان را فراهم سازد وبرای آنها مشکل ساز نشود ویا از نظر حزینه هم به نفع آنها وهم به نفع دولت باشد.
مثل داشتن شیشه های دو جداره که به نفع دولت وساکنین می باشد .بخاطر سوخت وساز. واز همه مهمتر از این به بعد باید فکر فضاهای انباشته شدن بر ف ها در این شهر را هم بکنند زیرا هر چه فاصله ساختمانها ویا شرکت ها وادارات ویا خیابانها بیشتر باشد برای جمع آوری برف ها ویا بارنها مکانی وجود دارد که بتوانیم آنها را جمع ویا از آنها به صورت منبع در امد زایی استفاده نمائیم..
از همه مهمتر . ما ها هم در پاک سازی ویا زیبا سازی شهر ورودخانه ها بیشتر باید رعایت نمائیم. زیرا زمانی بود که ما از داخل رودخانه ها ویا تالاب ویا همین بلوار ویا کانالهای مرتبط به تالاب ویا رودخانه .امرار ومعاش می کردیم . واز این طریق روز ی حلال بدست می آوردیم. پس اگر بخواهیم ودوست داشته باشیم در اینده زندگی سالم ودرست داشته باشیم . می توانیم با اندکی توجه اینگونه زندگی را برای خود وفرزند ها ویا نسل های آینده ما فراهم نمائیم.
می توانیم ولی باید تلاش نمائیم یا خودمان الگو سالمباشیم ویا از الگوی سالم درس بگیریم. ودیگر اینکه اگر فکرها با هم جمع شود نزدیکترین وآسانترین وارزانترین راه راه می توانیم بیابیم……..قربانتان ثاراله غریب زاد .

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۵ دی ۱۳۹۳

به نظر شما این صاحب خانه باید چیکار میکرد؟ شنیدم پارسال یکی پول داده به یک کارگر برفهاش رو پارو کنه از بالا می افته قطع نخاع میشه بیش از ۲۰۰ میلیون می افته گردن صاحب خونه بعد نداشت بده مونده بود معطل … شما بودید چیکار میکردین؟

پاسخ

راحله

۱۵ دی ۱۳۹۳

سلام امان ازبارانهای شمال کشورمن زیادهوای بارانی رودوست ندارم .حتما فکرمیکنید چه انسان بی ذوقی هستم اماجدا خوشم نمیادازبارونهای طولانیو :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain: :rain:

پاسخ