هنوز هم ادامه دارند …

  • 5 سال پیش
  • ۶ ديدگاه

edame darand

رسانه نردبانی اساسی برای پیشرفت، تمدن و فرهنگ سازی در سطح جوامع است که نقشی غیر قابل انکار در توسعه و حرکت رو به رشد مناطق ایفا میکنند. شهرداری شهر تهران طی اقدامی پسندیده همزمان با هفته دفاع مقدس با همکاری موسسه موج اقدام به نصب بنرهایی کرده است که با بهره گیری و تلفیق تصاویری از دوران دفاع مقدس و روزگار امروز، به بیان تبلور روح مقدس حاکم بر رزمندگان آن دوران در جامعه‌ی امروز ایران و الگوپذیری جوانان این روزهای ایران از مردان روزگار جهاد و شهادت اشاره دارد.

به راستی جایگاه و نقش رسانه در پیشرفت جوامع کجاست؟ در پاسخ به این سوال باید اظهار داشت که مطبوعات و رسانه ها چون آیینه ای، منعکس کننده رویدادها و حقایق جامعه هستند، آینه ای که با انعکاس خدمات و دستاوردها و به نمایش در آوردن کاستی ها و کمبودها محرکی برای عملکرد بهتر مسئولین و افزایش سطح فرهنگی جوامع هستند که  منجر به گسترش مشارکت مردم با مسئولین خواهند شد و رسانه های سالم تاثیر بسزایی در پیشرفت مناطق گوناگون ایفا خواهند کرد.

در واقع رسانه ها یک پل ارتباطی میشوند بین مسئولین و مردم و محرکی مناسب برای عملکردی بهتر و برای تلاشی بیشتر در سطح جوامع، به همین دلیل ضعف رسانه ای و عدم اطلاع رسانی و خبررسانی در مناطق مختلف به افزایش فساد، کم کاری و هدر رفتن بیت المال کمک شایانی میکند زیرا دیگر آینه ای نیست که منعکس کننده حقایق جامعه باشد و همین امر سبب میشود تا به جای پویایی و به جریان درآمدن روح زندگی در جوامع، یک منطقه از مسیر توسعه خود خارج شده و چون آبی راکد بگندد.

امروز وظیفه ادامه راه شهدای ایران و انزلی و رزمندگان اسلام بر دوش بچه های این پایگاه سنگینی میکند، امروز ما به جای سلاح یک دوربین در دست داریم و درست است که به جای خاک و خاکریز روی آسفالت های شهر گام بر میداریم  اما هرگز فراموش نمیکنیم زمینی که بر آن قدم میگذاریم و هرچه که داریم از همین شهداست، پس چه کاری مهمتر از زنده نگاه داشتن یاد و راه این عزیزان از طریق رسانه، چه کاری واجب تر از باز کردن گره ای از مشکل مردم به واسطه انعکاس آن، پس براستی این مسیر کماکان باز است و راه شهدا همچنان ادامه دارد و جوانانی از دیار باران هستند که بخاطر علاقه به کشورشان و زنده نگاه داشتن یاد شهدای شهرشان و عشق و علاقه به شهر و دیارشان استوار در این مسیر گام نهاده اند.

باشد که به یاری پروردگار بتوانیم مسیری را که آغاز کرده ایم هر چه قدرتمند تر ادامه دهیم و در این مسیر دست تمام علاقه مندان، مشاهیر، صاحب نظران و هنرمندان این شهر را به گرمی میفشاریم و امیدواریم این رسانه هر چه قدرتمند تر به رشد و پیشرفت شهرمان کمک کند…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲ مهر ۱۳۹۲

ان شاء الله ، مطلب پر معنی بود

پاسخ

Abay

۲ مهر ۱۳۹۲

امیدوارم موفق باشید و روز به روز قوی تر کار کنید.

پاسخ

ali

۲ مهر ۱۳۹۲

موفق باشید

پاسخ

م.حیدری

۲ مهر ۱۳۹۲

یادش بخیر وارش و مناره و انزلی شهر من هم سایتهایی بود که خیلی پر طرفدار بودن آخریشون هم کاسپینو بود ولی با اومدن فیسبوک کار سایتها رکود پیدا کرد. فیسبوک جهان رو تسخیر کرده. هر روز یه امکانات جدید اضافه میکنه الانم توی ایران آزاد شده واسه همین سایتها طرفداراشونو از دست دادن.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۴:

البته تولید محتوا و خبر مهمه فرقی نمیکنه از چه رسانه ای استفاده بشه چون بسیاری از بازدید های سایت نیز بخاطر بازنشر در فیس بوک صورت میگیره .

رضایی

۲ مهر ۱۳۹۲

با سلام و خسته نباشید
اتفاقا به نظر من سایت انزلی کلاب در تاریخ انزلی بی سابقه بوده و به مانند آن وجود نداشته هیچ گاه وارش یا مناره وسعت کار و مقالات این سایت را نداشته اند
من به نوبه خود از تلاشهای زیاد و خبرها و تحلیل های عالی این سایت تشکر می کنم مخصوصا اینکه این سایت هیچ نوع تبلیغات و مسائل مالی یا جناح بندی های سیاسی ندارد
به نظرم نظر م . حیدری درست نیست

پاسخ