139208260145489541554694[1]

 

 

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: برجام و پسا برجام هیچ تأثیری در بحث سرمایه‌گذاری گیلان نداشته است.
حسن خسته بند در گفت‌وگوی زنده با شبکه باران اظهار داشت: اصلاحیه‌ بودجه که سازمان برنامه‌ریزی و یا دولت در مباحث اقتصادی و سرمایه‌گذاری و عمرانی به مجلس ارائه می‌دهد دارای جزئیاتی است که باید در کمیسیون‌های مختلف به‌ویژه کمیسیون تلفیق محکم‌کاری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش مهم این اصلاحیه پرداخت بدهی‌های دولت به پیمانکاران است گفت: این بدهی به مقدار ۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب اوراق به پیمانکاران و ۵ هزار میلیارد نیز باید به بخش سلامت اختصاص یابد.

خسته بند با اشاره به بررسی گزارش ارائه شده وزارتخانه‌ راه و شهرسازی در کمیسیون تخصصی عمران گفت: آخرین وضعیت و جایگاه بین المللی حمل و نقل کشور، تبیین کمبود ظرفیت‌ها، هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی حوزه‌های زیربنایی حمل و نقل کشور و تبیین هدف‌گذاری و راه‌کارهایی که وزارت شهرسازی برای تحقق اهداف خود در پیش دارند از جمله آن‌ها بود.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره بحث‌های مربوط به گیلان مانند راه آهن قزوین به رشت و آزادراه و کنارگذر بندرانزلی و پروژه‌های ملی بحث شد اظهار کرد: پیمانکاران دارای ظرفیت‌های کافی هستند ولی اعتبارات باید به کمک گرفته شود.

نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به اینکه پیشروی آب در سال‌های گذشته بسیاری از افراد را که در حاشیه دریا دارای زمین و یا مسکن در حال ساخت بودند دچار مشکل کرده است گفت: در حال حاضر زمین‌هایی در انزلی و غازیان وجود دارد که صاحبان زمین با انجام مراحل اولیه برای ساخت و حتی دارا بودن سند مالکیت اجازه ساخت و ساز ندارند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مطرح کردن اینکه مجوز ساخت و ساز بدون رعایت حریم ۶۰ متر چه به کسانی که سند مالکیت ندارند و چه کسانی که دارای سند مالکیت هستند نباید داده شود گفت: باید با کسانی که به حریم دریا تجاوز کرده‌اند برخورد شود و با افرادی که دارای سند مالکیت هستند معاوضه ملک صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه با کمک دستگاه قضایی، شهرداری و فرمانداری بندرانزلی اقداماتی صورت گرفته است افزود: تاکنون مالکین این نوع زمین‌ها هیچ اقدامی را نمی‌توانستند بر روی زمین خود انجام دهند لذا با توجه به آخرین بازدیدی که در تیرماه انجام می‌شود تا پایان تابستان جمع بندی و کار به مراحل پایانی سپرده می‌شود.

نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به پیگیری راه آهن در دوره ششم و پیگیری‌های کنونی توسط استاندار و نمایندگان مجلس و با مطرح کردن اینکه اگر اعتبارات درنظر گرفته شده به این امر اختصاص پیدا کند این پروژه در نیمه دوم سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید گفت: به‌دلیل خلافی که پیمانکار قبلی مرتکب شد ۳ سال از اتمام پروژه عقب افتادیم.

خسته بند با بیان اینکه سرمایه‌گذارها در بخش‌های مختلف ورود کرده‌اند تصریح کرد: مشکل تراشی از جانب بدنه کارشناسی برای سرمایه‌گذاران و ترس برخی از دستگاه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار موجب کاهش سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه مشکلات زیادی برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داریم گفت:در بحث تالاب، محیط زیست اجازه ورود نمی‌دهد و در میدان شهر انزلی، میراث فرهنگی اعلام می‌کند اگر در این نقطه از شهر تغییراتی انجام شود اسلام و تاریخ و آثار آن از بین می‌رود.
نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه هیچ فردی اجازه سرمایه‌گذاری در میدان شهر را به دلیل بودن برج مناره در آن مکان ندارد مطرح کرد: من با داشتن ۶۰ سال سن تاکنون هیچ بازدیدی از آن مکان نکرده‌ام و این اطمینان را نیز دارم که هیچ شهروندی در انزلی نیز این کار را انجام نداده است.

وی با بیان اینکه شهر انزلی یک شهر توریستی است ولی در گران قیمت‌ترین و مهم‌ترین نقطه آن شهر نمی‌توان سرمایه‌گذاری کرد گفت: کارشناسان گیلانی ما فاقد درک هستند و حتی کارشناسانی که از خارج از استان مراجعه می‌کنند را نیز دچار رعب و وحشت کرده و آن‌ها نیز جرأت انجام اظهارنظر را پیدا نمی‌کنند.

خسته‌بند با اشاره به اینکه بانک ملی دارای ساختمانی است که حدود ۵ سال است برای هزینه کردن آن آمادگی لازم را دارد بیان کرد: با ارسال یک لیست ۴ برگی توسط میراث، این بانک انصراف خود را از ساخت و ساز اعلام کرده است و باید گفت اینجا سواد تا همین حدود است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افرادی را در ادارات برای قفل کردن کارها گذاشته‌اند و این‌ها اسم سخت‌گیری را روی کار خود می‌گذارند و تعاملی نیز در بین این افراد نیست گفت: در برخی از بخش‌ها نیاز به تعامل است و با وجود این افراد سخت‌گیر هیچ سرمایه‌گذاری در گیلان ورود نمی‌کند.

نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به اینکه در کشورهای اروپایی آثار باستانی بیشتری نسبت به شمال کشور ایران وجود دارد خاطرنشان کرد: این نشان از سطح سواد پایین ما است و مسئولان و مدیران باید با این افراد برخورد کنند تا همانند سال‌های گذشته مجبور نشویم گفتار درمانی کنیم.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته نیز امثال این حرفها زده شد ولی در حد گفتار درمانی بود و اتفاق خاصی رخ نداده است تصریح کرد: ما درخواست میزگرد برای روشن شدن برخی از مسائل را داریم و در اینجا اتفاقاتی مانند برجام و پسا برجام و گرفتن همه جام‌ها تاثیرات خوبی در بخش سرمایه‌گذاری برای گیلان ندارد.

خسته بند با اشاره به اینکه در دوره ششم با توجه به بازدید مقام معظم رهبری از استان گیلان و بندرانزلی به دستور ایشان نسبت به جابه‌جایی نیروی دریایی اقدام شد و پس از آن شاهد اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تجارت بودیم گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال انجام و ۱۱ اسکله دیگر نیز در حال احداث است.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از رسانه‌های استان گیلان تقاضا دارم تا به این بخش کمک کنند که چرا سرمایه‌گذاران حاضر به سرمایه‌گذاری در بخش توریسم در استان گیلان نیستند گفت: افرادی که مانع هستند کنار گذاشته شوند و از افرادی که متخصص و مجرب هستند استفاده شود./ تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جاوید

۱۸ تیر ۱۳۹۵

اخه کسی حرف از سواد بزنه که خودش دکترا داشته باشه نه کسی که با دیپلم نماینده شد و بعدا لیسانس افتخار بگیره.{ لیسانس هم که الان همه دارن.} بعد هم بیاد و کم کاری خودشو گردن دیگران بندازه. همین میراث فرهنگی تو لاهیجان و تهران و شیراز و اصفهان و … هم هست. چطور واسه اونا دوای درده و برای ما زهر مار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ

سروش

۱۸ تیر ۱۳۹۵

چقدر جالب در سخنان و تفکرات نماینده محترم برای فعالیت عمرانی جهت احیای انزلی اصلا بحث لایروبی تالاب, محلی از اعراب ندارد و در تالاب باز هم به فکر ساخت و ساز هست!!!
بندر انزلی به دریا و تالاب آن شهره جهان است شما فکری به حال تالاب کنید ,همگان شاهد جان دادن آن هستیم…
این روزها همه شاهدیم آزولا در حال هضم تالاب انزلی است..
آلودگی تالاب و ورودی های فاضلاب خانگی, صنعتی, بیمارستانی از تمامی شهرهای حاشیه خزر در گیلان و مازندران به توسط رودخانه های بزرگ و کوچک منتهی به مرداب و سرانجام آلودگی بی حد و مرز دریای خزر و استفاده از انواع ماهیهای آن زمینه انواع بیماریهای گوارشی پوستی و… فراهم میکند
آیا واقعا تالاب انزلی با لایروبی ملاقه ای!!! که شاهد هستیم چاره کار است ؟؟
ایکاش در زمان طراحی موج شکن جدید کمی به جریانات دریایی و ارتباط مرداب و دریا توجه میشد تا اینگونه به اسم توسعه, تالاب زیبای انزلی به باتلاق تبدیل نمیشد…
میدان انزلی نیاز به طرحی جامع دارد که با طراحی کارشناسان و طراحان زبده کل کشور نقشه کلی طرح ریزی شود و صاحبان زمینها با انواع تسهیلات وهمیاری شهرداری بدون دریافت کوچکترین عوارض در قالب طرح ملی, توجیه افتصادی برای ساخت ومرمت ابنیه عملا فراهم شود
نگاه گلخانه ای و جدا از هم بدون نگاه دلسوزانه در شهر سر انجامی غیر از این روزهای انزلی در پی نخواهد داشت ….
در خیابان های حاشیه و مجاور دریا دیواری از سازه های بلند در مقابل جریان کریدور هوایی و باد دریایی کشیده شده است که با کوچکترین آفتاب بدون کولر نمیتوان نفس کشید اما در عوض در نقاط و خیابانهای اصلی و مرتفع شهر که عملا مصارف تجاری دارد به صورت فله ای مجوز ساخت و طبقات را به گونه ای ابلاغ کرده اند که عملا ساخت با توجه به قیمت زمین در خیابان اصلی به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد که تعداد انگشت شمار پروانه ساختمانی صادره در این ۴سال موئد این موضوع بوده وعملا موجبات افزایش قیمت خرید و کرایه اماکن تجاری ومسکونی را با خود به همراه داشته است …و و و و و !!!!

پاسخ