map

در ادامه پرونده ویژه رسانه ای بحث جدایی آستارا از گیلان با دو نماینده عضو در مجمع نمایندگان گیلان به گفتگو پرداختیم.

 

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در خصوص الحاق آستارا به اردبیل گفت: بحثی که وجود دارد یک مقدار رسانه ها دامن می زنند و مسئولان بی مسئولیت حرف هایی می زنند که باعث می شود در فضای شهرها تشنج ایجاد شود.

 

وی افزود: خلخال یکی از مناطقی است که ۹۰ درصد مردم آن مراوده شان با گیلان است و به جای اینکه مسئولان اردبیل به فکر الحاق آستارا به اردبیل باشند فکری به حال خلخال کنند.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردمان آستارا و تالش علاقه خاصی به استان خود دارند و از این استان جدا نمی شوند.

 

همچنین ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت اظهار کرد: از لحاظ فرهنگی، جغرافیایی و عوامل تاریخی گویای این است که از لحاظ تقسیمات کشوری آستارا جز حوزه استان گیلان بود، هست و خواهد بود.

 

وی افزود: در این زمینه خواهش داریم که مسئولان، نماینده و سایت‌های اردبیل دقت کافی داشته باشند که وقتی این گونه افکار را نشر می دهند با احساسات مطالب را مطرح نکنند.

 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شواری اسلامی گفت: در این زمینه باید عقلانیت به کار برده شود و این حوزه، حوزه مهم و حساسی است و مسئول دارد.

 

عاشوری با بیان اینکه مسئول این امر وزارت کشور است، تصریح کرد: تقسیمات کشوری در دولت روحانی فعلا به طور کل تعطیل بوده و هنوز سیاستی در این راستا از لحاظ حقوقی و قانونی مطرح نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر چنانچه این موضوع مطرح گردد به عنوان نماینده استان گیلان در این زمینه ادعا دارد و ادعایش این است که آستارا به هیچ وجه از استان گیلان جدا نخواهد شد.
منبع: بهجت نیوز

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۲ دی ۱۳۹۳

هه هه
انقدر شما به رت و لاهیجان چسبیدین که نه تنها استارا بلکه تالش و از اون ور رودسر و املش هم میخان از گیلان جدا شن.اون وقت دایی میمونه و حوضش.انزلی رو هم بخاین انگول کنین ما هم به تالش و استارا ملحق میشیم.بیخیال زبان و فرهنگ گیلکی .ترک ها و تالشا مرامشون از به اصطلاح همزبابنای مرکز نشین ما بیشتره

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۲۵:

مجید عزیز احساساتی و عصبانی نشوید برادرم.از شما انتظار چنین نتیجه گیری نداشتم. البته در میان همه اقوام ایرانی با مرام و با عرض پوزش بی معرفت وجود دارد .اما مگر ما خدای ناکرده دست نیاز به سمت این و آن دراز کرده ایم که مرام معرفتشان را با هم مقایسه کنیم.بگوییم رشتی ها بی معرفتند پس به طرف کسان دیگر برویم.ما اهل انزلی و گیلانی هستیم .شهری که پناهگاه هزاران مهاجر و کارگر از استانهای دیگر است.نقصانها و مشکلات موجود چندان نتیجه فقدان مرام و معرفت مردم شهرها نیست.این تبعیضها و بیعدالتیها که معتقدیم در استان ما و استانهای دیگر وجود دارد نتیجه نادیده گرفتن قانون و عدم شفافیت عملکرد مسئولان است.عدم شفافیت و صراحت با مردم موجب سو تفاهم میشود و سو تعبیر ایجاد میکند و گاهی آزردگیهای ساده و پیش پا افتاده را تبدیل به بغض و کینه و عصیان میکند.علتش ایجاد خفقان و نشنیدن صدای منتقدان و دلسوزان این سامان است .علتش این است که وقتی کاربران سایتها حرف حقی را می زنند بلافاصله مدیریت ها باید توضیح بدهند و توبیخ شوند.علتش این است که من و شما نمی توانیم راحت نظر و انتقاد خود را بگوش مسئولان مورد نظر ما برسانیم.امیدوارم در سال جدید خداوند متعال به سعه صدر و صداقت ما و مسئولان عزیز ما بیفزاید تا دست در دست هم به پیشرفت و توسعه شهر و استانمان بکوشیم.به تعبیر مقام معظم رهبری مردم و دولت به همدلی و همزبانی برسند که تنها راه چاره است.

MAJID پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴:

حاجی این کامنت برا ۳ ماه پیشه.زمانی که اوج چرندگویی های اقای نماینده لاجون و سایت وارش اسپرت علیه منطقه ازاد و تغییر نامش بود.اون زمان میطلبید .الان ولی لال شدن و ماهم نرمتر میشیم.حالا شمای همیشه انلاین بعد ۳ ماه کامنتو دیدی باز هم باعث افتخار ماست.ضمنا من هم به انزلیچی بودن و هم گیلک و گیلانی بودن خودم میبالم

قصاب سر کوچه

۲ دی ۱۳۹۳

آقایان محترم اردبیلی !!!
با سلام
آن قدر مملکت مشکلات کلان دارد و آن قدر ۱+۵ با ایران مشکل درست کرده اند که این بحثهای الکی و من درآوردی و نخ نما شده الحاق آستارا به اردبیل اصلا” حتی در جلسات دولت یا مجلس حتی قرائت هم نمی شود
..
اگر قرار بود استارا به اردبیل داده بشه در این ۲۳ سال گذشته داده می شد
..
پس لطفا” بفرمایید به بدبختی های بی شمار خودتون برسید و الکی آب رو گل آلود نکنید و به فکر خرج زن و بچه هاتون باشید
پفک و چیپس شده ۱۵۰۰ تومان
کجای کارید
..
استان کیلویی چنده ؟
الحاق آستارا به اردبیل سیخی چند زاره ؟؟
..
گیلان هم هیچ تکانی نخواهد خورد
..
الکی به اسم مردم انزلی نظر ندهید آقایان اردبیلی
دست شما بدجوری رو شده
..
شما به فکر پارس آباد خود باشید که دنبال استان شدنه
به فکر خلخال خود باشید که دوست داره جزء گیلان باشه
..
خواب هم الکی نبینید
شعر هم الکی نسرایید

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۴ ۱۷:۲۸:

:yes: :yes: :yes:

guilak

گیلک

۲ دی ۱۳۹۳

با سلام.از مدیریت محترم تقاضا دارم که پستهای مربوط به اظهار فضل نماینده آستارا را که مردم را به جان هم انداخته است تایید نفرمایند.با تشکر.

پاسخ

قدیمی رشتی

۲ دی ۱۳۹۳

جناب آقای گیلک
با سلام به شما و همه دوستان گیلانی به ویژه مجید جان گل و گلاب
..
این آقای نماینده آستارا چند ماه پیش حرفهایی زده بودند
احتمالا” یک مقدار هیجان زده بوند
.
حالا حرف این آقای نماینده آستارا به کلی عوض شده
در چند اظهار نظر به گیلانی بودن خود افتخار کرده
بخصوص در سفر استاندار به آستارا در تابستان ۹۳
بخصوص از استاندار محترم گیلان به دلیل اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی آستارا تشکر ویژه نموده اند
..
گیلان که جزء استانهای کوچک مملکت است که نباید اینهمه اختلاف داشته باشد
.
زنده باد همه اقوام گیلانی
همه اقوام گیلانی با معرفت و بزرگوار هستند
.
اگر استان بدی داشتیم که این همه مهاجر به اینجا نمی آمد !!
.
دوستتان داریم بچه ها
از انزلی تا رشت و آستارا و لاهیجان و رودبار و ….
..
..
آقای مجید گرامی
از شما هم بدلیل احساسات گیلان دوستانه تشکر ویژه می نماییم

پاسخ