malavan-damash

سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس با تحولات بسیار زیادی برای تیم فوتبال ملوان بندرانزلی آغاز شد و انزلیچیها برای اولین بار در تاریخ این باشگاه هدایت تیم خود را به دست یک غیر بومی سپردند و دراگان اسکوچیچ کروات مرد اول نیمکت ملوانان شد.

با آمدن اسکوچیچ هواداران فوتبال در انزلی واکنشهای متفاوتی از خود نشان دادند و عده ای با حضور سرمربی خارجی مخالفت کردند، اما بازیکنان ملوان در مصاحبه های خود این مربی را مردی با دانش و حرفه ای معرفی کردند و با توجه به رفتار اجتماعی دراگان اسکوچیچ و مصاحبه های معقولانه او  اکثریت هواداران ملوان با او همراه شدند و بعد از مدتها شاهد یک همدلی و هماهنگی در بین هواداران ملوان بودیم.

هفته اول لیگ سیزدهم در دمای ۳۸ درجه سانتیگراد شهر قم و با اخراج احمد آهی در دقیقه ۲۰ برای ملوانان آغاز شد و شاگردان اسکوچیچ در شرایطی مغلوب اولین دیدار خود بودند که نمی توان عملکرد آنها را معیار سنجش توانایی های آنها دانست و هفته اول سوغات هواداران ملوان از قم همان سوهان همیشگی بود و خبری از امتیاز نبود.

 اسکوچیچ خیلی زود به دربی گیلان رسید و در هفته دوم لیگ برتر در ورزشگاه تختی انزلی شاگردان این مربی مقابل داماش رشت به میدان خواهند رفت، این در حالی است که ملوانیها در نیم فصل دوم لیگ دوازدهم تنها موفق به شکست همین تیم داماش شده بودند و بعد از آن دیدار در هیچ دیدار رسمی پیروز میدان نبودند، شاید بازیکنان ملوان تصمیم دارند بعد از ۱۷۷ روز باز هم با غلبه بر داماش رشت پیروزیهای خود را از سر بگیرند.

نکته جالب توجه در این هفته مصاحبه محمد احمدزاده بود که ایشان شانس پیروزی ملوان را بیشتر از تیم رشتی دانست و در شرایطی که خبرنگار خبرگزاری فارس از او سوالات حاشیه ای پرسیده بود از جواب دادن خودداری کرده و گفت نمی خواهم در این شرایط حساس تمرکز تیم را به هم بزنم.

ملوان در فصل گذشته در مقابل داماش و در چمن سبز پیروز میدان بود و هواداران این تیم نیز روی سکوها برنده اخلاق و رفتار اجتماعی بودند، در مقابل هواداران تیم داماش ۱۶۰ عدد از صندلی های ورزشگاه انزلی را شکستند و متاسفانه هنوز هم هیچ مسئولی اقدام به ترمیم این صندلی ها نکرده است، بدون شک پیروزی ملوان در فصل گذشته با رعایت اخلاق ورزشی هوادارانش لذت دو چندان داشت و باید امیدوار باشیم هواداران فهیم ملوان با تشویق تیم خودشان درس ادب و معرفت به تماشاگر نماهایی دهند که استادیوم را محل تخلیه عقده های خود می دانند.

این بازی فردا (پنجشنبه ۱۰ مرداد) و از ساعت ۲۲:۰۰ در ورزشگاه تختی انزلی آغاز می شود و هواداران ملوان تصمیم دارند با پوشیدن لباسهای سفید سکوهای ورزشگاه را سفید پوش کنند.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۹ مرداد ۱۳۹۲

به امید موفقیت عشق اول و آخرم ملوان…

پاسخ

محمد رضایی

محمد رضایی

۹ مرداد ۱۳۹۲

ما با تشویقامون همراه ملوان خواهیم بود
ملوان توی قلب همهی انزلی چی ها بوده و خواهد بود
ایران ملوان

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۹ مرداد ۱۳۹۲

امروز سن سیروس سپید پوش خواهد شد…

پاسخ

۹ مرداد ۱۳۹۲

۳ تایی های گیلان

پاسخ