zobale

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، به منظور فرهنگ سازی در میان گردشگران و ساکنین محدوده منطقه آزاد انزلی در زمینه پاک و بدون زباله بودن ساحل همزمان با هفته گردشگری همایش ” مشارکت همگانی در ترویج گردشگری پاک و ساحل بی زباله” به همت معاونت فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری این سازمان در منطقه آزاد انزلی برگزارشد.

مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل این سازمان در این همایش با تاکید بر ایجاد زیرساختهای مختلف صنعت گردشگری و فرهنگ سازی در زمینه حفظ محیط زیست در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: پاکیزگی و آرامش در محدوده این منطقه از جمله فاز گردشگری وطرح ساحلی را ، از مهمترین اولویت های کاری سازمان منطقه آزاد انزلی برای ایجاد شرایط مناسب حضورگردشگران داخلی وخارجی بازدید کننده از این منطقه است.

بنا براین گزارش سازمان منطقه آزاد انزلی همواره در عرصه‌ی ساحلی خود مراعات پاکیزگی را از اولویت‌های ترک‌ناشدنی دانسته و در مسیر تحقق این اولویت بسیار کوشیده است و برنامه «مشارکت همگانی در ترویج گردشگری پاک و ساحل بی‌زباله» فرصتی برای اعلام عمومی حرکتی است که طی آن کنترل و مراقبت از این سرمایه‌های بزرگ به مردم به عنوان نگاهبانان صمیمی و وفادار طبیعت سپرده خواهد شد و آغاز جریانی است فرهنگ ساز برای تصدی مردمیِ بسیاری از وظایفی که اکنون تنها از طریق این سازمان درحال انجام است.

گفتنی است در این مراسم که معاونین، مدیران سازمان و جمعی از فعالین حوزه گردشگری و اقتصادی منطقه حضور داشتند، شرکت کنندگان در همایش به صورت نمادین ساحل منطقه آزاد انزلی را پاکسازی نمودند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۹ مهر ۱۳۹۳

جان هر کسی را دوست دارید از خط وخطوط این زباله در بیائید .
جمع کردن زباله ها وضایعات را هم بگذارید برای ضایعات جمع کنها
شهر ما کارهای بالاتر از این کارها نیاز دارد.زمانی که از خیابانه ای اصلی می گذریم تنها چیزی که جلب توجه می نماید مکانهای هست که زباله ها را در آن جمع آوری می کنند .نمونه نزدیکی های بی ابی حوریه ویا روبروی بیمارستان کلویر .وووجالب همه مسئولین شهر ما دنبال ضایعات را در این شهر گرفته اند .ولی جالب طالاب انزلی داره خشک می شه کسی به فکر اش نیست ویا زمینهای اطراف تالاب داره مصادره می شه کسی به فکر اش نیست.
اگر واقعا دوست دارید فکری به حال زباله های این شهر بکنید .بهتر است این کار را مسئولین شهر ما بخصوص شهرداری انجام دهداین است.
در یک برنامه ماهواره ای در کشور شوروی افرادی با کامیون در بعضی از نقاط ویا منطق ایست می کردن وساکنین آن مناطق با تحویل دادن نان خشک ویا پلاستیک ویا فلزات ویا ضایعات دیگر در بستهای جداگانه به این اشخاص .. وازای اش .سیب زمینی وپیاز ویا وسائل های در حد احتیاج زندگی وروزمره با همدیگر مبدله می نمودند.
اگر بتواند شهرداری شهر مان هم اشخاصی را اینچنن با تمائل شخصی خود این اشخاص که افرادی زیادی حاظر هستند چنین کارهای انجام

پاسخ