82242842-710424481

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان انزلی نوید از سرگیری عملیات اجرایی شبکه فاضلاب انزلی با تصویب پرداخت مطالبات پیمانکاران از محل اوراق خزانه توسط دولت تدبیر و امید را داد.
مسعود امیری روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: متاسفانه از یک ماه پیش پروژه ها به دلیل مشکل فقدان نقدینگی ناشی از کمبود اعتبارات تعطیل شده است.
وی در مورد روند اجرای این پروژه حساس و مهم افزود: بخش انزلی بعنوان اولویت اجرایی انتخاب و در نیمه دوم سال ۹۴ ، نسبت به انعقاد سه قرارداد به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه های جمع آوری فاضلاب شهرک بهار ، محلات نیمه شعبان و کوی الله اکبر و کلویر ۲ اقدام و پس از تجهیز کارگاه نسبت به شروع عملیات اجرایی اقدام شد .
به گفته امیری ، در مناطق ذکر شده حدود سه هزار و ۷۸۰ متر در لوله گذاری با قطرهای مختلف انجام شد .
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تداوم پروژه بتوانیم مناطق زیادی از بخش انزلی و درمحدوده اجرایی را وارد مدار بهره برداری کرده و پس از جمع آوری فاضلاب، به تصفیه خانه فاضلاب موجود منتقل کنیم.
وی در مورد وضعیت دفع فاضلاب مسکن مهر دو هزار واحدی انزلی افزود: در حال حاضر فاضلاب جمع آوری شده مسکن مهر از طریق یک واحد ایستگاه پمپاژ فرعی وارد تصفیه خانه می شود .
وی تصریح کرد : برای احداث ایستگاه پمپاژ اصلی در میدان پرستار، نیازمند مساعدت سازمان اموال و املاک کشور برای واگذاری و فروش یک قطعه زمین در جوار این میدان هستیم .
وی در خصوص وضعیت نامناسب ورود فاضلاب به دریا در پارک پاسداران گفت : ایستگاه پمپاژی در دست طراحی داریم که فاضلاب در روزهای عادی وارد دریا نشود .
به گفته امیری ، در روزهای بارانی فاضلاب ورودی به دلیل حجم بالای آب قابل توجه نیست.
مدیر امور آبفای انزلی همچنین در مورد ورود فاضلاب در مجاورت طرح دریای ساحل قو و راهکار جلوگیری از این امر گفت : برای این نقطه نیز ایستگاه پمپاژی را در نظر داریم که امیدواریم عملیاتی شود.
وی در خصوص رفع معضل ورود فاضلاب در بوستان تاریخی بلوار به دریا گفت : برای رفع این مشکل راهی جز تکمیل شبکه فاضلاب شهر وجود ندارد.
امیری خاطرنشان کرد : تسریع در تکمیل طرح فاضلاب انزلی نیازمند نگاه ویژه برای تامین و تخصیص اعتبارات است .
احداث شبکه فاضلاب از سال ۷۲ شروع شد و در دهه ۸۰ با اخذ ۴۰۰ میلیارد ریال وام از بانک جهانی روند رو به رشدی به خود گرفت اما بعد از تحریم ها، پرداخت وام قطع شد.
شبکه بهداشتی فاضلاب شهر انزلی قرار بود با کمک بانک جهانی در یک پروسه پنج ساله تکمیل شود که در سال سوم با اعمال تحریم، مواجه و بسیار کند شد. قرار بود ۸۰ درصد اعتبار توسط بانک جهانی و ۲۰ درصد توسط ایران پرداخت شود .
تکمیل شبکه بهداشتی فاضلاب انزلی در مجاورت دریای خزر و تالاب بین المللی انزلی نیازمند نگاه ویژه دولت است .
مردم انزلی امیدوارند با توجه به اهمیت تکمیل شبکه فاضلاب شهرستان برای سلامت تالاب انزلی و دریای خزر، شاهد اختصاص بودجه مناسب از سوی دولت و بانک جهانی برای تسریع در تکمیل این پروژه باشند.
.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *