sakooye10

مدتی بود که میخواستیم مطلبی را به بچه های غیور سکوی ۱۰ اختصاص دهیم و با سوالی که در کنفرانس خبری بازی مطرح ساختیم سعی کردیم زحمات بچه های این سکو را که در همه حال و همه دوران یار و یاور همیشگی ملوان بودند به نحوی جبران کنیم.  سکویی که هوادارانش باید الگوی کل مجموعه ملوان باشند.

الگویی بازمانده از نسل غیرت و تعصب، الگویی بازمانده از دهه پنجاه و شصت ملوان، که سکوهای ورزشگاه پر بود از صیادان غیور شهر که فرزندان خود را هم به استادیوم می آوردند. براستی سکوی ده امروز تنها بازمانده دوران غیرت و تعصب است، دورانی که دست های پینه بسته و زحمتکش صیادان پر پرواز قوهای سپید خزر بود و بس.

هیچ دلیلی از سوی هوادار امروزی پذیرفتنی نیست که تیمی که خوب بازی کند و خوب نتیجه بگیرد دیگر بدون بود و نبود من و شما هم هوادار خود را خواهد داشت و ورزشگاهش پر خواهد شد. متاسفانه الگوی هوادار امروز ملوان، هواداران تیم های نو بنیان و بی ریشه یا تیم های متمول و بی درد هستند که اگر چند هفته بد نتیجه بگیرند به ۵۰۰ نفر رسیده و در روزهای خوب جای سوزن انداختن هم نمیگذارند.

اگر امسال کل مجموعه ملوان اعم از مالک، مدیر، کادر فنی، بازیکن و هوادار را عیار بزنیم تنها عضو از این مجموعه که نمره قبولی خواهد گرفت هواداران متعصب سکوی ده هستند که فارغ از هر نتیجه ای قبل از اتمام مسابقه دست از تشویق بی امان خود بر نمیدارند. سکویی که زمانی تنها بخشی از همه سکوهای استادیوم پیر شهر انزلی بودند و در کنار سایر سکوها جهنمی سپید راه می انداختند و امروز تنها الگویی است برای نسل جدید و کسانی که مسیر را گم کرده اند.

جای بسی تاسف است که باید اعتراف کنیم اگر انزلی آخرین پرچمدار غیرت در فوتبال ایران بود، امروز دیگر مرام و معرفت و ملوانی واقعی بودن هم نفس های آخرش را میکشد چه در زمین مسابقه و چه در روی سکو که در باشگاهی نظیر ملوان این دو عنصر با هم تنیده هستند.

راه دور نمیرویم همین چند سال پیش بود که در بازی با استقلال اهواز با دو گل به پیشواز شکست میرفتیم که جو وحشتناک ورزشگاه انزلی و هواداران خستگی ناپذیرش حماسه ای را رقم زد که ملوان ۳ بر ۲ پیروز و از زمین مسابقه خارج شد، اما متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که حتی سکوهای همجوار سکوی ۱۰ به این سکو به علت تشویق ملوان توهین کرده و عملکرد آنها را مسخره میکنند !!!

براستی به کجا میرویم ؟ مربیان غیر بومی و خارجی درد ملوان  را دوا میکند ؟ یا بازیکنان غیر بومی رنگارنگ و گران قیمت ؟ چورتکه شما چگونه محاسبه میکند که ۲ ضرب در ۲ شما ۱۰ میشود ؟ چگونه ساختاری که از پس تاسیس یک کانون هواداران بر نیامده انتظارات بالا رفته شما را جوابگو خواهد بود ؟

خیر دوستان، مسیری که شما در پیش گرفته اید از ملوان تیمی میسازد مثل بسیاری از تیم های دیگر که چند سالی هم شاید عرض اندامی کند اما هرگز مایه مباهات و افتخار انزلی و انزلی چی و گیلان و گیلانی نخواهد بود.

دست مریزاد ادامه دهید که با داشتن هوادارانی نظیر برخی از شما ملوان دیگر نیازی به دشمن و بدخواه ندارد که امثال پوربخش ها یکصدم ضربه ای که شما میتوانید به ملوان وارد سازید را در توان خود ندارند.

سکوی شماره ۱۰ نه تنها الگوی هواداران ملوان باید باشد؛ بلکه الگویی است تمام عیار برای بازیکنان درون زمین، به جرات روزی که همه سکوهای ورزشگاهمان دوباره مثل همین سکو عمل کنند نه تنها سایر سکوها را  شرمزده خود خواهند کرد بلکه بازیکن درون زمین را هم راه می اندازند.

