نگارخانه کوچه باغ منطقه آزاد انزلی این هفته میزبان نمایشگاه یک نقاش گیلانی با عنوان (کمی هم قهوه ای بال گنجشکی) است.
محمد زحمتکش نام نمایشگاه را از یکی از اشعار م .موید که از سوی شاعر به وی تقدیم شده برگزیده است، شعری که اشاره به انتخاب رنگها از سوی نقاش دارد.
هنرمند در این نمایشگاه ۵۰ اثر خود را که به شیوه ترکیب مواد، آب مرکب ، رنگ روغن خلق کرده در معرض نمایش قرار داده است .
این نقاش دیار باران علاقه بسیاری به شیروانی ها دارد و آن را نه تنها در آثارش خلق کرده بلکه به دنبال دست هنرمند طبیعت بر روی حلبهای شیروانی گشته و آن را یا به همان شکل و یا با کار بر رویشان در برابر مخاطب قرار داده است .
این هنرمند گیلانی می گوید در عرصه هنر امروز دامنه طراحی وسیع شده و می شود روی مواد مختلف کار کرد .
زحمتکش خاطرنشان می کند که اقلیم روی نگاه و آثار هنرمند تاثیر می گذارد و از این رو رنگهای به کار رفته در کارهای وی رنگهای سرد و عمدتا سبز و آبی است.
لوتکایی در کنار مرداب ، پرتره هایی از زنان روی کاغذهای قدیمی تمبر خورده دفترخانه ها و تکه هایی از شیروانی های حلبی که نقشی از خانه را بر خود حفظ کرده اند تعدادی از اثار این هنرمند را تشکیل می دهد.
محمد زحمتکش فارغ التحصیل نقاشی از دانشگاه هنر تهران و مدرس نقاشی است .آثار وی تاکنون در ۲۴ نمایشگاه گروهی به نمایش گذاشته شده و این پنجمین نمایشگاه انفرادی وی است .
این نمایشگاه تا پایان هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه کوچه باغ ،جاده رشت انزلی .گورابجیر صحرا. کوچه سیار.پلاک ۷۴ آماده بازدید علاقه مندان است./ ایرنا

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *