به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، عصر امروز هشتادمین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی در محل شورا با حضور شهردار، معاون سیاسی فرماندار و اعضای شورای شهر برگزار شد که در ابتدای این جلسه با دستور ریاست شورای شهر دو تن از اعضا نطق پیش از دستور انجام دادند.

شعبان جعفری در نظق پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی اظهار کرد: تلاشهای خوبی در این دوره از شورا برای بهبود وضعیت شهر صورت گرفته است اما متاسفانه شرایط فعلی شهر، درخور شهروندان و مسافران ورودی به بندرانزلی نمی باشد.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه ورودی های شهر دچار بی نظمی هستند تصریح کرد: با اینکه در مجموعه شهرداری تلاش می شود تا شرایط تغییر کند با این حال نتیجه این تلاش ها به صورت ملموس در شهر دیده نمی شوند و با کوچکترین بارانی شهر دچار آبگرفتگی یا مسائلی از این قبیل می شود.

وی افزود: اینکه ریشه اصلی این مشکلات در عدم مدیریت صحیح شهرداری، نظارت نادرست اعضای شورا و یا کم کاری پرسنل مربوط به هر بخش است یا خیر مشخص نیست اما امیدواریم به زودی برنامه صحیحی برای رفع نواقص طرح شود.

جعفری با اشاره به برگزاری جشنواره گلدهی لاله های تالابی گفت: از نظر ما این جشنواره برای  افزایش روحیه مردم بسیار مناسب بوده است و یکی از دستاوردهای مهم آن حضور معصومه ابتکار در بندرانزلی پس از برگزاری جشنواره بود که امیدواریم در آینده برای تالاب انزلی اقدامات مثبتی صورت گیرد.

عضو شورای شهر بندرانزلی در ادامه خاطر نشان کرد: آمار نشان می دهد حضور توریست در شهرستان بندرانزلی کاهش داشته است و این ناشی از وجود مشکلات و کمبود امکانات تفریحی، رفاهی در شهر است؛ همچنین عدم ساماندهی افراد تابلو به دست در کنار خیابان های شهر و ایجاد مشکل برای مسافران نیز از دلایل کم شدن تعداد ورود و حضور گردشگران در انزلی می باشد.

وی ادامه داد: اگر با کارکنان شهرداری و شهرداران نواحی مختلف تماس میگیریم و تذکراتی را گوشزد میکنیم به جهت دخالت در امور این عزیزان نیست بلکه از روی دلسوزی و امید به بهبود وضعیت نقاط مختلف شهر می باشد.

شعبان جعفری از دیگر مشکلات شهر را عدم جمع آوری نخاله ها دانست و افزود: به طور مثال شب گذشته با بارش باران سطح زیادی از معابر دچار آبگرفتگی شدند، چه مدت زمان برای جمع آوری نخاله های موزاییک کاری پیاده رو های شهر احتیاج است؟ این نخاله ها باعث مسدود شدن خروجی های آب می شوند و مشکلات عدیده ای برای شهروندان به وجود می آورند.

جعفری با بیان اینکه از ظرفیت منطقه آزاد انزلی به درستی استفاده نشده است، تاکید کرد: ناوگان اتوبوس رانی بندرانزلی احتیاج به تجهیز و نوسازی دارد تا در فصل مدارس بتوانیم خدمات بهتری به شهروندان ارائه نماییم، همانطور که در جلسات شورا بارها این موضوع مطرح شده است باید رایزنی هایی در این مورد با مدیران منطقه آزاد انزلی صورت بگیرد.

وی در پایان خواستار رسیدگی به پارک  کودک واقع در زیر پل بندرانزلی شده و گفت: شرایط این پارک بسیار تاسف آور است و در فضای مجازی نیز تصاویر این پارک دست به دست می چرخد امیدواریم شهرداری امکانات لازم جهت رسیدگی و حرس گیاهان این پارک را تامین نماید.

در ادامه جلسه سعید آفتابی با بیان اینکه شرایط خاص بودجه ای باعث کندی کارها می شود اظهار داشت: روند طولانی پروژه ها و اصلاحاتی که در سطح شهر در حال شکل گیری است باعث بروز مشکلات می گردد که باید هرچه سریعتر به این امور رسیدگی شود و به سراغ دیگر پروژه ها رفت.

 عضو جوان شورای شهر یکی از پروژه های در دست احداث شهرداری را میدان بلوار امام رضا دانست و افزود:  عملیات ساخت این میدان ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد و نام پیشنهادی ما برای این میدان نیز، میدان شهدای مدافع حرم می باشد که در صورت تایید در شورای نام گذاری به ثبت خواهد رسید.

وی از دیگر پیگیری های انجام شده توسط شهرداری را اتصال میدان گمرک به خیابان سوسر روگا خواند و گفت: با آزادسازی این خیابان گره های ترافیکی این منطقه تا حد زیادی رفع خواهد شد و امیدواریم با همکاری مسئولین هرچه سریعتر این اتفاق رخ بدهد.

آفتابی ادامه داد: پروژه اصلاحات هندسی آزادسازی خیابان شهید باهنر در حال پیگیری است و موقتا تا زمان بازگشایی مسیر انحرافی اتصال خیابان باهنر باند شمالی کمربندی را در دستور کار  شهرداری خواهیم داشت.

وی افزود: از دیگر اصلاحات هندسی شهر خیابان مفتح شمالی و جنوبی است که تقاطع های این خیابان در حد امکان به سطح استاندار برسد و با احداث راستگردهایی در این خیابان ها تا حد زیادی از حجم ترافیک در این مسیر کاسته شود که انجام امور مربوط به این پروژه نیز به پیمانکار واگذار شده است و در آینده نزدیک این پروژه آغاز خواهد شد.

آفتابی در پایان گف: با توجه به شرایط آب و هوایی بندرانزلی مقرر شده است در محدوده شهرداری ناحیه یک (کشتارگاه سابق) به صورت آزمایشی آسفالت سرد را استفاده نمایند تا در صورت به نتیجه رسیدن این کار، روند بسیاری از پروژه های شهری تسریع یابد.

شهردار بندرانزلی نیز در ادامه جلسه اظهار کرد:در دوره سه ساله شورای چهارم نزدیک به ۲۰۰ میلیارد ریال پروژه های زیر ساختی داشته ایم  و در راستای اقتصاد  مقاومتی تلاش کردیم بسیاری از پروژه ها را در حد امکان با مبالغی بسیار کمتر از سطح معمول به انجام رساندیم.

رضا پورشعبان یکی از دلایل پیشرفت امور شهرداری را همدلی نماینده و اعضای شورای شهر با شهرداری دانست و افزود: در همین سه سالی که اوج مشکلات مالی ما بود، بیش از ۴۰۰۰ متر مربع ساختمان اداری برای کارکنان شهرداری و تسریع در امور ارباب رجوع در دست ساخت است.

وی با اعلام این خبر که در جلسه مدیران استانی، شهر بندرانزلی  در زمینه پرداختن به  GIS پایلوت استانی شد تصریح کرد: به دلیل پیشرفت مثبتی که بندرانزلی در زمینه IT و GIS داشته است اداره ثبت اسناد استان گیلان محل انجام امور GIS پرونده های خود را در بندرانزلی قرار داد.

شهردار انزلی با بیان اینکه قطعه درختان بومی در ورودی شرقی شهر برای اولین بار در انزلی اجرایی شد، تاکید کرد: وظیفه ما احیای سنت ها در هر زمینه ای است و درختان ازگیل، خوج و انار ترش در این منطقه کاشته شده است که به روش قطره ای آبیاری می شوند تا با ثمر رسیدن این درختان تصویر زیبایی در وردی شهر خلق شود.

حسن صفری، معاون سیاسی فرمانداری انزلی نیز در این جلسه اظهار کرد: جمعیت انزلی با توجه به آخرین سرشماری ۱۳۸ هزار نفر است و  اعتبارات استانی و کشوری نیز بر اساس جمعیت صورت میگیرد ولی انزلی به استان و کشور خدمات رسانی می کند. وی افزود: اگر شهری می خواهد اقتصادی پویا داشته باشد برنامه ریزی خوبی باید برای شهر صورت بپذیرد و پیشنهادات خوبی در این زمینه می توانم ارائه دهم. معاون سیاسی فرمانداری انزلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش غریق اظهار کرد: از شهرداری انزلی ۲۰۰ میلیون تومان امانی می خواهیم تا منجیان غریق را مورد تشویق قرار داده و از موفقیت های آنان تشکر کنیم. البته اواخر سال وزارت کشور حقوق منجیان را پر داخت میک ند و بنده فقط برای تشویق این زحمات و کسب آمار فوق العاده توسط آنان این درخواست را دارم. ادامه در : دیارمیرزا

در ادامه نامه فرمانداری به شهرداری مبنی بر دریافت مبلغی به صورت امانی برای پرداخت حقوق منجیان غریق قرائت شد که با توجه به مخالفت و توضیح برخی از اعضای شورا برای واگذاری مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سوی شهرداری به فرمانداری مقرر شد این موضوع در جلسه ای فوق العاده به رای گذاشته شود.

امیر احمدی فرد و شعبان جعفری در خصوص این درخواست اظهار داشتند : با توجه به کاهش درآمد و محکومیت های میلیاردی در ماههای گذشته ، شهرداری از پرداخت حقوق پرسنل خود عاجز مانده است و شایسته است اول حقوق و مزایای پرسنل خودش را پرداخت بکند و اگر متمم و افزایش بودجه ای داشت این مبلغ را با رعایت ضوابط قانونی به فرمانداری جهت پرداخت حقوق منجیان زحمت کش قرض بدهد .
احمدی فرد در ادامه گفت : متولی پرداخت حقوق ناجیان غریق فرمانداری می باشد و مردم امروز از شهرداری اسفالت معابر ، توسعه فضای سبز ، رفع آبگرفتگی معابر و پروژه های عمرانی را انتظار دارند و شهرداری در تمام بحران ها مانند برف به مدیریت شهری کمک کرده و در خصوص ناجیان زحمت کش که از جانشان برای نجات مردم مایه گذاشته اند امیدوارم بتواند با تامین اعتبار کمک کند.

در ادامه این جلسه اعضای شورای شهر ظبق صورت جلسه به بحث و گفتگو پرداختند، صورتجلسه امروز شورا به شرح ذیل می باشد:

_ ارائه گزارش هزینه و درآمد تیر و مرداد شهرداری
_ انتخاب حسابرس جهت انجام حسابرسی اسناد مالی سال ۹۵
_ تعیین نرخ کرایه حمل و نقل سرویس مدارس
_ مجوز فروش دو قطعه زمین در نوغان
_ مجوز تکمیل عملیات تبدیل و غنی سازی نقشه از عکسهای هوایی
_ مجوز تقدیر از دانش آموزان ممتاز شهرداری
_ مجوز مزایده محدود کارواش ترمینال مسافربری
_ مجوز ساماندهی وضعیت پارک حاشیه تحت مدیریت تاکسیرانی
_ درخواست واگذاری فضای سبز غازیان و انزلی به بخش خصوصی

تهیه و تنظیم خبر : مریم خسروپسند

dscn7454 dscn7455 dscn7457 dscn7460 dscn7461 dscn7480 dscn7477 dscn7469 dscn7464 dscn7462 dscn7481 dscn7483 dscn7484 dscn7485 dscn7487

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *