82194564-70949127[1]

در همایشی علاوه بر آموزش توجیهی از رانندگان نمونه تاکسی در بندرانزلی تجلیل شد.
رئیس پلیس راهور شهرستان انزلی روز جمعه در این همایش با اشاره به برنامه های پلیس در راستای ساماندهی ایستگاه های تاکسی و برخورد با خودروهای مسافربر شخصی اظهار کرد: توقف دوبله در معابر کم عرض، رهاکردن بدون سرنشین خودروهای شخصی از ساعت ۱۸تا ۲۰ و توقف در حریم میدان های شهری از جمله موارد ایجاد ترافیک دربندرانزلی است .
سرگرد احمد رستمی با اشاره به اعمال قانون برای دوهزار و ۲۰۰خودروی مسافر بر شخصی درچهار ماه نخست امسال و انتقال ۵۰خودرو به پارکینگ افزود: بیشترین جرائم رانندگی در انزلی، نبستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه و نداشتن برگه معاینه فنی بود.
وی یادآور شد:۴۷فقره تصادف مربوط به تاکسیرانان در چهار ماه نخست امسال به وقوع پیوسته که ۹فقره تصادف منجر به جرح و ۳۸فقره تصادف خسارت مالی بوده است.
سرگرد رستمی با تاکید بر جابجا کردن خودروها پس از وقوع تصادفات جزئی تصریح کرد: این کار در عدم ایجاد ترافیک مقطعی درسطح شهر تاثیر بسزایی دارد.
درادامه این مراسم امام جمعه انزلی نیز با اشاره به اینکه دین مبین اسلام برای هرشغلی جایگاه و منزلت خاصی قائل است، اظهار کرد: پیشرفت جامعه و فراهم شدن بستر فعالیت ها در جامعه اسلامی با وظیفه شناسی افراد در قبال جامعه و نظام اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با تاکید براینکه درصورت کوتاهی درخدمت رساندن به مردم در بخش تاکسیرانی در جامعه اخلال ایجاد می شود، افزود: در خدمتگزاری به مردم دربخش حمل و نقل باید منشور اخلاقی و اجتماعی و اسلامی رعایت شود.
وی با تاکید براقامه نماز اول وقت به عنوان شهروند جامعه اسلامی تصریح کرد: علاوه بر اینکه نیکی به پدر و مادر و جهاد در راه خدا نیز از محبوب ترین کارها نزد خداوند است، امر به معروف و نهی از منکر نیز به عنوان جهاد واقعی در جامعه امروزی تلقی می شود.
امام جمعه انزلی رانندگان تاکسی را مبلغان خوبی برای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: با نصب برچسب و تراکت های تبلیغاتی در خصوص عفاف و حجاب به راحتی و بدون کمترین هزینه می توان این فریضه واجب الهی را حتی در تاکسی های درون شهری به جا آورد.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین جوانان جامعه را پاک و مومن توصیف و تصریح کرد: به دلیل تاثیرپذیری جوانان از فرهنگ منحط غرب و عدم آگاهی لازم در این خصوص، باید تاکسی ها را از محل غیبت و پخش شایعات به مکانی جهت تبلیغ فرایض دینی تغییر وضعیت داد.
وی تاکید کرد: استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای انتشار شایعات از سوی دشمنان نظام همواره مورد توجه بوده و باید در راه مقابله با این توطئه دشمن نیز هوشیار باشیم .
امام جمعه انزلی تبلیغ اینگونه فرایض را به مانند جهاد فی سبیل الله توصیف و خاطرنشان کرد: باتوجه به هجمه های فرهنگی دشمنان بر جامعه اسلامی و درصورت بی تفاوتی نسبت به آن، دودمان خانواده های برباد رفته و فرهنگ ملی مان از بین می رود.
وی با اظهار رضایت از عملکرد مجموعه تاکسیرانی شهرستان انزلی گفت: به دلیل روحیه انقلابی و دینی مجموعه تاکسیرانی انتظار ویژه ای از این مجموعه داشته و رانندگان تاکسی نیز می توانند به صورت افتخاری در بخش امر به معروف و نهی از منکر فعالیت داشته باشند.
فرماندار شهرستان انزلی نیز در ادامه این مراسم، با تقدیر از زحمات رانندگان تاکسی اظهار کرد: متاسفانه بندرانزلی با قدمت بسیار و جایگاهش به عنوان شهر اولین ها درخصوص امکانات حمل و نقل و استفاده از امکانات منطقه آزاد مغفول مانده است.
عبدالصمد صفرنژاد با تاکید براینکه برخی از مشکلات شهرستان انزلی غیر طبیعی است، افزود: علاوه بر سازماندهی سیستم حمل و نقل شهری و تعویض تاکسی های فرسوده ، باید نسبت به تعدد سرعت گیرها در معابر شهری در شورای ترافیک بررسی و بازنگری شود.
وی با تاکید براینکه انجام کار بدون حصول رضایتمندی مردم هیچ ارزشی ندارد، ادامه داد: وظیفه فرمانداری نظارت برانجام کارها از سوی دستگاه های اجرایی و هدایت آنان است.
فرماندار انزلی با اشاره به مقصر دانستن فرمانداری انزلی درافزایش نرخ کرایه تاکسی ها و مقایسه آن با شهر رشت تصریح کرد: تمامی نرخ های شبکه حمل و نقل کشور براساس دستورالعمل وزارت کشور بوده و افزایش نرخ کرایه تاکسی ها برای امسال ۱۳درصد اعلام شده بود اما انزلی به دلیل گسترش درطول همواره با ترافیک شهری روبروست.
صفرنژاد بیان کرد: امیدواریم وضعیت پیشرفت پروژه های نیمه تمام در شهرستان انزلی بهبود یافته و مردم تلاش های دولت را در زمینه خدمت رسانی به مردم ببینند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *