IMG19475422

حجت الاسلام سید علی میرابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، در شانزدهمین جلسه مشترک کمیته معاونین آموزشی و دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی، با تأکید بر رفع دغدغه‌های دانشجویان، اظهار کرد: دانشجویان در طول دوره تحصیل خود، دغدغه‌ هایی دارند که باید با برنامه‌ریزی مناسب برای به حداقل رساندن این مشکلات توسط معاونین دانشجویی و آموزشی اقدام شود.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با اشاره به نظارت بیشتر معاونین دانشجویی بر خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها، تصریح کرد: معاونین دانشجویی باید با بازدید مداوم از خوابگاه‌های دانشجویی و بررسی مشکلات این اماکن و نظارت بر نحوه تهیه غذا، رعایت بهداشت در این اماکن و همچنین در سلف سرویس واحدها و مراکز آموزشی، جوابگوی مطالبات و رفع قسمتی از دغدغه‌های دانشجویان باشند.

حجت الاسلام میرابراهیمی، اذعان کرد: بررسی و ارائه راهکارهای نظم، انضباط و ساماندهی خدمات آموزشی واحدها و مراکز آموزشی و بالابردن کیفیت آموزشی در اولویت کاری شما قرار گیرد و برنامه‌ریزی آموزشی مناسب مورد نظر قرار گیرد.

وی، توجه به کیفیت آموزشی را مورد توجه معاونین آموزشی قرار داد و افزود: ما باید با افزایش کیفیت آموزشی در واحدهای دانشگاهی استان گیلان، از اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی دفاع کنیم.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت‌های منابع انسانی، صرفه‌جویی زمان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در واحدهای دانشگاهی استان، اقدام به ارائه دوره تابستانی در مقاطع مختلف کرده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان، سفیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و احترام متقابل در واحدهای دانشگاهی مورد توجه قرار دارد، خاطرنشان کرد: ما نباید در دانشگاه‌ها به حریم خصوصی افراد ورود کنیم ولی این مسئله بدین معنا نیست که به مسائل اخلاقی و رفتاری افراد توجه نشود و دانشگاه نباید نسبت به این مسائل بی‌تفاوت باشد.

میرابراهیمی گفت: باید نسبت به فعال‌سازی مراکز مشاوره دانشجویی و استفاده از متخصصان و کارشناسان مشاوره، با اقدام به موقع پاسخگوی نیازهای فرهنگی دانشجویان باشیم.

در ابتدای جلسه، محمدتقی یونسی رستمی، معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به تعداد احکام صادره کمیته انضباطی دانشجویی، بیان کرد: با توجه به احکام صادره تخلفات انجام شده توسط دانشجویان در امتحانات پایان ترم، لازم است تا با برگزاری جلسات آسیب‌شناسی و توجیهی با مسئولین امتحانات واحدهای دانشگاهی و مراقبین و بسترسازی مناسب، از انجام این تخلفات جلوگیری شود.

علیرضا اقدامی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، تعداد دانشجویان این واحد دانشگاهی را حدود ۴ هزار نفر اعلام کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی دارای ۴۴ رشته تحصیلی بوده که دانشجویان در ۹ رشته کاردانی، ۱۲ رشته کارشناسی، ۱۴ رشته کارشناسی ناپیوسته، ۸ رشته کارشناسی ارشد و یک رشته دکتری مکانیک به تحصیل مشغول هستند.

در پایان هر یک از معاونین دانشجویی و آموزشی حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

منبع : شبستان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *