photo_2016-03-04_10-50-55

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب ، محمد دیمه‌ ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش کشور امروز در همایش تجلیل از برترین‌های جشنواره‌ها و فعالیت‌های آموزش‌های ابتدایی استان گیلان که در سالن همایشات دهکده ساحلی بندرانزلی انجام شد ، اظهار کرد : در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ با توجه به تأکید و اجرای سند تحول بنیادین و عملیاتی کردن راهکارهای صنعت در مدارس کشور در دو حوزه دبستانی و پیش دبستانی فعالیت‌های متنوعی انجام شد.
وی با بیان اینکه برای افزایش پوشش تحصیلی و جذب و هدایت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در سراسر کشور تلاش بیشتر صورت می‌گیرد گفت: طی دو سال گذشته حدود ۷۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل با همت همکاران‌مان در کشور شناسایی و به مدرسه بازگردانده شدند و آمار بازگشت کودکان به تحصیل را از ۳۸ درصد به ۵۶ درصد رساندیم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: این جشنواره نمادی از فعالیت‌های کیفیت پژوهی و عملکرد دانش‌آموزان و معلمان آن‌ها است و امیدواریم در سال ۹۵ با عنایت به سند تحول اداری و اجرای برنامه‌ها در چارچوب نیازهای دوره دبستان را رفع کنیم.
وی عنوان کرد: از نکات ارزشمند این‌کار در بودجه ۹۵ این مسئله بود که ردیف بودجه‌ای به دوره پیش اختصاص داده شد که به توسعه کیفی و کمی کمک می‌کند.
دیمه‌ ور بیان کرد: با مدیریت یکپارچه پیش‌دبستانی‌ها و ورود شورای انقلاب فرهنگی جریان خوبی در این راستا به‌ وجود آمد و ۴ استان با توجه به اینکه حمایت بیشتری به شاخص آموزش و پرورشی نیاز داشتند مورد توجه قرار گرفتند و این روند تا سال آینده ادامه دارد.

photo_2016-03-04_10-50-37 photo_2016-03-04_10-50-47 photo_2016-03-04_10-50-51

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *