DSCN0425

 به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب،  هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی با موضوعات :

۱- گزارش هزینه و درآمد اسفند سال ۹۴ شهرداری توسط خزانه دار محترم

۲-بررسی و تفریغ بودجه شورای اسلامی شهر بندرانزلی

۳- بررسی و تصویب جزئیات بودجه سال ۹۵ شهرداری

۴- بررسی و تصویب اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۴ شهرداری

و بررسی پنج نامه رسیده از شهرداری با موضوعات تعیین تکلیف ساختمان واگذار شده به باشگاه ملوان، طراحی لوگو جدید شهرداری، مجوز اهدای سکه به بانوان شاغل در شهرداری، درخواست مجوز انجام کارشناسی زمین و درخواست مجوز فروش آهن آلات و عیره در محوطه کشتارگاه سابق؛ به شورای شهر آغاز گردید.

شعبان جعفری در نطق پیش از دستور شورا با اشاره به به نطق های پیش از دستور جلالوندی و آفتابی در آخرین جلسه سال گذشته گفت: ای کاش این دو عضو شورا که بعد از مدت ها نطق پیش از دستور انجام دادند به مشکلات عدیده شهر اشاره میکردند نه اینکه ما از پشت این تریبون هر چه دلمان خواست بگوییم، ای کاش در خصوص انتخابات به همه مسائل اشاره میکردید.

وی با اشاره به عدم اجرا مصوبات شورا تصریح کرد: در خصوص مجتمع اقامتی ساحل قو شهرداری چه اقداماتی را برای احقاق حقوق خودش انجام داده است ؟ چرا کسی به استفاده غیر قانونی اموال شهرداری اعتراض نمیکند ؟

جعفری با تذکر به ریاست شورا خاطرنشان کرد: بسیاری از اعضای شورا که در جلسات حضور ندارند نباید حق الجلسه دریافت کنند و به غیر از حق الجلسه ، اعضای شورا حق دریافت هیچ کالا یا هدیه ای را ندارند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف سخنگوی شورا اظهار داشت: نظارت بر عملکرد شهرداری ها را از وظایف مهم شوراها بوده و بنده به عدم نظارت مناسب انتقاد داشته ام.

عضو شورا شهر انزلیدر پایان خاطر نشان کرد: چرا شهرداری علی رغم افزایش درآمدی در سال ۹۳ بدهی بانک شهر و بانک پارسیان و بیمه تکمیلی پرسنل را پرداخت نکرده است؟ چرا نوسازی ناوگان عمومی در الویت کارهای شهرداری قرار نگرفته است ؟ چرا درختان پشت پمپ بنزین غازیان که برای اهالی آن منطقه مشکل ایجاد کرده را قطع نمی کنند ؟ ما وظیفه داریم از بیت المال حفاظت کنیم و پیگیری های ما نباید باعث ایجاد ناراجتی در دوستان گردد.

DSCN0438

پس از آن گروه طراحی محنا طرحهای پیشنهادی خود را برای تغییر لوگو شهرداری به اعضای شورا ارائه نمود.
امیر احمدی فرد به عنوان تنها مخالف لوگوی پیشنهادی شهرداری اظهار داشت: در طراحی لوگوها حداکثر از سه رنگ استفاده میشود اما در این لوگو از چهار رنگ استفاده شده و بهتر بود بجای رنگ نارنجی و قرمز از رنگ آبی و سفید استفاده میشد

وی  قرار گرفتن چندین نماد انزلی در لوگو شهرداری را ایراد دانست و افزود: در لوگوها نمیتوانیم همه هویت شهری را طراحی کنیم و بهتر است برای معرفی شهر انزلی بعنوان شهر لاله های تالابی یک میدانی به شکل این گل طراحی و تابلوی شهر لاله های تالابی را در ورودی های شهر نصب نماییم

عضو جوان شورا اظهار داشت: قرار گرفتن نمادها در سمت راست لوگو از دیگر ایرادات این طرح بوده است.

احمدی فرد از افزایش هزینه های جاری از ۱۲ میلیارد تومان به بیش از ۲۶ میلیارد تومان در این سه سال گذشته انتقاد کرد و افزود: متاسفانه سرانه درآمدی شهرداری بسیار پایین بوده و شهرداری به ازای هر نفر حدود ۳۳۰ هزار تومان خدمات می دهد در حالی که این مبلغ در شهر رشت یک میلیون دویست و پنجاه هزار تومان است و اگر ما بخواهیم به این سرانه برسیم بودجه ما باید به بیش از ۱۲۰ میلیارد برسد.

وی با بیان اینکه با جزئیات بودجه سال ۹۵ مخالف است خاطر نشان کرد: با توجه به واگذاری ایستگاههای سی ان جی به سازمان اتوبوسرانی چرا درآمدهای آن را از ردیفهای بودجه حذف نکرده و پرداخت حقوق نباید در ردیف های عمرانی قرار بگیرد.

DSCN0436

عضو شورای شهر به درآمد بالای شهرداری مشهد اشاره  و تصریح کرد : متاسفانه برای کسب درآمدهای پایدار و رسیدن به سرانه‌های بالای درآمدی برنامه ای نداریم و بیشتر درآمد شهرداری از ساخت و ساز و کمیسیون ماده صد و ارزش افزوده است.

 امیر احمدی فرد در پایان  خواستار حذف برخی از ردیف های غیر ضروری و اتمام پروژه های نیمه تمام و ارایه برنامه های زمانبندی شده از شهردار بندرانزلی شد و افزود: چرا جزییات واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی به شورا ارائه نشده و مبلغ این واگذاری در سال ۹۵ رشد چشم گیری نسبت به سال ۹۴ داشته است ؟

شهردار بندرانزلی نیز در این جلسه  ابتدا با تبریک هفته شورا ها روز کارگر و هفته معلم اظهار داشت: سال ۹۴ مشکلات مالی  زیادی داشتیم و شاید آنطور که باید و شاید نتوانستیم از کارگران مجموعه شهرداری که به حق هسته مهم و تاثیر گذاری در شهرداری هستند تقدیر به عمل آوریم امیدواریم سال ۹۵ برای ما سالی پر بارتر با مشکلات کمتری باشد تا بتوانیم زحمات این قشر تاثیر گذار را جبران نماییم.

پورشعبان در ادامه خاطر نشان کرد: اعتقاد ما بر این است که در صورت عملی شدن امور زیربنایی که از دو سال پیش آغاز گردیده است؛ بسیاری از دغدغه های ما در مجموعه مدیریت شهری رفع خواهد شد.

شهردار انزلی با بیان اینکه در امور مدیریتی برخورد شهرداری با متخلفان به گونه های مختلف است تصریح کرد: در یک سال اخیر چندین نفر از بدنه شهرداری اخراج و یا در پست های دیگر جا به جا شده اند.

DSCN0437

رضا پورشعبان اظهارداشت: تا چند ماه گذشته سازمان اتوبوسرانی در ساختمان کوچکی مستقر بود اما با پیگیری های مداوم و با کمترین هزینه این سازمان صاحب فضایی مناسب شده است.

وی افزود: ساختمان مدیریت و برنامه ریزی شهری به تازگی راه اندازی شده است و ساختمان سازمان آتش نشانی بندرانزلی در خیابان نواب با نیروهای امانی در حال ساخت می باشد که تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، همچنین ساختمان کشتارگاه سابق در حال احیا بوده که تا هفته دولت فاز اول آن به بهره برداری میرسد و تمام این اتفاقات مثبت و بزرگ در سالی که ما با بحران مالی رو به رو بوده ایم رخ داده است.

پورشعبان در پاسخ به سوال مه سیما نصیری مبنی بر اینکه آیا بهتر نیست شهرداری به جای مخارج  از این دست ابتدا به نیروهای انسانی خود توجه نماید و حق و حقوق آنان را پرداخت کند؛ گفت: در این مدتی که ما تا این حد درگیر بودیم هم حتی نمیتوانید یک کارگر را پیدا کنید که بگوید حقوق و اضافه کار خود را دریافت نکرده است شاید در برخی مواقع تاخیر هایی باشد اما در هر صورت حقوق مزایا را پرداخت کردیم. وی ادامه داد: هیچکس نپرسید که دو ماه است شرکت ظریف کاران رفته است و ما به چه ریسکی حقوق کارگران را پرداخت میکنیم هیچ شهرداری این موضوع را تحمل نمیکرد اما به خاطر حق کارگران این کار را با تمام مشکلاتش انجام دادیم.

در ادامه  باقر زاده خزانه دار شهرداری انزلی در خصوص تفریغ بودجه شورای شهر انزلی گفت: بودجه پیشنهادی شورا سه میلیارد و سیصد میلیون ریال بود که  تغییر و تحول در حقوق و مزایای شهردار منجر به تنظیم متمم بودجه شورا و رسیدن این مبلغ به چهار میلیارد و هفتصد میلیون ریال شد.

باقرزاده در ادامه خاطر نشان کرد: در فصل اول عملکرد پرسنلی، حدود سی و یک میلیون ریال عملکرد داشتیم، در بخش هزینه های اداری حدود شصت و پنج میلیارد ریال در بخش هزینه های سرمایه ای یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار ریال و در بخش هزینه های بیمه ای وتعهدی یک میلیارد و پانصد و چهل میلیون ریال هزینه انجام شده است که جمعا حدود چهار میلیارد و هشتصد میلیون هزینه عملکرد شورای شهر بندرانزلی می باشد.

DSCN0429 DSCN0432 DSCN0431

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد ( حامی محیط زیست )

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

آقای محترمی که صحبت از قطع درختان به بهانه ی مزاحمت برای مردم میکنی. این حرف‌ها بهانه هایی ست واهی. میشه تصور کرد که چه کسانی برای اون زمین‌ها نقشه هایی درسر دارن. اگر واقعا به فکر آرامش و راحتی مردم اون منطقه هستید اون زمین با اون درختهای زیبامیتونه به یه پارک و فضای سبز زیبا تبدیل بشه. بریدن و خشک کردن درختان این شهر تاکی تا کجا

پاسخ

امیر علی فداکار

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

کلا جمع متخصصان تکمیله… چه چپی و چه راصتی.
چه بدیعی فری و چه احمدی فری…
همه متخصص, واقعا این شورا نمایانگر افتخار این جامعه هست.
فقط کاش یکم این نخبگان در مورده میزان تحقق بودجه ساله قبل صحبت میکردند. البته نه به صورت دیمی, بلکه با انواع جداول ترازنامه…
چه انتظاراتی منه خوشخیال دارمااا, دقیقا چه کسی با چه مدرک تحصیلی این کارو کنه ؟!؟
اقای شعبان, بدیعی, سفیدروح, مرتضوی و سایره عزیزان متخصص و همه کاره.

پاسخ

امیر علی فداکار

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

البته راستی و نه راصتی,
با این شورای شهر از منه شهروند معمولی انتظاره املای درست داری,
منم که با این املا این افرادو برای تصمیم گیریه شهرم انتخاب میکنم.

پاسخ