DSC_0088

صبح امروز همایشی با عنوان آسیب شناسی و پیشگیری از آسیبهای محیط سایبری در سالن زنده یاد علیرضا سایه بان شهرستان انزلی برگزار گردید. این همایش برای اولین بار در بندر انزلی با همکاری کلانتری یازده و پایگاه امام جعفر صادق(ع) مسجد قائمیه  و با حضور رئیس پلیس فتا در استان گیلان سرهنگ محمدخانی بر گزار شد.

DSC_0072

موضوع اصلی این همایش بررسی جرایم اینترنتی و سود جویی افراد فرصت طلب در فضای مجازی بود و سرهنگ محمد خانی در این رابطه به حضار گفت چندین نوع هکر در فضای مجازی فعال هستند که عبارتند از:

هکرهای کلاه سیاه: که از خطرناک ترین نوع هکرها هستند و با هدف سود جویی پا به فضای مجازی گذاشته اند.

هکرهای کلاه سفید: که اطلاعات بالایی در این زمینه دارند اما در مسیر مثبت از آن بهره مند میشوند.

هکرهای کلاه خاکستری: که فعالیتشان ما بین فعالیت دو گروه قبلی است.

هکرهای کلاه صورتی: که معمولا کم سن و سال بوده و بیشتر اهداف ماجرا جویانه دارند.

ایشان در ادامه از فعالیتهای پلیس فتا استان گیلان موارد موفقیت آمیزی را مثال زدند و اهمیت این نیروی تازه تاسیس که به مدت دو سال است فعالیت خود را آغاز کرده  یاد آور شدند.

DSC_0056

همچنین فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام صادق(ع) جناب آقای مجید لاهوری و فرمانده نیروی انتظامی انزلی  سرهنگ رحیم شعبانی دقایقی پیرامون مسائل سایبری شهرستان انزلی برای حضار سخنرانی نمودند.

عکس و گزارش: رضا نویدی

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

AnzaliClub

۲۵ آذر ۱۳۹۱

این همایش با حضور عده ای از دانش آموزان دختر مدارس بندر انزلی و با حضور ریاست آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد که متاسفانه هماهنگی لازم برای تهیه این گزارش با این عزیزان انجام نشد و از بابت این کم کاری از تمامی این عزیزان پوزش می طلبیم.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۵ آذر ۱۳۹۱

رضا جان تعهد شما ستودنی است واقعا خسته نباشی آبای. انشاا… با همکاری نهاد ها و مسئولین عملکرد بهتر و بهتری هم خواهد داشت انزلی کلاب.

پاسخ

۲۵ آذر ۱۳۹۱

بسیار ممنون و به امیده همکاریهای بعدی

پاسخ