entekhabat-malavan

وقتی در شهر ساحلی انزلی به انتخابات نزدیک شوی، همه کاندید ها چشم روی هر کاستی و کمبودی در شهر انزلی خواهند بست اما از ملوان انزلی چشم پوشی نخواهند کرد.

حال با نزدیکی به انتخابات شورای شهر انزلی کم کم کاندیداهای جدید شورای شهر مشخص شده و متاسفانه اولین فکری که به سر هر کس برای جلب نظر و حمایت مردم این شهر خواهد رسید، دستاویزی است به نام ملوان.

معتقدیم زشت ترین و زننده ترین کاری که یک کاندید میتواند از خود بروز دهد سوء استفاده ابزاری از نام باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان است، تیمی که در تار و پود زندگی شهروندان انزلی ریشه دوانده و عضوی جدا نشدنی از زندگی بسیاری از آنهاست.

مردمی که سالهاست همه خواسته هایشان به موفقیت همین تنها دلخوشی شان محدود شده و نه تنها از همان هم همواره محرومند، بلکه هرگز متوجه هم نمیشوند عبارت “شهرک همسایه” تنها از سر عقده نگاری یک نویسنده خام از سر طرفداری دیگر تیم استان نبود که در سایت گل منتشر گردید، بلکه کنایه ایست از طرحی که در سطح استانی در حال پیاده سازی است و متاسفانه از سوی برخی مسئولین شهر انزلی هم حمایت و پشتیبانی میشود؟ همان هایی که از سیارات دیگر نیامده اند و با رای مردم این شهر به مسند مسئولیت تکیه زده اند.

آری اینجا انزلیست، شهری ثروتمند که اگر ارگانهای دولتی موجود در آن همان یک درصد بودجه ای را که میتوانند صرف ورزش کنند خرج ورزش این شهرستان کنند لطف آن شامل حال ورزش قهرمانی کشور هم خواهد شد و این شهر میتواند صاحب ثروتمند ترین باشگاههای ورزشی در ایران باشد.

متاسفانه تلخی این مبحث همینجاست که با این همه عشق و علاقه اهالی شهر انزلی به این تیم فوتبال، آنهم در شهری که یکی از قطبهای اقتصادی گیلان و ایران محسوب میشود، چرا این تیم فوتبال کماکان در گرداب مشکلات خود دست و پا میزند و عزیزانی که موقع حضور مالکین جدید برای گرفتن عکس یادگاری پیش قدم شده بودند، امروز و در مشکلات بی شمار ملوان کجا هستند ؟

خوب پاسخش بسیار ساده است، ملوان سالهاست به نردبان سیاسیون انزلی تبدیل شده است و شانه های هواداران ملوان پله های رسیدن به مسند و پست دولتی است و اگر روزی ملوان بی نیاز سیاسیون این شهر باشد دیگر این عزیزان با چه شعاری پا به عرصه رقابت بگذارند ؟

واقعیت این است برای خیلی ها در این شهر تفاوتی ندارد چرا درب شورای شهر انزلی به روی مردم بسته است و برگزاری جلسات علنی با هزار خواهش جهت هماهنگی به چندین هفته زمان نیاز دارد.

واقعیت این است که فقط یاد گرفته ایم گله گذاری کنیم که چرا رشد سایر شهرهای استان گیلان از شهر انزلی بیشتر است و ما پسرفت هم میکنیم ؟

واقعیت این است که تنها یاد گرفته ایم از وضع خود گلایه مند باشیم که چرا جوانانمان از بندری با پتانسیل انزلی رهسپار شهرهای جنوبی کشور و سایر شهرها و حتی کشورهای جهان میشوند؟

خیلی از اهالی شهر ما از اهمیت و وظایف خطیر شورای شهر انزلی بی خبرند و برخی دیگر غافلند که با خالی کردن عرصه انتخابات به هر دلیل عرصه را برای ورود افراد ناکار آمد باز گذاشته و خود از عوامل عدم توسعه درخور شهر انزلی هستند.

باید باور کنیم شهر انزلی روی مسیر توسعه قرار نخواهد گرفت، مگر نگاه مردم شهر نسبت به وضعیت شهر تغییر و برای موضوعات پیرامون شهرشان اهمیت قائل شوند و در سرنوشت شهرشان مشارکت فعال و آگاهانه داشته باشند. پس امیدواریم در انتخابات جدید هر کس که پرچم ملوان برافراشت، لیدرها را دور و بر خود جمع کرد و احساسات مردم را بواسطه عشق و علاقه به ملوان تحت تاثیر قرار داد پاسخ منفی تان را علنا به او اعلام کنید. تا بیش از این به شعور اهالی انزلی توهین نشود.

روزی که اولین و بزرگترین خواسته مردمان انزلی با ملوان شروع و به ملوان ختم نشود روزنه ای از امید به آینده روشن انزلی هم پدیدار خواهد شد. روزی که شعار کاندیدهای انتخاباتی به جای شعار های استادیومی به طرح هایی برای رسیدن به افق سپید بندر ختم شود روزیست که مطمئن باشید ملوان هم از آن بی بهره نخواهد ماند.

شهر انزلی نیازمند یک پوست اندازی است، نیازمند ورود جوانان تحصیلکرده و صاحب نظران اهل عمل، این اتفاق صورت نخواهد پذیرفت مگر با تغییر نگاه مردم انزلی نسبت به شهرشان و واگذا نکردن آینده جوانانشان به دست تقدیر که اصلاح فرد، اصلاح جامعه است… 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۴ فروردین ۱۳۹۲

البته البته اصلاح فرد، اصلاح جامعه است… :nerd:
یادمه یه اقایی میگفت نمیدونم چقدر درسته گناهش به گردن خودش
یه بنده خدایی میره پیش یکی از مسوولین که نامش محفوظ میگه من مشکل دارم به من کمک کنین من به شما رای دادم که طرف هم نه گذاشته نه برداشته :disdain: گفته که همینطوری که رای ندادی پول گرفتی که به من رای بدی :hypnotized: :sweat: :eek:
کلار اینجا راههای مختلفی برای همراه کردن مردم است البته نه همه مردم:
پول و ملوان در راس همه طعمه ها قرار دارن
مردم باید هوشیار باشن

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶:

اگر این اتفاق راست باشه هم جواب شایسته ای از طرف مسئول محترم! دریافت کرده، برخی انسانها کلا بیشتر از ۵ تا ۱۰ هزار تومان ارزش ندارند. انشاا… در حال هماهنگی های لازم هستیم تا در انتخابات پیش رو هر کاندیدی که دست به دامان تخلف شود رسوا گردانیم…

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶:

شما از کجا میدونی شاید بیچاره پول نگرفته بود !

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۷:

متاسفانه وقتی ناهنجاری در جامعه ای تبدیل به عرف بشه تر و خشک با هم خواهند سوخت.

۲۴ فروردین ۱۳۹۲

روزی که اولین و بزرگترین خواسته مردمان انزلی با ملوان شروع و به ملوان ختم نشود روزنه ای از امید به آینده روشن انزلی هم پدیدار خواهد شد.

سلام و دست مریزاد

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۴ فروردین ۱۳۹۲

به امید روزی که هر کاندیدی دهان به نام ملوان گشود انگشت اشاره ما به نشانه ساکت شدن بالا برود …. :quiet: :quiet: :quiet: :no: :no: :no:

پاسخ