امام جمعه انزلی خواستار توجه بیشتر به حفظ شعائر ایام عزاداری ماه محرم و پرهیز از هرگونه انحراف در برگزاری مراسم عاشورا شد.

حجت‌الاسلام سید داود موسوی در مراسم عزاداری نشست عاشورایی منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه حماسه عاشورا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری است که نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را برانگیخته و از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی عبور کرده است، اظهار کرد: وظیفه ما شیعیان و پیروان امام حسین (ع) این است که علاوه بر اقامه عزای حسینی در باره دلایل و فلسفه وجودی قیام عاشورا اندیشه و تفکر کنیم.

وی مهم‌ترین اهداف قیام عاشورا را، امر به معروف و نهی از منکر و طلب اصلاح در امور امت پیامبر (ص) عنوان کرد که در سایه انحرافات ایجاد شده از سوی بنی‌امیه، از اسلام راستین بسیار دور شده بود.

امام جمعه انزلی، راز ماندگاری نکوداشت و عزاداری شهدای مظلوم کربلا پس از یک‌هزار و ۴۰۰ سال را در اهمیت پیام و حرکت عاشوراییان سال ۶۱ هجری قمری دانست.

وی خاطرنشان کرد: باید با بررسی بیشتر ابعاد مختلف این قیام و بیانات امام در روز عاشورا به دنبال فهم فلسفه این حماسه بزرگ نایل شد تا در عصر کنونی از آن بهره‌برداری کنیم.

موسوی خواستار توجه بیشتر به حفظ شعائر ایام عزاداری ماه محرم و پرهیز از هرگونه انحراف در برگزاری مراسم عاشورا شد.

تلاوت قرآن کریم، قرائت زیارت عاشورا، نوحه‌سرایی و سینه‌زنی در سوگ امام حسین (ع) و یاران با وفایش از جمله برنامه‌های مراسم بود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *