IMAGE634721677716234974

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، انجمن سینمای جوان انزلی فیلمسازان بزرگی چون زهره زمانی ، مهرداد اسکویی ، رضا بهرامی نژاد ، حامد خسروی، آروین ایلبیگی، حامد پورجمشیدیان ، کوروش فرزانگان ، نصیر درویش وند ، طوفان و پیمان نهان قدرتی و بسیاری دیگر را تربیت کرد که اکنون از فیلمسازان بنام کشورمان هستند.

هنرمندان می گویند گرچه این انجمن در سال های اخیر به دلیل مشکلات و کمبودها و شرایط بوجود آمده، پویایی قبل را نداشت اما همچنان مامنی برای جوانان علاقمند به فیلمسازی در این شهر ساحلی بود.

فرزام امین صالحی  عضو هیات داوران جشنواره مذهب امروز ایتالیا و جشنواره بین المللی داکا و از مدرسان اولیه سینمای جوان انزلی روز پنجشنبه در این باره گفت : با نگاهی به تاریخچه فعالیت انجمن سینمای جوان انزلی می توان دید که این انجمن جزو پنج دفتر موفق به لحاظ تولید آثار کیفی بوده است .

وی خاطرنشان کرد : این انجمن با حداقل بودجه و امکانات فیلمسازان خوبی را تحویل جامعه داده که در کشور و مجامع بین المللی مطرح شده اند.

این مدرس سینما با اشاره به این که موفقیت ها ناشی از استعداد خود افراد بوده تصریح کرد : بعد از حاکم شدن مدیریت غیر سینمایی بر این دفتر ، پیشکسوتان سینمای تجربی در انزلی و استان به تدریج از دفتر کناره گیری کردند و این مساله موجب قطع ارتباط میان نیروهای جوان و افراد متخصص قدیمی شد .

وی تصریح کرد : اگر دفتر انزلی مدیر سینمایی داشت می توانست با تشکیل سینما تک ، برگزاری شب فیلم ، سمینار ، جلسات فیلمنامه خوانی و عضوگیری و فعالیت های این چنینی که قبلا در کانون فیلم انزلی نیز صورت می گرفت، برای دفتر درآمدزایی و تولید را فعال تر کند .

امین صالحی ادامه داد: صرف ارائه مدرک دیپلم به هنرجویان بدون کارآیی لازم و شهریه بالا مطابق تهران از دیگر عوامل بازدارنده برای جذب هنرجو و فعالیت دفتر بود.

این مدرس و منتقد با سابقه سینما در خاتمه گفت : با توجه به استعدادهای فراوان و افراد توانمند در شهرستان تضمین می کنم که اگر حمایت مالی از دفتر بشود، همین امسال ۱۰ فیلم خوب در انجمن ساخته شود.

ˈعلیرضا غاروریانی ˈ از بنیانگذاران کانون فیلم انزلی که فیلم ˈ آستان ˈ وی برنده جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره سینمای جوان کشور (سال۶۷) و مدال نقره از ˈجشنواره مللˈ اتریش شده، درباره تعطیلی این انجمن گفت : بستن دفتر انجمن به بهانه عدم کارایی کار خوبی نیست و نباید به بهانه عدم کارایی فرد ، ساختار را حذف کرد .

وی با اشاره به اینکه فیلمسازان موفقی چون بهرام زاده ، ا.. کرم رضایی ، جهانگیر جهانگیری ، هژیر پایه های این انجمن را گذاشتند و فیلمسازان خوبی چون مهران فر ، اسکویی و دیگران نیز از همین انجمن کار را شروع کردند، خاطرنشان کرد : با این پتانسیل ، نباید به شکل سلیقه ای برخورد و دفتر را تعطیل کرد.

به گفته وی این کار موجب می شود علاقمندان به جای تبلور استعدادهایشان در شهر خود، مجبور به مهاجرت شوند.

زهره زمانی بانوی فیلمساز اهل انزلی گفت :انجمن سینمای جوان پایگاهی برای دیدن فیلم های خوب ، آشنایی با فیلم های کوتاه و تجربی جهان ، یادگیری و فیلمسازی برای جوانان فاقد امکانات بود.

وی خاطرنشان کرد : من و فیلمسازان بسیار دیگری همچون بهرامی نژاد، خسروی ، فرزانگان ، حاجی پور از همین انجمن کار را شروع کردیم و اکنون می توانیم به عنوان نماینده فرهنگ و هنر کشورمان در جشنواره های خارجی حضور بیابیم .

زمانی یاداور شد: انجمن امکانات ساخت فیلم مثل دوربین ، دستگاه تدوین و غیره را در اختیار ما قرار داد و به نحوی گام اول در مسیری بود که اکنون طی می کنیم .

وی متذکر شد: وجود چنین پایگاه های فرهنگی به ویژه در شهرهای کوچک که جوانان با معضل بیکاری و کمبود تفریحات سالم روبرو هستند علاوه بر آموزش، می تواند نقش بازدارندگی از ناهنجاری های اجتماعی نظیر اعتیاد را داشته باشد .

به گفته وی حضور بزرگانی چون مهران فر ، اسکویی ، امین صالحی و غاروریانی بستر رشد هنرجویان را در این مرکز فراهم کرد.

زمانی تصریح کرد : بخش عمده مشکل عدم تولید به فقدان بودجه و امکانات لازم در دفتر باز می گردد .

این فیلمساز موفق متذکر شد: مشکل دفتر نبود علاقمندان به فیلمسازی نیست اگر استاد خوب بگذارند ، فیلم خوب نمایش دهند ، اطلاع رسانی مناسب داشته باشند قطعا جوانان زیادی شرکت می کنند.

وی تصریح کرد : نکته جالب اینکه انجمن برای دفتر مرکزی هزینه چندانی نیز نداشت چرا که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سال ها دفتر این انجمن را در مجموعه خود جای داد و بسیاری از وسایل مورد نیاز فیلمسازان جوان نیز توسط مسئولان اجرایی دوره های مختلف شهرستان خریداری شده بود .

این بانوی فیلمساز با اشاره به این که اتفاقات بزرگی در سینمای تجربی ایران از این دفتر کلید خورده خاطرنشان کرد : با تعامل و همفکری بین مرکز و مسئولان انزلی راهکار مناسب برای بازگشایی دفتر پیدا خواهد شد .

زمانی از مسئولان سینمای جوانان کشور خواست به جای این که پدیده ای را که قدری دچار ضعف شده حذف کنند، برای حفظ آن تدبیری بیاندیشند .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی گفت : مسئولان اعم از وزارتخانه ، اداره کل ارشاد گیلان و مسئولان شهرستان با تعطیلی این دفتر به شدت مخالفند.

ˈ فرهاد رحمان زاده ˈ اظهار کرد : دفتر مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران حتی در خصوص این مسئله به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی که از بدو تاسیس این دفتر را تحت پوشش دارد ، کتبا اطلاعی نداده است .

وی تصریح کرد : شنیده ها از مسئول دفتر انجمن سینمای جوان انزلی که لغو قرارداد شده حاکی از این است که دفتر به بهانه فقدان کارایی تعطیل شده است.

به گفته وی این در حالی است که هم مکان را اداره ارشاد در اختیار دفتر قرار داده و هم تجهیزات را مسئولان خود شهرستان خریداری کرده اند و دفتر مرکزی تنها حقوق مسئول دفتر را پرداخت می کرده است.

رحمان زاده خاطرنشان کرد : فیلمسازان دفتر انزلی همچون رضا بهرامی نژاد ، حامد خسروی ، کورش فرزانگان ، زهره زمانی ، طوفان و پیمان نهان قدرتی و بسیاری دیگر برای انجمن سینمای جوانان افتخارات فراوانی کسب کرده اند و حق بود که نگاه ویژه ای به این دفتر داشته باشند.به گفته وی این در حالی است که دفتر مرکزی بدون در نظر گرفتن پیشینه غنی و کیفیت کار نه تنها اقدام به تعطیلی نموده اند بلکه خواستار استرداد تجهیزاتی است که با همت هنرجویان و درخواست آنان توسط مسئولان شهرستان تهیه شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی متذکر شد: این در حالی است که دفتر مرکزی نه در زمینه تامین تجهیزات و نه هزینه ساخت فیلم حمایتی نداشته است .

به گفته وی دفتر مرکزی نه تنها بودجه ای برای تبلیغات برگزاری کلاس ها و بودجه جاری فعالیت های شعبه انزلی در نظر نگرفته، بلکه بدون توجه به شرایط مالی شهرستان شهریه پنج میلیون ریالی را تعیین کرده که اغلب جوانان این شهرستان قادر به تامین آن نیستند .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی به نمایندگی از هنرمندان این شهرستان و مسئولان از دفتر مرکزی انجمن سینمای جوانان کشور خواست نسبت به بازگشایی دفتر این انجمن اقدام کند.

تهیه و تنظیم: گیتی بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

امیدوارم هرچه زودتر باز بشه

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

دست هنرمندای انزلی درد نکنه که شهرشون رو فراموش نکردن و پیگیرن تا مسیر برای جوانان دیگر مسدود نشه. از مسئولین خواهش میکنم پیگیر این موضوع باشند.

پاسخ

ناظر

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

احمد جعفری مدیر عامل آتش‌نشانی بندر انزلی برای حضور در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ایران امروز ثبت‌نام کرد :laugh:
ضعف قانون و جولان گمنام‌ها برای رسیدن به پاستور
آتش‌نشانی در سودای ریاست جمهوری
احمد جعفری مدیر عامل آتش‌نشانی بندر انزلی برای حضور در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ایران امروز ثبت‌نام کرد.
Tweet
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، انتخابات ریاست جمهوری ایران انتخاباتی است که برای تعیین رئیس‌جمهور به عنوان شخص دوم مملکت با آرای مستقیم مردم صورت می‌گیرد.با حذف پست نخست‌ وزیری در اصلاحیه قانون اساسی جایگاه و اختیارات و وظایف ریاست جمهوری در ایران دچار تحول اساسی شد.

اما این روز‌ها و در آغازین مراحل یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری تب حضور شخصیت‌های سیاسی برای تصدی بالاترین پست اجرایی کشور بالا گرفته است.

اما متاسفانه و به دلیل ضعف در قوانین شاهد حضور افرادی گمنام برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری هستیم که می‌تواند وجه ایران در رسانه‌های بین‌المللی را مخدوش کند.

اینکه به یکباره چندصد نفر از داوطلبین ریاست جمهوری رد صلاحیت شوند بهانه بسیار خوبی برای رسانه های جریان استکبار است تا نون خود را در این تنور پخت کنند.

احمد جعفری یکی از کاندیداهای داوطلب انتخابات ریاست جمهوری است که امروز با حضور در وزارت کشور اقدام به ثبت نام کرد. وی آتش‌نشانی اهل و ساکن بندر انزلی است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به دلایل حضور خود در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران درباره توانایی خود در اداره کردن کشور، اذعان کرد: تمام سیاست‌ها و راهبردهای خود را طبق فرمایش مقام معظم رهبری پیش می‌برم و امروز با این هدف ثبت نام کردم.

جعفری با اشاره به اینکه در صورت منتخب شدن کابینه‌ام را بلافاصله معرفی می‌کنم، افزود: عارف را معاون اول کابینه خود انتخاب می‌کنم و خانم وحیدی دستجردی وزیر بهداشت، محسنی‌اژه‌ای وزیر دادگستری، حبیب‌الله سیاری وزیر دفاع، صالحی وزیر امور خارجه و مصلحی را وزیر اطلاعات بر می‌گزینم.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره رد صلاحیت خود نیز اذعان کرد: در صورتی که رد صلاحیت شوم از کاندیداهایی که رهرو راه شهدا و ولایت هستند، حمایت می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه با عشق به ولایت برای انتخابات ریاست جمهوری آمدم، تصریح کرد: در صورتی که رئیس جمهور شوم و رهبرم به بنده دستور دهد رژیم صهیونیسم را با خاک یکسان می‌کنم.

جعفری با بیان اینکه امام (ره) فرمود رژیم صهیونیسم یک غده سرطانی است که باید از بین برود، افزود: در صورت رئیس جمهور شدن با یک اشاره رهبر صهیونیسم را از بین می‌برم.

به گزارش فارس، احمد جعفری دارای تحصیلات فوق دیپلم بوده و اکنون مدیر عامل آتش‌نشانی انزلی است.

منبع ، خبرگزاری فارسhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920219000653

پاسخ

دریا طوفان داره وای ، باد و بوران داره وای ...

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

مسوول دایمی دفتر ایرنای انزلی بهتر بود حب و بغض شخصی شو با بعضی از فیلمسازان و مستند سازان انزلی چی در کار رسانه وارد نمی کرد و اسمشون رو در این گزارش می آورد. … !!!!!!!!!!
… البته گذر زمان خودش همه چی رو نشون خواهد داد، مستند سازانی که اسمشون نیامده … چیزی از ارزش هاشون کم نمیشه و از تاریخ سینمای انزلی حذف نخواهند شد .

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷:

دوست عزیز سلام
مسئول خبرگزاری ایرنا در انزلی، مطالب رو می خونن و خودشون به این انتقاد شما پاسخ خواهند داد. اما لازم دونستیم خدمتتون عرض کنیم ایشون چند ماهی هست که مطالب انزلی کلاب رو با هماهنگی مدیریت سایت استفاده می کنن.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴:

نظر شما ادیت شد دوست گرامی چون معتقدیم برای مطرح ساختن انتقاد نیاز به این همه تندی نیست. عذرخواهی ما را پذیرا باشید.
به نظر شخصی بنده نیز رسانه انزلی ضعف های زیادی داره ولی دفتر ایرنا عملکرد قابل قبولی توی شهرستان داره و اگر کاستی در سطح خبررسانی در شهرستان مشاهده میشه مطمئنا نمیشه فقط رسانه ها رو مسئول دانست چون مسئولین شهرستان انزلی هم باید کمک حال رسانه های شهرستان باشند تا نیل به حد مطلوب که رشد رسانه ای اهرم رشد و توسعه شهری است و کمکی متقابل به مسئولین و همه اهالی انزلی. یا علی …

علی نوروزی

علی نوروزی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

انزلی یکی از با استعداد ترین جوون های ایران رو داره..
امیدوارم با این کار راه برای جوون ها بازتر بشــه

پاسخ

ناظر

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

شهردار بندر انزلی از بازسازی نرده‌های بلوار قدس و میدان زیبای مالای این شهر خبر داد
موج انزلی به گزارش فارس ،سید تقی موسویان امروز(پنج شنبه) در جلسه شهرداری این شهر با اشاره به اقدام‌های شهرداری انزلی در راستای بازسازی نرده‌های حاشیه بلوار قدس، اظهار کرد: برای زیباسازی و مرمت مبلمان شهری اقدام به بازسازی نرده‌های حاشیه بلوار قدس انزلی شده است.

وی افزود: نرده‌های بلوار قدس بندرانزلی که در سال ۷۲ جمع‌آوری شده و مورد بازسازی قرار گرفته بود به دلیل فرسایش و تخریب بخش‌هایی از آن و کوتاه بودن ارتفاع نرده مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد می‌کرد.

این مسئول ادامه داد: به همین دلیل نرده‌های مذکور از طریق بخش‌خصوصی جمع‌آوری شد و با همان طرح قبلی و افزودن سکوی ۴۰ سانتی‌متری در بخش زیرین آن مانند نرده‌های محوطه شهرداری مورد بازسازی قرار گرفته است.

وی تخریب دیواره نرده‌ای بلوار قدس را مورد اعتراض مردم دانست و تصریح کرد: اعتراض‌های با این تصور بود که یک بنای تاریخی ساخته شده مورد تخریب قرار گرفته است در حالی که این سازه در سال ۷۲ توسط شهرداری کاملاً تخریب و دوباره بازسازی شده بود.

موسویان خاطرنشان کرد: بار دیگر شهرداری بندرانزلی برای زیباسازی نمای بیرونی بلوار قدس و زیباسازی مبلمان شهری نسبت به انجام این پروژه اقدام کرده است.

وی درباره بازسازی المان میدان مالای انزلی بیان کرد: شهرداری پس از بررسی‌های کارشناسی و با همکاری طراح سازه با تعمیرات اساسی اسکلت و پروفی‌های سازه میدان مالا که به دلیل فرسایش و رطوبت بالا کاملاً دچار فرسایش و پوسیدگی شده بود را بازسازی می‌کند.

شهردار انزلی، افزود: تمام اسکلت پوسیده المان میدان مالا که یکی از نمادهای زیبای گیلان محسوب می‌شود را خارج کرده و نسبت به بازسازی اسکلت جدید اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه مرحله جوشکاری و بازسازی اسکلت میدان مالا به پایان رسیده است، متذکر شد: اکنون این میدان در مرحله تعمیر لوله‌ها و فواره‌ها قرار دارد.

موسویان، تعمیر و ترمیم اساسی المان میدان مالا و رنگ‌آمیزی و نورپردازی حرفه‌ای آن را از جمله اقدام‌ها ذکر کرد. المان زیبای میدان مالای انزلی باید چشم‌انداز گذشته خود را به دست آورد و چشم‌ها را خیره کند.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲:

تورش که برداشته شده یه طناب بستن به دست مجسمه ها :-D

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

واقعا حیف است

از این اسامی که گفتید درباره خانم زمانی و آقای غاروریانی و … و افتخاراتشان سخن به میان آمد

خواستم درباره برادران نهان قدرتی که امروز دیگر در این شهر نیستند بر مطلب بیافزایم که جوایز بسیاری با فیلم های کوتاه و مستند خود کسب کرده‌اند.

چند نمونه اش:

دیپلم افتخار آثار ویدئویی کوتاه در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اهدایی به طوفان نهان قدرتی برای فیلم «ترانه ای برای لوبا»

تندیس پروین، دیپلم افتخار و … با موضوع اتحاد ملی و انسجام اسلامی اهدایی انجمن سینمای جوانان ایران به طوفان نهان قدرتی برای فیلمنامه ترانه ای برای لوبا در در بخش نگاه نو سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

جایزه سوم مسابقه فیلم های کوتاه بخش بین الملل نخستین جشنواره فیلم کیش: ترانه ای برای لوبا، به کارگردانی طوفان نهان قدرتی، تهیه کنندگان: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طوفان نهان قدرتی از ایران

تندیس پروین، دیپلم افتخار و … به فیلم خواب سرد به کارگردانی پیمان نهان قدرتی به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران در بخش نیلوفر سیمین سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

پروانه زرین بهترین اثر ویدئویی به فیلم “مادرهای برفی” از ایران به کارگردانی پیمان نهان قدرتی و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بخش بین الملل بیست و سومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان

و …

و برخی از دیگر آثار این دو برادر هنرمند:
مادرهای برفی / پیمان نهان قدرتی در بخش مسابقه جشنواره دلالسینیا ایتالیا
مردمک های پریشان / طوفان نهان قدرتی
کوچه‌های سرد/ طوفان نهان قدرتی
کسی در آن سوی دنیا نیست- طوفان نهان قدرتی
عطش- پیمان نهان قدرتی
خشم شب- پیمان نهان قدرتی
مجموعه مستند ۲۶ قسمتی «خراسان سرزمین آفتاب» / پیمان نهان قدرتی
«سنگواره» / پیمان نهان قدرتی در جشنواره پوسان کره ۲۰۱۳ از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران در سال ۱۳۹۱
و …

این‌ها از همین جا شروع کردند:

مصاحبه پیمان نهان قدرتی در سال ۹۱ با ایسنا:
پیمان نهان قدرتی که فیلمش در بیست‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه حضور دارد، در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: حمایت از فیلم کوتاه بسیار کم است و ما فقط شاهد برگزاری جشنواره‌های موضوعی و غیرموضوعی هستیم.
پیمان نهان قدرتی در ادامه از همکاری خودش با انجمن سینمایی جوان صحبت کرد و گفت: من از سال ۷۵ و در انجمن سینمایی جوان فیلمسازی را شروع کردم این سازمان برای مطرح شدن فراز و نشیب زیادی را طی کرد این انجمن نشان داد که پایه و اساس کارش ساخت فیلم کوتاه است.

وی ادامه داد: انجمن سینمایی جوان برای من مثل خانه پدری است، اما موانع زیادی برای ساخت فیلم در آن وجود دارد، بودجه محدود یکی از این مشکلات است و فیلمساز باید از جیب خودش بگذارد تا کار آبرومندی تحویل دهد.
این فیلمساز همچنین افزود: یکی دیگر از مشکلات فیلمسازان نبود کارشناس هنری است، کسانی که مدیر یک بخش یا سازمان هستند نمی‌توانند کارشناس هنری باشند و انجمن سینمایی جوان از نبود کارشناسان هنری واقعی رنج می‌برد و این قضیه باعث تولید فیلم‌هایی در سطح پایین می‌شود.
قدرتی در پایان فیلم کوتاه را یک طفل خردپا معرفی کرد و اظهار کرد: اگر سینمای بلند ما در کش و قوس تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری تا حدی بتواند تاب بیاورد، سینمای فیلم کوتاه نمی‌تواند و ممکن است از بین برود.

حالا سایر اسامی که نام بردیم بماند.
همه را گفتم که بگویم

واقعا حیف است …

به امید بازگشایی آن

پاسخ

ساحلی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

با تشکر از سرکار خانم بابایی که این گزارش را تهیه کردند.البته خانم گیتی بابایی همواره با تمام وجود در عرصه اطلاع رسانی این شهرستان حضور دارند. ایشان با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در عرصه خبر به حق از بهترین خبرنگاران استان محسوب می شوند.زحمات ایشان بر کسی پوشیده نیست. سایت ایرنا حاکی از فعالیت گسترده این عزیز است. تعداد و کیفیت خبرهای ارسالی ایشان حتی در روزهای تعطیل نشان از وظیفه شناسی و تعهد وی در قبال مردم و حرفه اش دارد.پس بهتر است اگر قدردان زحماتش نیستیم ناسپاس هم نباشیم.

پاسخ

میلاد پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۲:

با شما موافقم. ایشان در حد توان فعالیت کرده اند . به شخصه از ایشان برای خبرهایی که در ایام تعطیلات نوروزی از انزلی و داشته های آن مخابره شد سپاسگزاری نمودم.

همه باید دست به دست هم دهیم تا انزلی را بهتر بشناسانیم.

دریا طوفان داره

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

از انزلی کلاب این انتظارو نداشتم ، واقعا براتون متاسفم . خیلی از این خود سانسوری و تسلیم محض و بدون اطلاع از حرف کسی که ماهیتش و کسی که براش داره این طوری تب میکنه معلومه ، بیزار شدم . از ملتی که همش از شرایط می نالند ، اما خودشون با سکوتشون باعث و عامل این اوضاع بد و وخیم هستند . چیزی بیشتر از این انتظار نمی ره . انزلی کلاب تو هم مثل خیلی سایت های … شدی . ممنون انزلی کلاب برادر رسانه های ….. خود سانسور، سانسور چی و ….البته از این استاد … ؟! ؟! ارشاد انزلی هر ساله به عنوان خبرنگار برگزیده شهر انزلی در روز خبرنگار تقدیر میکنه . انگار نه انگار تو این شهر کس دیگه و بچه های جوون فعالیت می کنند . مرغ سحر ناله سر کن ، ظلم ظالم ، جور صیاد آشیانم داده بر باد . آقای شاهین و رضا نویدی مدیران سایت انزلی کلاب نمیشه هم شعر آزادی شاملو رو خوند و هم مثل .. مالی کرد و .. فروخت . وای اگر آزادی سرودی می خواند …. با خودتون رو راست باشید . آن که از پشت می آید چراغی در دست دارد (نیما)

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۱۱:

با سلام مجدد خدمت شما دوست گرامی، بنده از شما عذرخواهی کردم. البته من نظر شما رو دیر مشاهده کردم و اگر ادیت کردم نه چون حرفهای شما خط قرمزی بود به هیچ وجه که ما در حیطه قانونی فعالیت خود هیچ خط قرمزی قائل نبوده و با … هایی که فرمودید هم سر و کاری نداریم و سعی میکنیم نداشته باشیم. فقط معتقدیم حرف حق خود به خودی خود به اندازه کافی برنده است و نیازی به گفتار تند نیست.

بابایی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

با سلام به مدیران سایت خوب انزلی کلاب و مخاطبان محترم آن . در ابتدا بگویم که بنا نداشتم پاسخ سخنان گهربار آقا یا خانم ” دریا طوفان داره ” را بدهم چون کسی که بی دلیل با این همه تعصب در مورد فردی چنین سخنان سخیفی را به زبان می آورد قاعدتا با منطق هم قانع می شود و اصلا دلیلی هم برای این کار نمی بینم . ولی از آنجا که ایشان به خوبانی که سخن به حمایت از بنده گشودند نیز بنای توهین و افترا را گذاشتند مجبورم که چند کلامی عرض کنم .
نخست این که گزارشی که من تهیه کرده بودم صرفا با هدف کمک به بازگشایی دفتر سینمای جوان بود و نه ارائه گزارشی از فیلمسازان خوب انزلی که قطعا نام بسیاری از آنها در گزارش بنده از قلم افتاده بود و من از همینجا از همه آن بزرگان طلب پوزش دارم . ضمن این که به جز یکی از استادان به حق و به نام عرصه آموزش فیلمسازی که من نام ایشان را فراموش کردم اسامی تمام فیلمسازان شاخص شهرستان به گواه سایت فرهنگ انزلی که در ان نام فعالان عرصه سینمای جوان آورده شده و همچنین خود فیلمسازان در این گزارش آورده شد آن هم فقط بعنوان سندی برای مسئولان سینمای جوان کشور که بدانند چه بزرگانی کار خود را از همین شهرستان و این دفتر آغاز کرده اند .
اگر نام شما ” دریا طوفان داره ” در این مقاله از قلم افتاد بفرمایید که من حتما در گزارشهای آتی در خصوص فیلمسازان بزرگ انزلی قید کنم . گرچه بعید می دانم ادبیاتی که جنابعالی خطاب به من سراپا تقصیر و بی گناهانی که از بنده حمایت کرده بودند استفاده کردید ادبیات یک هنرمند باشد!
در خصوص مورد دوم که فرموده اید من هر سال از سوی ارشاد بعنوان خبرنگار نمونه معرفی می شوم باید عرض کنم که بنده با ۲۲ سال سابقه کار که حدود ۱۳ سال آن در انزلی بوده تنها یک بار تاکید می کنم یک بار به دلیل همراهی در زمینه انعکاس اخبار فرهنگی و هنری شهرستان ( که آن را هم هر هنرمند منصفی تائید می کند ) از سوی اداره ارشاد تقدیر شدم که ماحصل آن یک برگه تقدیرنامه و ۳۰ هزار تومان پول بود که همینجا اعلام می کنم حاضرم در صورت تمایل شماره حساب بدهید به حساب جنابعالی واریز کنم .
در مورد این که بنده مسئول دائمی دفتر ایرنای انزلی هستم نیز باید بگویم که بنده بعد از سالها مترجمی خبر ، خبرنگاری ، دبیری به صورت پلکانی و نه فواره ای از سال ۸۵ مسئولیت دفتر را به عهده گرفته ام ولی به جای نشستن پشت میز کماکان در کنار دیگر خبرنگاران خوب شهر انجام وظیفه می کنم . متاسفانه انتخاب مسئول دفتر مانند کاندیداتوری ریاست جمهوری نیست وگرنه جنابعالی هم می توانستید مانند برخی که خود را برای هر کاری کاندیدا می کنند کاندیدای مسئول دفتری انزلی شوید تا ببینم چه گلی به سر مردم این شهر می زنید .
راستی یک سئوال شما که هم هنرمند هستید هم سنگ خبرنگاران جوان را به سینه می زنید چرا در این مدت دو ماهی که دفتر سینمای جوان انزلی تعطیل شد ، خبری و یا حرفی از این مساله نزدید ؟!؟!
ضمنا شما با این همه انرژی توفانی بهتر نیست از قدرت و توانتان برای حفظ دفتر سینمای جوان شهرتان استفاده کنید؟
و سخنی با مدیران سایت خوب انزلی کلاب ، نگذارید هر فردی سایت شما را عرصه توهین و تهمت پراکنی کند . درست است که انزلی کلاب تریبون همه اهالی بندرانزلی است ولی به گمانم برخی هنوز فرق بین آزادی و ….. نمی دانند . احترام به مخاطب و حفظ مخاطب از اصول کار رسانه است اما مخاطبی که خود نیز اصول اخلاقی و ادب را رعایت کند. در پایان برای شما و همه مخاطبان محترم این سایت آرزوی سلامتی و موفقیت دارم .
خدا همه ما را به راه راست هدایت کند .آمین

پاسخ