Fan Baazaar_Hafte Dolat-p

 مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی منطقه  آزاد انزلی، از سوم تا پنجم شهریور ماه جاری همزمان با هفته دولت میزبان نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار کشور است.
بنا بر این گزارش در ۹۰ غرفه این نمایشگاه ۹۶ دانشگاه، مرکز پژوهشی، پارک علم و فناوری، مرکز رشد، شرکت خصوصی، بانک، صندوق و موسسه سرمایه گذاری و حمایتی دولتی و بخش خصوصی از ۲۳ استان کشور حضور پیدا می کنند.
یکی از بخش های نمایشگاه فن بازار منطقه آزاد انزلی مشارکت ۵۰۰ طرح بررسی و تأیید شده نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۴ است که دارای سطح آمادگی فناوری (TRL) هفت به بالا بوده و قابلیت تجاری سازی داشته و از سطح فناورانه قابل قبولی برای ورود به بازار تولید و مصرف برخوردارند، و در این فن بازار حضور دارند.
در این فن بازار فناوری ها در حوزه های محیط زیست، فناوری اطلاعات، نانو، زیست فناوری، برق و الکترونیک، شیمیایی و غذایی، علوم و صنایع پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی و در نهایت در حوزه مکانیک ساخت و تولید، عرضه شده است.
بنابراین گزارش این نمایشگاه به منظور عملیاتی نمودن بند یازدهم سیاستهای اقتصاد مقاومتی در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود، که براساس آن با عنایت به ظرفیتهای قانونی منطقه آزاد برای حضور سرمایه گذاران خارجی و امکان همکاری و تعامل بیشتر میان مخترعین و پژوهشگران با صاحبان صنایع در فضای نمایشگاهی این منطقه، اقدامات لازم جهت تجاری سازی ایده های فناورانه کشور صورت پذیرد.
گفتنی است نمایشگاه فن بازار با حمایت و مشارکت سازمان منطقه آزاد انزلی از سوی ستاد ملی هفته پژوهش و فن آوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ،دبیرخانه فن بازار کشور مستقر در پارک علم فناوری استان گیلان برگزار می شود و استانداری گیلان، وزارت صنعت ،معدن تجارت ، اتاق بازرگانی نیز در برگزاری آن مشارکت دارند.
فن بازار ایده ای برای جلب صاحبان صنعت، سرمایه گذاران و موسسات تامین مالی برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری کشور است که در آن شرکت ها و موسسات فناورانه و صاحبان ایده کشور به همراه سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در یک فضای نمایشگاهی بدون واسطه با یکدیگر به منظور تجاری سازی بر روی ایده های عرضه شده به بحث و تبادل نظر پرداخته و در صورت رسیدن به توافق با انعقاد قرارداد با یکدیگر به همکاری بپردازند.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *