82195196-70950343[1]

هنرمندان و هنردوستان انزلی یاد و خاطره حسین سلطانی آزاد هنرمند عرصه موسیقی سنتی شهرشان را گرامی داشتند.
دوستداران این هنرمند مردمی با گردهم آمدن بر مزارش همراه با شعرخوانی و نوای نی با وی وداع کردند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی از سلطانی آزاد بعنوان هنرمندی مردمی، رئوف و مهربان یاد کرد که در اجراهایش بیش از هرچیز به ایجاد اوقاتی خوش و لذتبخش برای مردم توجه داشت.
فرهاد رحمان زاده با اشاره به همکاری این هنرمند در شش دوره جشنواره تابستانه انزلی اظهار کرد: سلطانی آزاد خود را ملزم به تکنیک و فن نمی دید و هنرمندی مردمی و مردم دار بود .
عزیز قاسم زاده از هنرمندان عرصه موسیقی گیلان نیز با ابراز تاسف از درگذشت این هنرمند گفت : حسین سلطانی آزاد از جمله افرادی بود که غریزی هنرمند هستند .
وی از سلطانی آزاد به عنوان هنرمندی یاد کرد که موسیقی را به جمع های مردمی اورد و تصنیفهای ارزشمند هنرمندان قدیمی نظیر تجویدی و یاحقی را به زیبایی ارائه داد.
حسن پرقندان مسئول انجمن موسیقی انزلی نیز از سلطانی آزاد بعنوان هنرمندی با اخلاق یاد کرد که به موسیقی عشق می ورزید .
وی اظهار کرد : سلطانی گرچه موسیقی را به صورت آکادمیک نیاموخت ولی عاشقانه و با انرژی برای مردم برنامه اجرا می کرد.
علی اصغر کهن قنبریان از هنرمندان عرصه تئاتر و سینمای انزلی نیز با اشاره به خصایص نیک اخلاقی سلطانی یاداور شد : او از سال ۱۳۵۱ همکاری در زمینه بازی در نمایش را آغاز کرد و اجراهای متعددی با وی داشتیم .
حسین سلطانی آزاد متولد سال ۱۳۲۹ انزلی بود . این هنرمند مردمی فعالیت هنری خود را با نمایش آغاز نمود و سپس به موسیقی پرداخت و گروه موسیقی سنتی بهار را ایجاد کرد.
مردم شهر ساحلی انزلی خاطره اجراهای زیبای وی در جشنواره تابستانه در جوار بوستان تاریخی بلوار را از یاد نخواهند برد.
حسین سلطانی آزاد ۲۷ مردادماه جاری، در اثر بیماری ریوی در تهران درگذشت و پیکرش برای به خاکسپاری به شهر زادگاهش انزلی منتقل شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *