82232938-710225271

مراسم پایانی هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
مدیر امورفرهنگی و هنری منطقه آزاد انزلی جمعه شب در حاشیه برگزاری این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این برنامه برای اولین بار در مناطق آزاد کشور و به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
مهدی کاظمیان افزود: براساس امضاء تفاهم نامه مشترک بین وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و سازمان مناطق آزاد، منطقه آزاد انزلی پیشنهاد برگزاری چنین مراسمی را به چند استان ارائه کرد.
وی یادآورشد: استان کردستان در این راستا مشتاقانه خواستار حضور در این منطقه و عرضه و نمایش آداب و سنن و فرهنگ مردم خود به عموم مردم شد.
کاظمیان خاطرنشان کرد: کاروان هنری فرهنگی این استان از بیستم تا ۲۶ شهریور و در فاصله اعیاد قربان تا غدیر با گروه های متعدد هنری و با حضور در نمایشگاه و عرضه صنایع دستی، معرفی جاذبه های گردشگری ، برگزاری نمایش های آیینی و تئاتر خیابانی ، آشپزی و غذاهای سنتی، موسیقی فولکلور و شاد برای مردم هنرنمایی کردند.
وی تصریح کرد: هنرمندان هموطن کرد با نمایش هنرهای خود توجه گردشگران بسیاری را در منطقه آزادانزلی به خود جلب کرده و هفته فرهنگی کردستان با استقبال خوب مردم برگزارشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، هفته فرهنگی کردستان با هدف احیای فرهنگ اصیل کشور، ارتباط مناسب بین اقوام، ایجاد تعادل وجود مشترک اقوام ایرانی و فراهم نمودن فضایی شاد و مفرح برای گردشگران تدارک دیده شده بود.
دراین مراسم با برپایی سیاه چادر و برپایی نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایشهای آیینی وسنتی ،موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر و اکران فیلم لحظات خوش و ماندگاری برای گردشگران فراهم شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *