ImageThumb2

با برگزاری جلسات رأی اعتماد وزرای کابینه یازدهم و تعیین دکتر عباس آخوندی بعنوان وزیر راه و شهرسازی، گمانه‏زنی‏ها درباره انتصاب معاونان وی از جمله مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تشدید شده است.

گزینه‏ های مورد نظر برای معاونت‏های مختلف وزارت راه و شهرسازی از طریق کمیته‏ زیربنایی دولت که وظیفه انتخاب وزرا و مدیران ارشد را برعهده دارد، تعیین خواهند شد.

در ان زمینه، اخبار دریافتی حاکی است که هادی حق‏شناس، از اعضای ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی، بعنوان اصلی‏ترین گزینه برای مدیرعاملی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح است.

حق‏شناس متولد بندر انزلی است و در دوره‏ی هفتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم این بندر شمالی در پارلمان بوده است. وی پس از دوران نمایندگی مجلس به سازمان بنادر و دریانوردی آمد و بعنوان مشاور در کنار دکتر علی طاهری و مهندس سیدعطاءالله صدر قرار گرفت. عضو هیأت مدیره منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی و عضو غیرموظف هیأت مدیره کشتی‏ سازی خلیج فارس (ایزوایکو) به مدت چهار سال تا پایان سال ۱۳۹۰از دیگر مسؤولیت‏های مرتبط با دریای حق ‏شناس محسوب می‏شود.

با آنکه از حق‏ شناس بعنوان شانس اول مدیریت عامل سازمان بنادر و دریانوردی نام برده می‏شود، اما برخی منابع احتمال می‏دهند وی به سمت استانداری گیلان منصوب شود.

در کنار حق‏ شناس، از علیرضا ساطعی بعنوان دیگر گزینه مطرح برای سازمان بنادر و دریانوردی نام برده می‏شود.

ساطعی از مدیران قدیمی و باسابقه سازمان بنادر است که چندین مدیرکلی در این سازمان را در سابقه دارد و آخرین سمت وی، عضو هیأت عامل و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در دوران دکتر طاهری بوده است.

قبل از انتصاب صدر به مدیرعاملی سازمان بنادر، از ساطعی بعنوان گزینه اصلی این سمت نام برده می‏شد و حتی حکم وی از سوی وزیر وقت، حمید بهبهانی، صادر شد؛ اما نهایتا صدر بر مصدر سازمان بنادر نشست.

 پس از آن، ساطعی سازمان بنادر را ترک کرد و به همراه دکتر طاهری راهی شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران شد و معاونت مالی و پشتیبانی این شرکت بزرگ فراساحلی را برعهده گرفت.

با رفتن ساطعی از سازمان بنادر، مجادلات گسترده‏ای بویژه در مورد قراردادها و مناقصات بندری بین بخش خصوصی و تشکل‏های تخصصی با سازمان بنادر درگرفت و روند فعالیت در اغلب بنادر رو به سکون نهاد.

اما در کنار دو گزینه فوق که بیشتر صبغه بندری دارند، گزینه دیگری نیز از سوی فعالان دریایی پیشنهاد و مطرح شده است. دکتر محمد احمدی‏بافنده، از مدیران باسابقه دریایی کشور که در بخش‏های صنایع دفاعی و لجستیک فعالیت داشته؛ سومین گزینه مطرح برای سازمان بنادر و دریانوردی است. وی در دو سال گذشته مدیریت عاملشرکت ایران مارین سرویسز از شرکت‏های مهم دریایی کشور را برعهده داشته است.

منبع: دیلم نیوز

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

3eyed Ali

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

آقا مطمئنی هادی حق شناس متولد انزلیــــــــــــه تا جایی که یادم متولد صومعه سراست

پاسخ

صادق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۳۲:

ایشان متولد انزلی ولی پدر ایشان اهل صومعه صرا میباشند

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

برادران انزلیچی این اقا هادی متولد صومعه سرا هست و همه میدونن از مدیر سایت که قطعا انشاالله انزلیچی هستن خواهش دارم که محل تولد و مدت نمایندگی ایشون که قطعا ۲ دوره نیست را اصلاح کنند

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۷:

معذرت میخوام منبع خبر اشتباه زده بود منم متوجه نشدم حق با شماست، ایشون فقط نماینده دوره هفتم بودن

مل

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

با یه کم دقت به این نتیجه میرسیم که هرچی غیر انزلیچی هست بیشتر برای ما خدمت کرده . انزلیچی ها چه گلی به سر ما زدن ؟

پاسخ

سحر

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

میدونین مشکل چیه ما انزلیچی ها هیچ وقت پشت هم نبودیم و نخواستیم به خودمون بها بدیم واسه همینه که ماهیگیری از این آب گل آلود واسه بقیه فراهم میشه تا افرادی امسال م….. ح. ش….. که اصالتا انزلیچی نیستند( اگه بودن به جای انزلی چیها گمرک انزلی پر نمیشد از صومعه سراییها) حسابی فیض ببرند.

پاسخ

مهدي راديو

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

با سلام خدمت همه دوستای عزیز
مهم نیست که مهندس حق شناس بچه کجاست که صد البته بچه انزلیه،مهم اینه که انسان موفق ،تحصیلکرده ،باتجربه و با شخصیتیه.اینقدر انزلیچی داریم که سالهای سال به هر طریقی بر مسند قدرت هستند که هیچ قدمی واسه شهرشون بر نداشتند.سابقه ایشون گویای همه چیه ،دوستایی که اطلاعات کافی ندارن خواهشن یکم مطالعه کنن.

پاسخ