استاد حوزه و دانشگاه شامگاه شنبه در این همایش که در مسجد آستان مقدس بی بی حوریه انزلی برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی و اعتقادی توام با ایدئولوژی اسلامی، بعنوان پشتوانه اصلی آن بود.
حجت الاسلام مهدی صدرا با بیان اینکه پس از شکل گیری انقلاب به دلیل تزلزل بنیادهای فکری بلوک شرق و غرب، توطئه های بسیاری علیه انقلاب انجام شد، افزود: فروپاشی شوروی سابق اولین تلفات بلوک شرق و غرب پس از شکل گیری انقلاب بود.
وی با تاکید براینکه رویارویی جامعه اسلامی با دنیای غرب، تقابل فرهنگی و فکری است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ثابت کرد که دین می تواند در عرصه اجتماع حضوری فعال و مثمرثمر داشته باشد.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی از هر راهی برای ساقط کردن حکومت اسلامی استفاده کرده است، گفت: علاوه بر ترور شخصیت های انقلابی و ایجاد اختلافات قومی، با به راه انداختن جنگ تحمیلی، برغم اینکه کشورمان در عمل با ۳۴ کشور جنگید اما باز موفق نشدند جمهوری اسلامی را از پا بیاندازند.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: غربی ها معتقدند که نمی توان از طریق جنگ سخت و نظامی به کشور ایران ضربه زد بنابراین از راه جنگ نرم وارد شده و افکار و فرهنگ جمهوری اسلامی را هدف قرار داده اند.
وی با اشاره به اینکه استکبارجهانی تهاجم فرهنگی به ایران را از اوایل دهه ۷۰ آغاز کرده است تصریح کرد: به دلیل اعتقادی و فرهنگی بودن انقلاب اسلامی ایران، دشمنان قسم خورده نظام، قصد فروپاشی آن را از طریق تهاجم فرهنگی داشته و اعتقادات و افکار و عقاید مردم جامعه را مورد هدف قرار داده اند.
حجت الاسلام صدرا با بیان اینکه عامل اصلی تزلزل خانواده ها استفاده نادرست از امکانات نوین و به روز است، افزود: مهمترین خطری که سلامت خانواده ها را تهدید می کند ظهور برنامه هایی است که از آن سوی مرزها کنترل می شود.
وی با تاکید براینکه نماز باز دارنده انسان از گناه و معصیت است بیان کرد: باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان، فرهنگ اصیل دینی خود را ترویج و تبلیغ کرده و فضای خانواده ها را قرآنی کنیم.
در پایان این مراسم بسیجیان نمونه پایگاه مقاومت امام موسی کاظم(ع)آستان مقدس بی بی حوریه، توسط مسئولان حاضر در این همایش با اهداء لوح تقدیر مورد قدردانی قرار گرفتند.
۲۹ آبان تا پنجم آذر هفته بسیج نامگذاری شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *