82325363-712066921

 

 

همزمان با شب رحلت رسول گرامی اسلام(ص)، همایش یاوران وقف در بقعه بی بی حوریه شهرستان بندرانزلی برگزار شد.
امام جمعه بندرانزلی یکشنبه شب در این مراسم سیره پیامبر اسلام(ص)را الگویی برای همه‌ تاریخ بشر دانست و اظهار کرد: دنیا طلبی عده‌ای مسیر جانشین بحق پیامبر اکرم (ص) را دچار تحریف کرد و تنها دلیلی که برنامه‌ریزی حضرت رسول و خواسته پروردگار را به چالش کشید، هواخواهی افرادی بود که به خاطر دنیای خود اطاعت از اوامر الهی را دشوار دانسته و اساسا با حکومت ولی خدا مخالفت کردند.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجوادشمس الدین با بیان اینکه برداشت‌های نادرستی از مفاهیم اسلامی در جامعه رایج است، افزود: این برداشت‌ها باید با الهام گرفتن از کلام اهل بیت(ع) اصلاح شده تا با حرکت در مسیر صحیح ، مشکلات جامعه خود را حل کنیم.
وی با بیان اینکه مشکلات جامعه به دین ربطی نداشته و به افراد برمی گردد، تصریح کرد: فرهنگ و تمدن امروز جامعه بشری برگرفته از رهنمودها و هدایت‌های جهانی پیامبر اسلام(ص) است.
امام جمعه بندرانزلی به وبرکات وقف نیز اشاره کرد و گفت : متولیان‌ و مباشران‌ امور اوقاف،‌ وظیفه‌ای‌ بزرگ‌ و مسؤولیتی‌ خطیر بر عهده‌ دارشته و دین‌ و وجدان‌، آنان‌ را به‌ امانت‌ و درستکاری‌ و تلاش‌ سالم‌ فرا می‌خواند.
وی با تاکید بر ترویج بیش از پیش فرهنگ وقف در جامعه افزود: عملکرد و اقدامات خوب متولیان و ادارات اوقاف، موجب ترویج فرهنگ وقف می‌شود ، انتظار می رود این اقدامات بیش از گذشته دنبال شود
حاضران در پایان این مراسم با مداحی ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت به سینه زنی پرداخته و در سوگ رسول مکرم اسلام(ص)عزاداری کردند. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *