در حالی که قریب به اتفاق مسئولان استان گیلان بر لزوم ریشه کنی پدیده نامبارک بیکاری اذعان داشته و معتقد به این هستند که می بایست با تمام توان در پی اشتغال آفرینی قدم برداشت، انتصابات فامیلی به خصوص در دولتی که همواره یکی از شعارها و آرمان هایش مبارزه با بیکاری بوده و هست، نقدهایی را بر عملکرد دولتمردان در گیلان وارد می آورد.

پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، موجی از امید در دل مردمی روشن شد که امیدوار به شعارهای دولت یازدهم چشم به سوی آینده داشتند. بدون شک حل مشکل بیکاری یکی از مهمترین خواسته ها و البته برجسته ترین شعار دولت تدبیر و امید بود.

در استان گیلان با تلاش مسئولین دولتی رشد آمار بیکاری تا حدود زیادی مهار شد به نحوی که استاندار گیلان چندی پیش در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گفت: نرخ بیکاری استان به میزان ۳.۳ درصد طی یک سال گذشته کاهش یافته و در فصل پاییز رتبه بیکاری استان در کشور از دوم به هشتم کاهش یافته است.

بی تردید برطرف نمودن معضل بیکاری می تواند یکی از موثرترین راهکارهای کاهش تورم در راستای ایفای سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد. راهکاری که اگر از حق و انصاف نگذریم، با گذشت بیش از یک سوم عمر دولت یازدهم، حداقل در گیلان به خوبی به مرحله اجرا درآمده است. اما آن چه که تا حدود زیادی می تواند حلاوت و شیرینی این پیروزی را در کام مردم تلخ کند، ظهور و گسترش پدیده ای به نام «انتصابات فامیلی» در استان است. پدیده ای که به دلیل کثرت این نوع انتصابات و رابطه خواهرزادگی فرد منصوب شده با یکی از سیاسیون از آن به عنوان «جنبش خواهرزاده ها» نیز نام برده می شود.

متاسفانه باید بپذیریم که این انتصابات فامیلی تا حدود زیادی در عمر مدیریتی دولت یازدهم در گیلان شیوع پیدا کرده است و اگر در دولت قبلی هم بوده حداقل تا این حد در فضای رسانه ها به آن پرداخته نشده است.

جستجویی گذرا در فضای مجازی از طریق کلیدواژه «انتصابات فامیلی» نتایج عجیبی را به رخ بیننده می کشاند. از انتصابات فامیلی در وزارت جهاد و کشاورزی و سازمان بهزیستی گرفته تا چاقی انتصابات فامیلی در گیلان!

البته الصاق اصطلاح «انتصابات فامیلی» به این نوع از انتصابات، دلیلی بر دخالت مستقیم یا غیرمستقیم فرد یا افراد وابسته و خویشاوند با فرد منصوب، نیست بلکه در این سلسله گزارشات که قسمت اول را از نظر می گذرانید، تنها قصد داریم نگاهی اجمالی به مهمترین انتصاباتی در استان داشته باشیم که در آن رابطه خویشاوندی بین فرد منصوب شده با یکی از سیاسیون وجود دارد.

۲۱ مهرماه ۱۳۹۲ بود که خبر انتصاب محمدعلی نجفی به عنوان استاندار گیلان در فضای مجازی منتشر شد. نجفی که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ــ صنعتی کیش و سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی را در کارنامه کاری خود دارد، مشاور ترکان در مناطق آزاد کشور نیز بوده است. هنوز یک ماهی از انتصاب نجفی به عنوان استاندار گیلان نگذشته بود که خواهرزاده وی، رضا مسرور با حکم اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب شد.

na1ux8tt8mid8b1u5rwx

رضا مسرور متولد ۱۳۴۶ دارای مدرک MBA از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای فوق لیسانس مدیریت با گرایش سیستم‌‏هاست. رضا مسرور مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی، یکی از مدیران با سابقه مناطق آزاد کشور است که تا پیش از این، سمت‏هایی همچون ریاست هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، مشاور مدیرعامل در امور اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش، عضو هیأت مدیره شرکت خدمات گردشگری کیش، عضو هیأت مدیره شرکت آب و برق کیش، عضو هیأت مدیره مرکز توسعه تجارت کیش، ریاست کارگروه رفع موانع صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و سرپرست معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو را در کارنامه فعالیت‏‌های خود بر عهده داشته است.

شاید از این انتصاب بتوان به عنوان نخستین «انتصاب فامیلی» در استان پس از روی کار آمدن دولت یازدهم نام برد.

منبع: خزر آنلاین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۲۶ بهمن ۱۳۹۳

اجحاف اول انتخاب دیقه نودی دکتر نجفی به جای عبدلغفار شجاع بود و اجحاف دوم در حق مردم انزلی روی کار اومدن آقای مسرور بود.کسی که تمام تلاشش دور کردن منطقه ازاد از شهر و مردم انزلیه.تلاشی که مسئولای مرکز استان نشین رو هم شگفت زده کرده که بابا دست ما رو هم از پشت بستیا

پاسخ

ایرج آبای

۲۶ بهمن ۱۳۹۳

اگر انتصابات فامیلی منجر به به سر کار اومدن افراد با سواد و با تجربه بشه هیچ اشکالی نداره چه بسا به دلیل اشنایی و همراهی تفکرات بهتر هم هست… فراموش نکنید مدیریت سابق منطقه ازاد که فامیل کسی نبود و بر سر منطقه چه اورد… با اون قسمت هم که گفتید (متاسفانه باید بپذیریم که این انتصابات فامیلی تا حدود زیادی در عمر مدیریتی دولت یازدهم در گیلان شیوع پیدا کرده است و اگر در دولت قبلی هم بوده حداقل تا این حد در فضای رسانه ها به آن پرداخته نشده است.) صد درصد مخالفم نه تنها بوده بلکه بیشتر هم بوده ولی این که رسانه ها نپرداختن اون بحثی جداگانه است… باید دید اون رسانه ها الان از تخریب این افراد چه سودی می برن…

پاسخ

احسان

۲۶ بهمن ۱۳۹۳

عملکرد افراد بدور از هرگونه فامیل بودن یا نبودن ملاک عمل است .در حالیکه پروژ های کشور عملا کندشده است در یکسال اخیر در منطقه ازادبدون هیجگونه جانبداری پیشرفت مشهود است. هر کسی استاندار میشد مسرور مدیر عامل انزلی و یا یکی از منطق ازاد جنوب کشور بود.مدیر مسول سایت خزر…. از دوستان نزدیک مدیر عامل سابق مازندرانی منطقه است و….

پاسخ

saeid

۲۶ بهمن ۱۳۹۳

انتصابات فامیلی اشکالی نداره .بالاخره تا بوده همین بوده. ولی کسی انتصاب بشه که به فکر منطقه باشه نه به فکر کارنامه مدیریتی خودش.آقای مسرور فقط به فکر اینه که روز به روز آمار خروج کالا از گمرک منطقه آزاد بالا بره ، اونم به هر قیمتی .حتی از طریق *** .اگه از همه جای کشور گردشگر وارد منطقه بشه وکالا خریداری بشه،برای اقتصاد انزلی مفیدتره یا اینکه کارت ملی اقشار ضعیف رو با ۱۰۰۰۰تومن بخرند و کالا رو به صورت *** از گمرک رد کنن و فقط چند نفر تاجر به پولهای کلان برسند بهتره؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ

جلال مرادی

۲۶ بهمن ۱۳۹۳

برخی آقایون همه کار کردند که شجاع بر مسند استانداری ننشیند
بله شجاع استاندار نشد ولی در عوض منطقه آزاد انزلی مه به شرق گیلان تقدیم شد. هم از نظر نیروی کار و هم از نظر توسعه جغرافیایی

تاریخ شما را قضاوت خواهد کرد. خیلی ها باید مانند رحیمی به اوین بروند…..

پاسخ