82227255-710115561

همزمان با سراسر کشور، مراسم معنوی قرائت دعای پرفیض عرفه و وداع با پیکر یکی دیگر از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس، در مصلی انزلی برگزار شد.
امروز یکشنبه نهم ذی الحجه مصادف با روز عرفه بود و مردم مومن و انقلابی شهرستان انزلی نیز همزمان با سایر هموطنان ، در مصلی این شهر گرد هم آمدند تا عهدی دیگر بار با خدای خویش بسته و اگر از الهی العفو های شب های قدر جامانده باشند، در این روز طلب مغفرت کنند.
فضای معنوی حاکم بر مصلی آکنده از صوت دلنشین قرآن بود که به یکباره رنگ و بوی دیگری بر خود گرفت و فریاد لبیک یا حسین(ع) بر صحن مصلی طنین انداز شد، آری مهمان گمنام دیگری از دیار غربت و خون و از دیار مقدس ترین دوران دفاع به جمع هم میهنانش پیوست تا بار دیگر شهر انزلی رنگ و بوی شهدا بگیرد.
برادران مومن و انقلابی این شهید گمنام پس از زیارت تابوت مطهرش آن را به سمت خواهران دینی اش سوق داده و آنها نیز با سردادن ندای لبیک یا زینب با به زمین گذاشتن تابوت برادرشان دعای عرفه را درکنار وی قرائت کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا همزمان با سراسر کشور مراسم معنوی و روحبخش دعای عرفه، با رویکرد مراسم ملی بزرگداشت شهدای فاجعه منا و انزجار و برائت از حکام آل سعود، با حضور یکی دیگر از شهیدان گمنام در مصلی بندرانزلی برگزار شد.
حاضران پس از قرائت دعا در کنار پیکر پاک و مطهر این شهید به عزاداری پرداخته و این دلاور خوشنام و یادگار دوران هشت سال دفاع از سرزمین مقدس ایران اسلامی را بدرقه کردند.
امام جمعه انزلی نیز در این مراسم پیام رهبر معظم انقلاب را درخصوص برائت از مشرکین و محکومیت جنایات آل سعود قرائت کرد.
عرفه روز نیایش و مناجات با خالق هستی است ، زیرا در این روز درهای رحمت الهی بر روی همه بندگان به ویژه گنهکاران گشوده است. همه گنهکاران در این روز ، چشم امید خود را به خدایشان دوخته اند و از دنیا بریده و به خدا نزدیک می شوند.
در این روز دعا به استجابت نزدیک و هر نا امیدی، امیدوار بر در خانه الهی دست هایش را به دعا باز می کند.
نهم ذی الحجه روز عرفه و نیایش نامگذاری شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *