82330721-712169601

 

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ضعف فرهنگ سازی وجود دارد.
حسن خسته بند روز شنبه درمراسم افتتاحیه کتابخانه امام خمینی (ره) روستای کپورچال شهرستان بندرانزلی اظهار کرد:متاسفانه درحوزه کتاب، گفتارها با عملکرد هامغایرت داشته ومسئله کتاب و کتابخوانی آنگونه که باید، ارج نهاده نشده است.
وی با بیان اینکه فرهنگیان درپیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نقش بسزایی داشتند افزود:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به ساخت و تحویل پروژه های عمرانی درسطوح مختلف توجه بسیاری شده اما آنچه که بیشتر باید مورد توجه قراربگیرد پرورش فکر واندیشه است.
خسته بند با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درراستای مقابله با تهاجم فرهنگی تصریح کرد:درانتخاب مسئول هرکتابخانه باید فردعاشق کتاب و کتابخوانی به کار گمارده شود و انتخاب مسولان کتابخانه ها تنها برای ایجاد اشتغال، جفا به فرهنگ کتابخوانی است.
وی با بیان اینکه شرط بقاء هرمسئول کتابخانه باید براساس شایستگی وعملکردمثبت وی باشد افزود:با توجه به عقب ماندن درمقوله کتاب و کتابخوانی باید با ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی، زمینه افزایش تعداد کتابخوانان مشتاق را نیز فراهم آوریم.
خسته بند با انتقاد ازعدم توجه لازم مسئولان نهاد کتابخانه نسبت به ساخت و رسیدگی به کتابخانه روستای آبکنار پس از تخریب آن دربحران برف سال ۹۲ یادآورشد:با توجه به افتتاح اتوبوس فرهنگی شهرستان بندرانزلی به عنوان کتابخانه ای سیار، از روزهای آینده شاهد حضور این اتوبوس درروستاها و درجهت انجام امورمربوط به کتاب و کتاب خوانی خواهیم بود.
نماینده مردم انزلی درمجلس شورای اسلامی به سهم نیم درصدی کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری ها اشاره و اضافه کرد:درصورت پرداخت این مطالبه قانونی کتابخانه ها از سوی شهرداری، رقمی درحدود ۱۵۰میلیون تومان درسال برای ساخت و تجهیز کتابخانه های شهرستان فراهم می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا سومین کتابخانه غرب شهرستان بندرانزلی در روستای کپورچال این شهرستان صبح شنبه و با حضور سرپرست اداره کل نهاد کتابخانه های گیلان و مسئولان شهری درمساحت ۷۰۶متر مربع و با اعتباری افزون برسه میلیارد ریال با حمایت مالی ۹۲۰میلیون ریالی بنیاد قلمچی افتتاح و به بهره برداری رسید./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علی

۱۳ آذر ۱۳۹۵

همه مثل جنابعالی اهل کتاب وفرهنگ نیستند که حاجی!گمان نکنم که به جز *** کتاب دیگری خوانده باشی!!چون تنها چیزی که یاد گرفته ای این است که منتقدان خودت را از این شهر و کاشانه فراری بدهی و دور وبرت را از دوستان هم فکر و هم نظر پر کنی.ماشاءالله در تمامی ادارات انزلی اعوان وانصار تو به عنوان مدیر کل و معاون واحد و کارشناس مسئول مشغول خدمت به خلق الله هستند و تمام دغدغه شما و دوستانتان این است که مبادا روزی روزگاری ***شود.خلاصه دور همی خیلی خوش میگذرد.فقط مواظب باشین موقع خوردن ماهی پلو ،استخوان ماهی در گلویتان گیر نکند.بد جور اذیت میکند لامصب!!مردم این شهر با مشاهده معابر پر از دست انداز وکنار گذر مادام التعطیل وساختمانهای فرسوده وخراب وتالاب در حال تبدیل به مرداب وبیکاری وسرگردانی جوانان فرهیخته وپدیده فرار مغزها وسرمایه ها از این شهرو صدها نمونه مشابه ،به یاد شما و رفقا وهمراهانتان می افتند و همواره ذکر خیر میکنند.چکار کنیم دیگر؟ یک حاجی که بیشتر نداریم!!!

پاسخ