مگر غیر از این است که تشویق های بی امان ما از بسیاری از بازیکنان ملوان ستاره  میساخت، ستاره هایی که وقتی از این شهر میرفتند پس از چند سال افول میکردند ؟ پس اگر هنوز باور ندارید که زمانی قوت و قدرت اصلی ملوان قدرتی بود که از روی سکوها به داخل زمین مسابقه وارد میشد باید خدمت شما عرض کنم که یکی از عوامل اصلی مشکلات ملوان چه در دوران فرهاد پورغلامی و چه در دوران محمد احمدزاده در فصل اخیر سکوهای ورزشگاه است.

با ادامه این روند دور نیست که مزد این دور شدن از اصل را دریافت کنیم و با دست خودمان پرهای قوی سپیدمان را بچینیم که ملوان بدون هواداران متعصبش در هیچ کجای ایران شناخته شده نیست و از آن چیزی بر جای نخواهد ماند. بازیکن کم کار، کادر فنی ضعیف می آیند و میروند، اما اگر سکوهای مان راه را گم کنند دیگر جبران شدنی نخواهد بود.

به زودی فیلمی از لحظات پایانی دیدار ملوان _ راه آهن منتشر خواهیم کرد که به نحوه تشویق سکوی ۱۰ اختصاص دارد 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Arash

Arash

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

خو من پونصد تا عکس خوب داشتم از سکو ۱۰ ها :|

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

به نظر من جهانی بهترین لیدر ملوانه، که اونم مستقله دم همه بچه های سکوی ۱۰ درد نکنه …

پاسخ

علی نوروزی

علی نوروزی

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

آفرین به سکوی ۱۰
امیدوارم همه سکوها فقط و فقط به فکر موفقیت ملوان باشن..

ایران ملوان

پاسخ

mory-best

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

واقعیت اینه که نمیشه از همه ورزشگاه انتظار تشویق جانانه داشت . اما اینکه فقط یک سکو عاشقانه تشویق کنند هم جای سوال داره . هواداری که به خودش زحمت نمیده در طول نود دقیقه دستاشو به هم بزنه چحوری انتظار غیرت و تعصب بازیکنان رو داره ؟ باید روی این مسائل کار کرد . یک روزه اینجوری نشده که بخوایم یکروزه درست بشه.متاسفانه ملوان درگیر مشکلات بزرگتریه که نمیشه به مسائل ایچنینی رسیدگی کرد .

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

درسته مرتضی جان نمیشه ولی هواداری که برای تشویق نمیاد و از نیمه اول برای تخریب میاد بهتره که نیاد ورزشگاه … وقتی ورزشگاه پرشور باشه مطمئنا غیرت به داخل زمین منتقل میشه این روی عملکرد بازیکنها هم تاثیر داره.

پاسخ

شهاب کاوه کار

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

خلط مبحث میکنی دوست عزیز. سکوی ۱۰ الگوست کاملا واضحه ولی چه ربطی داره این جمله ی شما؟ ( مربیان غیر بومی و خارجی درد ملوان را دوا میکند ؟) دیگه دوران تک بعدی نگریستن گذشته.

پاسخ

shams

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

بعقیده ی بنده هوادار که به ورزشگاه میره نباید تماشاچی باشه واگه فقط صرف تماشا بود!! خوب از منزل بازی رو تماشا میکرد، هوادار همانطور که از اسمش بر میاد باید در تمام دقایق بازی هوای تیمش رو داشته باشه وانرژی رو به تمام بازیکنان بدور از هرگونه بی احترامی به تیم مقابل تزریق کنه، که متاسفانه این اتفاق در ورزشگاه نمیفته و خیلی از هوادارها برای تشویق از نوعی کمبود اعتماد به نفس برخوردار هستند!! البته مدیریت لیدرهای با فرهنگ هم خیلی شرطه!! رویهمرفته ما فقط اسم هوادار رو یدک میکشیم و متاسفانه با استانداردهای اولیه هواداری هیچ اشنایی نداریم!!

پاسخ

رجبي

۲۵ اسفند ۱۳۹۱

نمیدونم سکوی ۱۰ به کجا میگن.ولی دهه ۶۰ که انزلی بودم توی تمام بازی ها سمت چپ جایگاه مینشستیم که مرکز اصلی تشویق تیم بود.الانم که اگر موقع بازی انزلی باشم ترجیحا اونجام.ولی باور کنید حال و هوای استادیوم خیلی عوض شده.قدیما به یاد ندارم که به مربیان و بازیکنان خودی ناسزا گفته باشند.بالاترین اعتراض هوادار به بازی بد سکوت وبالاترین اقدام بعد از نتیجه بد گریه هواداران بود.

پاسخ