N80831019-4940001

به مناسبت هفته گرامیداشت سالمند ، نمایشگاه هنرهای دستی سالمندان سرای محبت با همکاری بانوان نیکوکار دارای مشاغل خانگی در سالن سینما هلال احمر بندرانزلی گشایش یافت.

روانشناس مرکز سالمندان سرای محبت و مدیر این نمایشگاه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه در هفت غرفه ، پنج غرفه مشاغل خانگی و دو غرفه سالمندان برپا شده است.
زینب مطبوع اظهار کرد: آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه شامل غرفه گل ، کارهای دستی نظیر بافتنی ، قلاب بافی ، روبان دوزی ، هویه کاری ، شیرینی های خانگی و همچنین نقاشی های سالمندان است.
وی با قدردانی از همکاری مسوولان به ویژه امام جمعه شهرستان خاطرنشان کرد: سود حاصل از فروش اقلام موجود در غرفه های مشاغل خانگی به سالمندان بی سرپرست سرای محبت هدیه داده می شود.

N80831019-4940002

احترام نعمتی زاد بانوی میانسال دچار فلج که بر روی صندلی چرخ دار خود مشغول انجام کار بافتنی است آثار خود را شامل پوشاک دست باف ، کیف های قلاب بافی شده و غیره در معرض فروش گذاشته به این امید که درامد حاصل از آن را صرف خرید یک صندلی چرخ دار برقی نماید.
وی با وجود بیماری که تاب و توان راه رفتن و حتی حرکت آسان انگشتانش را از وی گرفته با روحیه می گوید: هنوز قادر به انجام کارهای شخصی هستم ولی بیماری ام پیش رونده است و برای رفت و آمد نیاز به یک ویلچر برقی دارم .
طاهره بانوی سالمندی که بعد از فوت همسر خود سالها نان آور خانواده بوده می گوید بعد از فوت همسرم چون بیمه نبود مجبور به کار در منازل مردم برای بزرگ کردن سه فرزندم شدم .
وی که اکنون با ۶۶ سال سن هنوز مشغول به کار برای مردم است می افزاید: زمانه سخت است فرزندانم همین که گلیم خودشان را از آب بکشند کافی است.
این بانوی سالمند با قدردانی از مدیران مرکز نگهداری از سالمندان سرای محبت گفت: کاش بهزیستی شرایطی را فراهم کند که من با وجود پیری و پوکی استخوان مجبور به کار نباشم .
معصومه صفری مدیر مسوول روزانه مرکز نگهداری سالمندان سرای محبت گفت : سرای محبت هم اکنون از ۶۸ سالمند بستری و ۲۰ سالمند به صورت روزانه ( نیمه وقت ) نگهداری می کند .
وی نگهداری از سالمندان به صورت شبانه روزی و روزانه ، ارائه خدمات پزشکی و توانبخشی به سالمندان در منزل را از جمله فعالیتهای این مرکز عنوان کرد.
به گفته وی سرای محبت دارای کادر پزشکی ، فیزیوتراپی ، پرستاری ، روانشناسی ، کار درمانی ، گفتار درمانی و مراقبین با تجربه ، مربی ورزشی و هنری است .
صفری خاطرنشان کرد: حضور نیمه وقت سالمندان در مراکز نگهداری از سالمندان علاوه بر بهبود وضعیت روحی و حافظه آنها به مهارتهای مختلف آنان و همچنین سلامتی بیشتر آنها کمک می کند .

N80831019-4940003

نمایشگاه سالمندان سرای محبت تا ۹ مهر از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۸ و ۳۰ دقیقه شب برای دیدار و خرید خیرخواهانه مردم باز است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۳ مهر ۱۳۹۲

با تشکر از مسئولین سرای محبت. :cry: :-((

پاسخ