552324_536

فاطمه کریمی بعد از ظهر امروز در همایش «روسیه‌شناسی» در تالار حکمت دانشگاه گیلان اظهار کرد: ارتباط فرهنگی بین جوامع ضرورت زندگی است.

وی به ایجاد رابطه انسان‌ها با همدیگر اشاره کرد و افزود: آموختن مهارت‌ها از موضوع‌های مورد تاکید در اسلام است و باید مهارت‌های انسانی را یاد بگیریم.

کریمی با تأکید بر آموزش مهارت‌های ارتباط با طبیعت، بیان کرد: رابطه بین انسان‌ها نیازمند ایجاد بستر فرهنگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان خواستار آموزش مهارت‌های ارتباطی انسان با محیط زیست شد و تصریح کرد: رابطه با محیط زیست نیازمند تبیین این موضوع در جامعه است.

وی با بیان اینکه آلودگی محیط زیست دریای خزر باید پاک‌سازی شود، گفت: تعریف بوم‌زیست دریای خزر نیازمند تصمیم‌گیری مشترک بین این کشورها است.

کریمی به راه‌اندازی رشته زبان روسی از سال ۱۳۸۴ در دانشگاه گیلان اشاره کرد و یادآور شد: برقراری رابطه با روسیه در دوره جدید عالمانه‌تر و دقیق‌تر آغاز شده و اکنون به پختگی رسیدیم.

این مسئول با تاکید بر رابطه بنیادی‌تر بین ایران و روسیه، خاطرنشان کرد: هدف استخراج مشترکات بین دو کشور مذکور است.

* نمایشگاه روسیه‌شناسی درک بهتری از فرهنگ ایران و روسیه را فراهم می‌کند

سرکنسول روسیه در رشت نیز در همایش مذکور گفت: برگزاری نمایشگاه روسیه‌شناسی در گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بین دو کشور ایران و روسیه تاثیرگذار است.

ماکسیم بارانف به دیدار دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در شهر دوشنبه تاجیکستان و آستراخان روسیه در سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال وزیر انرژی روسیه و وزیر نفت ایران با همدیگر دیدار کردند.

وی با اشاره به برگزاری همایش دوستی ایران و روسیه در هفته گذشته، تصریح کرد: مذاکرات بین دبیران شورای امنیت دو کشور شب گذشته در تهران برگزار شده است.

بارانف برگزاری همایش روسیه‌شناسی در تعمیق روابط بین دو کشور ایران و روسیه را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: همایش مذکور اهمیت بسیاری در زمینه فرهنگی و تحصیلی دانشجویان دو کشور ایران و روسیه دارد.

سرکنسول روسیه در رشت با بیان اینکه برگزاری همایش‌ها موجب درک بیشتری بین دو کشور ایران و روسیه می‌شود، اظهار کرد: شناخت از ایران و روسیه می‌تواند درک بهتری نسبت به موضوع‌های فرهنگی دو کشور را ارائه کند./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۳۰ مهر ۱۳۹۳

بالشو اسپاسیبا دوشکا

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۱:

:eek: