رییس انجمن سینمای جوانان انزلی از نمایش فیلمهای کوتاه منتخب سینمای ایران به مدت سه روز در این شهرستان خبر داد.
زهره زمانی اظهار کرد: انجمن فیلم کوتاه ایران ( ایسفا) و انجمن سینمای جوانان بندر انزلی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر همایش ‘ سه روز با فیلم کوتاه ‘ را با هدف نمایش رشد فیلمسازی فیلم کوتاه در ایران و آسیب شناسی تولیدات فیلم کوتاه در استان برگزار می کند.
وی خاطرنشان کرد : طوفان نهان قدرتی از فیلمسازان موفق اهل انزلی ،نماینده ایسفا و عضو هیئت انتخاب جشن خانه سینما نیز سخنران این همایش است .
این بانوی فیلمساز همچنین با اشاره به مروری بر سینمای تجربی ایران و چهار هفته نمایش برترین فیلم های تجربی در دفتر انزلی یادآور شد: هفته اول پ مثل پلیکان و یا ضامن آهو از پرویر کیمیاوی ،هفته دوم فیلم موج مرجان خارا از ابراهیم گلستان به نمایش در آمد .
زمانی خاطرنشان کرد: هفته سوم ( اونشب که بارون اومد) و ( تهران پایتخت ایران است ) از کامران شیردل و هفته چهارم فیلم باغ سنگی از پرویز کیمیاوی نمایش داده خواهد شد.
این داور بین المللی جشنواره های فیلم خاطرنشان کرد : این آثار مجموعه زیبا و گرانبهایی برای سینماگران و علاقمندان سینمای تجربی و هنرجویان فیلمسازی است.
به گفته وی از برنامه های دیگر انجمن سینمای جوانان انزلی در کانون فیلم ترجمه متون سینمایی توسط تیم ترجمه کانون و گردآوری نقد فیلم های به نمایش درآمده توسط خود اعضا است که بزودی در مجله ای چاپ خواهد شد.
برنامه سه روز با فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان انزلی ۱۱ ،۱۲ و ۱۳ اسفند از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در سالن ارشاد در خیابان معلم این شهر انجام می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *