80876160-5073973

بندرانزلی – رییس مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان از برگزاری نخستین همایش علوم زمین و نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی گیلان طی روزهای ۲۶ و ۲۷ آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان خبر داد .

 دکتر ˈ پانته آ گیاهچی ˈ روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ، محورهای این همایش را زمین شناسی اقتصادی ، زمین شناسی زیست محیطی ، زمین شناسی پزشکی ، توسعه پایدار ، ژئو توریسم ، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ، مدیریت منابع و ارتقای بهره وری در معادن و صنایع وابسته ، مزیت های سرمایه گذاری در معادن و مخاطرات زمین و مدیریت بحران در استان گیلان عنوان کرد .

وی خاطر نشان کرد : سازمان های صنعت ، معدن و تجارت و نظام مهندسی معدن استان گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان در برگزاری این همایش مشارکت دارند .

گیاهچی گفت : گردآوری اطلاعات معادن فعال و غیرفعال گیلان ، تهیه بانک اطلاعاتی فرهنگ مصور علوم زمین ، تهیه و آماده سازی طرح اکتشاف سراسری گیلان ، بررسی و مطالعه طرح ژئوبوتانی ، تهیه کارتوگرافی رقومی نقشه زمین شناسی گیلان از جمله فعالیت ها و دستاوردهای مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان است .

مرکز پژوهش های زمین شناسی و اکتشافی گیلان از سال ۸۷ در بندرانزلی شروع به فعالیت کرد ، این مرکز با هدف تولید اطلاعات پایه زمین شناسی در قالب نقشه و گزارش در سطح استان گیلان تاسیس شد و انجام مطالعات زمین شناسی اکتشافی و شناسایی منابع و ذخایر معدنی با استفاده از دانش فنی روز را دنبال می کند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۵ آبان ۱۳۹۲

بندرانزلی به لحاظ دانش زمین شناسی اساتید برجسته ای در دانشگاه داره از جمله بارز ترین اونها پروسفور علی درویش زاده ، پدر علم زمین شناسی ایران هست.

پاسخ

جاوید

۵ آبان ۱۳۹۲

من شنیدم پسرشون هم تو دانشگاه لاهیجان تتدرس می کنند

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۱۴:

بله فرزند استاد دکتر علی درویش زاده نیز از مفاخر علم زمین شناسی ایران می باشند