هنرمند نوجوان اهل انزلی سومین دیپلم افتخار بین المللی اش را کسب کرد
نازنین فاضلی هنرمند نوجوان اهل شهر ساحلی انزلی سومین دیپلم افتخار بین المللی اش را کسب کرد .

هنرمند نوجوان اهل انزلی سومین دیپلم افتخار بین المللی اش را کسب کرد
فاضلی که متولد اول فروردین ۷۹ بندرانزلی است در جشنواره ی ymitos یونان درسال ۲۰۱۶ منتخب شد و دیپلم افتخاردریافت کرد و دو سال متوالی نیز درجشنواره ی sicaco کره ی جنوبی درسال های۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ دیپلم افتخار دریافت کرد و آثارش در کتابهای مربوطه چاپ شد.
وی همچنین در یک نمایشگاه گروهی با موضوع خشکسالی شرکت کرد واثرش منتخب شد و جایزه دریافت کرد .سال گذشته نیز در مسابقه ی کاریکاتوربین هنرستانهای ایران مقام نخست را کسب کرد.در مسابقه ای با موضوع آسیبهای اجتماعی در ایران مقام سوم کسب کرد و کارش در کشور فینالیست شد.
نازنین فاضلی می گوید : از بچگی عاشق نقاشی بودم وخودم تنها کسی بودم که از نقاشی هایم لذت میبردم ولی وقتی کم کم بزرگ شدم مورد تشویق اطرافیان قرار گرفتم سفارش نقاشی می گرفتم و همین موجب شد دستم قوی تر شود. گذشت و من وقتی سالهای بعد وارد هنرستان شدم وبه خاطر اینکه مادرم خیاط با استعدادی است رشته ی طراحی و دوخت را انتخاب کردم.
ولی در کلاس دوخت مدام روی کاغذهای الگو نقاشی می کشیدم و همین موضوع باعث شد که یکی از نقاشی هایم به دست معلم نقاشی هنرستان برسد و با زحمت ایشان و سماجت خودم موفق به انتقال من به کلاس نقاشی شدیم و دوسال تمام زهرا حق پرست مثل یک مادر احساسات هنری را در من پرورش داد و پیشرفت من با این معلم مسئول و دلسوز آغاز شد.
مدتی بعد با استاد عماد صالحی آشنا شدم و با صبوری ها و خوبیهای ایشان در مدت کوتاهی در زمینه ی کاریکاتور پیشرفت کردم.
وی افزود: تاکنون تمام مقام هایی که کسب کردم در رشته ی کاریکاتور است ولی من خودم را نقاش می دانم واحساس می کنم برای نقاشی ساخته شده ام اما متاسفانه احساس میکنم به رشته ی نقاشی وهنرمندان رشته نقاشی در ایران توجه کمی نشان داده می شود.
در کنار نقاشی شعر هم می گویم و امیدوارم بتوانم کتابی از اشعارم به چاپ برسانم. عاشقانه موسیقی را دوست دارم و دستی بر موسیقی هم دارم و ساز گیتار می نوازم.
وی با اشاره به این که گیلان هنرمندانی چون جلیل ضیاپور،حبیب محمدی، محصص،حسین محجوبی،قاسم حاجی زاده داشته از مسئولان خواست به هنرمندان جوان و تازه کار که می توانند اینده ساز هنر کشور باشند توجه کنند.
فاضلی خاطرنشان کرد: حق هنرمندان کارگاه های مجهز است ، تجهیزات وتوجه زیاد،حق ما این نیست که به خاطر کار کردن در اتاق های کوچک خانه ریه هایمان آسیب ببیند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *